فدراسیون فوتبال عربستان بعد از جلسه اعضای خود تاکید کرد که آنها در خاک ایران برابر عراق به میدان نخواهند رفت اما عراقی‌ها مجبور هستند که به عربستان بیایند.

در حالی که فدراسیون فوتبال عراق اصرار دارد که بازی های تیم ملی فوتبال این کشور در انتخابی جام جهانی در ایران برگزار شود سعودی ها بر خواسته خود برای بازی نکردن در ایران ادامه می‌دهند. بعد از جلسه اعضای فدراسیون فوتبال این کشور بار دیگر در بیانیه ای تاکید کردند که به هیچ وجه در خاک ایران به میدان نخواهند رفت.

در بیانیه جدید فدراسیون فوتبال عربستان آمده است: پیش از این کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزاری بازی تیم ملی عربستان در ایران را ممنوع کرد و فیفا هم حکم AFC را تایید کرد. ما به چنین تصمیمی پایبند هستیم و بار دیگر به همه اعلام می‌کنیم که به هیچ وجه قصد بازی در ایران را نداریم.

در ادامه این بیانیه آمده است: در حکمی که کنفدراسیون فوتبال آسیا صادر و فدراسیون بین المللی فوتبال آن را تایید کرد هیچ اسمی از ورزشگاه‌های عربستان نیامده است چرا که ورزشگاه‌های ما در نهایت سلامت و امنیت هستند و برگزاری بازی در آنها ممنوع نشده است. تیم ملی فوتبال عربستان باید دیدار رفت خود برابر عراق را در کشوری ثالث به غیر از ایران برگزار کند اما دیدار برگشت در خود عربستان خواهد بود و کنفدراسیون فوتبال آسیا هم چنین چیزی را تایید کرده است.

فدراسیون فوتبال عراق پیش از این اعلام کرد که اگر تیم ملی عربستان به تهران نیاید آن هم حاصر نیستند که برای رویارویی با این تیم راهی عربستان شوند اما سعودی ها اصرار دارند که با درخواست میزبانی عراق مخالف هستند و باید در کشوری غیر از ایران به میدان بروند.

باید دید که کنفدراسیون فوتبال آسیا این بار هم تسلیم خواسته های زورگویانه و غیر منطقی عربستان می شود یا نه. فدراسیون فوتبال عراق تاکید کرده است که اگر AFC با درخواست آنها مخالفت کند به دادگاه داوری ورزشی شکایت خواهند کرد.

این در حالی است که فیفا به دو کشور اعلام کرده باید بازی‌های رفت و برگشت‌شان را در کشور سوم برگزار کنند و عراق هم نمی‌تواند در ایران از عربستان میزبانی کند.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع:isna.ir



 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
X