هواداران واقعی پرسپولیس می خواهند کاری را انجام دهند که تا ابد یاد هادی نوروزی را زنده نگه دارند.

درگذشت تلخ هادی نوروزی و درخواست همسرش برای جاودانه نگه داشتن نام او بحث های بسیاری را به همراه داشته است. هواداران پرسپولیس به دنبال راهکاری خودجوش هستند تا برای همیشه نام کاپیتان شان را جاودانه نگه دارند. راهکار ابتدایی باشگاه البته بایگانی کردن پیراهن او بود. پوشیدن لباس مشکی، راهکاری دیگر. اما از دل این پویش هواداری کمپینی به راه افتاده، خودجوش از دل هواداران واقعی تیم، تا حمایت کنند از حرکتی ابدی برای زنده نگه داشتن یاد شماره 24.

اینکه در هر بازی، وقتی ساعت به دقیقه 24 نیمه اول مسابقه رسید، همگی قیام کنند و بایستند و به احترام هادی، کف بزنند. تمام طول دقیقه 24 را. این البته تنها مختص هواداران پرسپولیس نیست که حالا سال هاست طرفداران رئال مادرید(Real Madrid)، هرگاه تیمشان بازی می کند، وقتی دقیقه 7 مسابقه می شود، قیام می کنند و به یاد خوانیتو(Juanito) کف می زنند و شعار می خوانند.

خوان گومز گونزالس ملقب به ‫‏خوانیتو 60 سال پیش در چنین روزی متولد شد. در سال 1977 جوان 23 ساله ای که از نوجوانی خودش را عاشق رئال مادرید معرفی کرد به رئال آمد.

خوانیتو با دل بوسکه(Vicente del Bosque)، کاماچو(Camacho)، سانتیانا(Santillana) و اشتیلیکه(Stielike) هم بازی شد. خوانیتو در بازگشت های تاریخی رئال مادرید همواره حضور داشت. نام او در دقیقه هفت هر بازی به یاد آورده می شود. 'اولتراس' یکی از تیفوسی های رئال مادرید در دقیقه هفت هر بازی این سرود را می خواند: «ای یا ای یا ای یا، خوانیتو ماراویا»

در سال 1987 خوانیتو از مادرید جدا شد و 2 سال به مالاگا(Málaga) رفت و در همان جا بازنشسته شد. او در سال 1992 در یک تصادف رانندگی جان خود را از دست داد و برای همیشه در بین هواداران مادریدی جاودانه شد.

حالا پرسپولیسی ها در تیمشان داغی بزرگ در دل دارند. شماره 24 آنها در سال های کاپیتانی تیم و بر اثر اتفاق تلخ حمله قلبی، جان باخته است تا هواداران این تیم بخواهند دقیقه 24 را جاودانه کنند. هواداران واقعی این تیم این کار را خودجوش انجام می دهند و تا ابد یاد هادی را زنده نگه می دارند.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع:jamnews.ir 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
X