پرسپولیس برای صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا نیاز به کسب دو برد حساس و کلیدی دارند

پرسپولیس، پاختاکور، السد و الاهلی؛ برنده باش!

با برگزاری دو دیدار از شب چهارم رقابت های لیگ قهرمانان آسیا در گروه چهارم منطقه غرب، معادلات این گروه بیش از گذشته پیچیده شد و حالا شاگردان برانکو کار سختی برای صعود از گروه خود دارند و محکوم به کسب برد در دو دیدار باقی مانده شدند.

الاهلی عربستان دو – پرسپولیس ایران یک

نماینده قعرنشین عربستان که در دیدار رفت برابر پرسپولیس حریف دست و پا بسته ای بود توانست استراتژی خود را به خوبی پیاده کند و بعد از جدایی فوساتی با روحیه و انرژی بالا قرمزها را از پیش رو برداشت تا پرسپولیس به قعر جدول برود و این تیم از رده چهارم به رده دوم صعود کند. اتفاقی که باعث شد شانس قرمزهای تهرانی برای صعود بسیار سخت شود.

 السد قطر دو – پاختاکور یک

نتیجه دیدار اول این گروه، دوباره تکرار شد و حالا السد با 7 امتیاز صدرنشین گروه است. شاگردان فریرا بعد از قهرمانی لیگ توانستند با وجود کسب یک شکست در اولین دیدار و با گذشت 4 مسابقه دوباره به صدر برسند اما به خوبی می دانند در گروهی که 3 امتیاز با رتبه چهارم فاصله دارند، کار آنها بسیار سخت است.


پرسپولیس با دو برد صدرنشین می شود؟

جواب این سوال مشخص نیست زیرا الاهلی نیز شانس کسب دو برد را دارد و می تواند حتی اگر قرمزها 10 امتیازی شوند، با یازده امتیاز صدرنشین باشد. اما برای پرسپولیس عبور به سلامت از این گروه دشوار مهم تر از صدرنشینی است.

در ادامه مسابقات پاختاکور 5 امتیاز اولین حریف پرسپولیس است و بازنده این دیدار، شانسی برای صعود نخواهد نداشت و نتیجه مساوی نیز تقریبا کار هر دو تیم را سخت خواهد کرد.


قرمزها در دیدار پایانی خود با حمایت پر شور هواداران میزبان السد قطر خواهند بود؛ السد با 7 امتیاز صدرنشین است و با کسب برد برابر الاهلی 10 امتیاز می شود تا صعود خود را قطعی کند و همین موضوع می تواند برای پرسپولیس بهترین حالت باشد. قرمزها با پیروزی برابر پاختاکور و با شکست الاهلی در خانه السد با 7 امتیاز به رده دوم می روند و در بازی پایانی نیز می توانند امیدوار به کسب برد باشند تا بی دردسر راهی مرحله بعدی شوند اما کسب هر نتیجه ای به جز دو برد، تنها یک معنی دارد و آن خداحافظی زودهنگام نایب قهرمان سال گذشته با این مسابقات است.

شرایط در این گروه به این شکل است که در روز پنجم، هر کدام از تیم ها که شکست بخورد، از دور مسابقات تقریبا کنار می رود. این اتفاق برای پرسپولیس صد در صد و قطعی است و برای دیگر تیم ها نیز احتمال بالایی دارد؛ حالا همه تیم های این گروه به دور از مصلحت اندیشی باید برنده باشند.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: varzesh3.com


 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
X