تتت

تیم پرسپولیس حالا دوباره یک تعطیلی را تجربه خواهد کرد و سپس تمرینات آغاز خواهند شد؛ در این بین کادرفنی سرخ ها کار سختی را برای ایجاد هماهنگی بین بازیکنان خواهد داشت

چالش برانکو حالا سراغ یحیی آمد!

پس از یک روز تعطیلی، پرسپولیسی ها در ورزشگاه شهید کاظمی تمرین خود را انجام دادند اما حالا با خبر تعویق مسابقات لیگ داخلی در سال ۹۸، دوباره تمرینات تعطیل خواهند شد و این بار مدت زمانی خانه نشینی بازیکنان نیز بیشتر خواهد بود.

این موضوع علاوه بر این که به صورت فردی، آمادگی بازیکنان را تحت تاثیر قرار خواهد داد، برای کادرفنی هم تبعات سنگینی خواهد داشت. کادرفنی پرسپولیس (و دیگر تیم ها) باتوجه به آینده مبهم لیگ باید برنامه ریزی کنند و تلاش داشته باشند تا شرایط تیمشان از نظر فنی و جسمانی، کمتر به خطر بیفتد.

این همان مشکلی است که برانکو ایوانکوویچ در سال های اخیر با آن دست و پنجه نرم کرد و البته در سال آخر، بیشتر به آن اشاره داشت. مشکل این بود که وقفه های پرتعداد در لیگ، سبب می‌شد تا تیم ها برای حفظ آمادگی جسمانی، به بدنسازی های متوالی نیاز پیدا کنند و در واقع کادرفنی بیش از این که روی توانایی فنی بازیکنان کار کند، باید روی شرایط بدنی آن ها برنامه ریزی تمرینی را انجام دهد.

اگرچه در دوران برانکو هم مشکلاتی در این باره وجود داشت اما سرمربی کروات حداقل از زمان بازگشت شاگردانش مطلع بود اما حالا گل محمدی به صورت دقیق نمی‌داند که آیا لیگ از ۱۵ فروردین آغاز می‌شود یا نه.

این البته صورت روشن ماجراست. شاید نگاه دقیق تر که باید از طرف کارشناسان انجام شود، نکات منفی دیگری را هم در این باره آشکار کند. از جمله پاسخ به این سوال که وقفه های این چنینی آیا تاثیری در افزایش مصدومیت نیز دارند؟گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: varzesh3.com


 
 
 

 
X