نایب قهرمان المپیک لندن گفت: تصمیم گرفتم در جام فجر شرکت نکنم زیرا تزریق دوم در کمرم خطرناک است و با توجه به وضعیتم فکر کنم کلا وزنه برداری را کنار بگذارم.

نواب نصیر شلال درباره‌ آخرین وضعیت آسیب دیدگی اش بیان کرد: با چند پزشک مشورت کردم، وضعیتم به گونه ای است که اگر تزریق دوم را در کمرم انجام دهم خطرناک است، بنابراین تصمیم بر این شد فعلا تمرین نداشته باشم و در جام فجر شرکت نکنم، از آنجا که جام فجر دومین گزینشی من محسوب می شد بنابراین المپیک را نیز از دست دادم.

او ادامه داد: من با انگیزه بودم و تمرینات خوبی را در خانه انجام داده بودم، وقتی به اردوی تیم ملی هم آمدم 2-3 هفته اول شرایطم خوب بود اما با بدشانسی روبرو شدم و آسیب دیدگی قدیمی عود کرد. تزریق هم که انجام دادم یک مقدار جواب داد اما بعد درد کمرم دوباره شروع شد. تزریق دوم هم به گفته پزشک خطرناک بود.

نصیر شلال در پاسخ به این پرسش که ممکن است این آسیب دیدگی به گونه ای باشد که اجازه ندهد وزنه برداری را به طور حرفه ای دنبال کنید، تصریح کرد: فکر کنم باید وزنه برداری را کلا کنار بگذارم. ممکن است نیاز به عمل جراحی هم باشد، در آن صورت نیز باز هم نمی توانم به وزنه برداری برگردم.

او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه خیلی زودتر از این نمی توانست آسیب دیدگی خود را مداوا کند تا تشدید نشود، گفت: اوایل که درد کمرم شروع شده بود فکر نمی کردم به این شدت باشد، یک مقدار تمریناتم را کمتر کردم. با وجود اینکه رعایت کردم اما نیاز به عمل جراحی داشتم. آسیب دیدگی ام را خوب تشخیص دادم و پیگیری هم کردم اما چون مجبور بودم بخاطر مسابقات جام فجر فشار بیاورم، نمی توانستم بیشتر از این رعایت کنم. شاید اگر از اول تمرین نمی کردم این طوری نمی شد. اما خودم خواستم تمرین کنم و برای جام فجر آماده شوم.

نایب قهرمان المپیک لندن در مورد اینکه به دلیل آسیب دیدگی مجبور است وزنه برداری را کنار بگذارد، بیان کرد: کاری نمی توانم انجام دهم، ان شاءالله در زمینه های دیگر موفق شوم. من با وزنه برداری آمیخته شدم و در زمینه های دیگر مشغول به کار می شوم مانند مربیگری زیرا به آن علاقه دارم.

نصیرشلال با اشاره به کسب مدال المپیک لندن، تصریح کرد: حسرت مدال المپیک را ندارم اما دوست داشتم در یک وضعیت خوب دوباره به المپیک بروم و نتیجه بگیرم اما شرایط این اجازه را به من نداد.

او با اشاره به اینکه تمرینات فیزیوتراپی خود را دنبال خواهد کرد، گفت: تمرینات فیزیوتراپی را تا جایی ادامه می دهم که در زندگی معمولی خود به مشکل برنخورم. از طرفی باید تمرینات سبک را نیز داشته باشم مخصوصا بعد از کنار گذاشتن وزنه برداری زیرا بعد از سال ها ورزش کردن اگر بخواهم آن را یکباره کنار بگذارم، سیستم بدنی ام به هم می ریزد.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع:isna.ir 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
 
X