این دختر 26 ساله از عشق خود به موتور از کودکی و تشدید آن در نوجوانی می گوید.

خبرنگار شبکه خبری سی ان ان(CNN) به سراغ بهناز شفیعی رفته است. دختر موتورسوار ایرانی که یکی از معدود کسانی است که در سطوح بالا در میان زنان ایرانی توانسته با موتورسواری خود ایران را به جهان معرفی کند. این شبکه خبری در ادامه اشاره می کند که او در حالی با این سطح رسیده که در ایران مجوز موتورسیکلت سواری آن هم در سطوح حرفه ای برای زنان به ندرت صادر می شود و محدودیت هایی نیز برای حضور زنان در استادیوم های ورزشی وجود دارد.

شبکه خبری 'سی ان ان' با اشاره به فعالیت های خانم شفیعی دختر موتورسوار می نویسد: او با موتورسیکلت سوزوکی  250 سی سی در هر شرایطی می رود در شن و ماسه و ارتفاعات کوتاه و بلند. او شجاعانه می راند. این دختر 26 ساله از عشق خود به موتور از کودکی و تشدید آن در نوجوانی می گوید. زمانی که 15 ساله بود می خواستم به عنوان یک زن موتورسیکلت سواری کنم. پس از مدتی فهمیدم که در موتورسورای موفق هستم.

او اشاره می کند که در این میان برادر او و سرمربی اش آقای رسول نجفی کمک زیادی به وی کردند تا تسلط کامل را در موتورسواری کسب کند. آقای نجفی در این باره به سی ان ان می گوید: در آغاز برایم کمی عجیب بود که او به عنوان یک زن چگونه برای کسب مهارت در این ورزش کار می کند. اکنون باور دارم که او موفق شده است. او در رسیدن به سطح بالا بسیار با استعداد بود. با این حال، او نیازمند کمک های بیش تر و تجهیزات بیش تر برای ارتقا کارش است. آقای نجفی اشاره می کند که متاسفانه بودجه لازم برای سفر خانم شفیعی به خارج از کشور و شرکت در مسابقات اروپایی در نظر گرفته نشده است.

دختر 26 ساله موتورسوار ایرانیدختر 26 ساله موتورسوار ایرانی
عکس دختر 26 ساله موتورسوار ایرانیعکس دختر 26 ساله موتورسوار ایرانی
عکس دختر موتورسوار ایرانیعکس دختر موتورسوار ایرانی
دختر موتورسوار ایرانیدختر موتورسوار ایرانیگردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع:jamnews.ir 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
X