گفته می شود دادگاه تجدید نظر به نفع پرسپولیس رای نخواهد داد.

پیگیری پرسپولیس به نتیجه نمی‌رسد!

حمیدرضا گرشاسبی چند روز پیش گفته بود ۱۰ خرداد رأی دادگاه تجدید نظر ورزش (CAS) در مورد پرونده پرسپولیس صادر خواهد شد اما ۱۰ خرداد آمد و رفت و رأی صادر نشد و پنجره همچنان به روی تیم پرسپولیس بسته است!

یكی از مدیران فدراسیون فوتبال در این باره گفت: «آن‌طور كه متوجه شده‌ایم پرونده به فیفا برگشته است چون وكیل باشگاه پرسپولیس در اعتراض به رأی صادره، خواهان را باشگاه ریزاسپور معرفی كرده و CAS به همین دلیل پرونده را به فیفا ارجاع داده است و هم‌اكنون پرونده در اختیار فیفا قرار دارد. همان‌طور كه پیش‌تر اشاره كردیم فیفا چنین محرومیت‌هایی را كاهش نمی‌دهد چون رأی را براساس شكایت باشگاه صادر نمی‌كند و دو جلسه محرومیت هم برای تیم پرسپولیس به خاطر تخطی از قوانین نقل و انتقالات صادر شده و این رأی صادر شده تا درس عبرتی باشد برای همه تیم‌ها كه در فصل نقل و انتقالات قوانین را رعایت كنند.»

این در حالی است كه در روزهای اخیر گفته شد باشگاه پرسپولیس با تغییر وكیل در پی قرار گرفتن پرونده در مسیر درست بوده و باشگاه امیدوار است پرونده دوباره به دادگاه تجدید نظر ورزش برگردد و رأی در نهایت تغییر كند.

حال این سؤال پیش می‌‌آید اگر رأی محرومیت تیم پرسپولیس براساس شكایت باشگاه ریزاسپور صادر نشده فیفا برای احقاق حق این باشگاه ترک چه اقدامی انجام داده است؟ جریمه ۷۵۰هزار یورویی كه برای تیم پرسپولیس در نظر گرفته شد پاسخی به تضییع حق باشگاه ریزاسپور بود كه البته باشگاه تركیه‌ای در ادامه و براساس درخواست رئیس‌جمهور ایران از رئیس‌جمهور تركیه شكایت خود را پس گرفت و خطاب به فیفا اعلام كرد جریمه ۷۵۰هزار یورویی را نمی‌خواهد و فیفا هم این درخواست را قبول كرد.

در بخشی از پرونده كه مهدی طارمی ۴ ماه از حضور در بازی‌های رسمی محروم شد شاهد اجرای رأی از سوی فیفا بودیم به این خاطر كه مهدی طارمی به رأی صادره معترض نشد و با عدم اعتراض به رأی صادره به واقع خطای خود را پذیرفت!

می‌گویند این خود بهانه‌ای شده تا فیفا تمام و كمال به خطای تیم پرسپولیس ایمان بیاورد و رأی صادره برای این پرونده را كاملاً درست بداند! برای فیفا این سؤال پیش آمده اگر رأی صادره در این پرونده اشتباه بوده چرا مهدی طارمی به رأی اعتراض نكرد و تمام و كمال آن را قبول كرد؟گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: خبرورزشی


 


loading...
loading...نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار ورزشی
شفر همیشه هم راست نمی‌گوید
به نظر می رسد که شفر همیشه سعی می کند که موفقیت های استقلال را به نام خودش بزند

 
آخرین اخبار پرسپولیس

X