کارلوس کی روش در اردوی تیم ملی در آفریقا مچ دو بازیکن را در داخل اتاق شان گرفت و آنها را اخراج کرد.

ماجرای اخراج 2 بازیکن تیم ملی از سوی کی روش

قبل از جام‌جهانی برزیل. تیم ملی ایران به آفریقای جنوبی رفته است. فكر و ذكر همه تلاش است و تلاش. رقابت شدید برای رسیدن به جام جهانی. رقابت بالایی بین بازیكنان وجود دارد. همه به موقع بیدار میشوند، به موقع میخوابند. برنامه غذاییشان را رعایت میكنند كه مبادا به مشكل بخورند.

در این بین اما دو بازیكن هستند كه انگار درك نمیكنند در چه موقعیت ویژه‌ای هستند. انگار درك نمیكنند اینجا تیم ملی است و هركس آرزو میكند در جایگاه‌شان باشد. آنها فكر میكنند ژوهانسبورگ تهران است و كارلوس كیروش هم یكی مثل مربیان ایرانی كه حواسش به بعضی چیزها نیست و اگر هم باشد، گاهی زیر سیبلی رد میكند.

هر كس یك چیز نوشت

كمی جلوتر میرویم. به بعد از اردوی آفریقای جنوبی. وقتی تیم ملی به تهران میرسد، این دو بازیكن به نزدیكان خود میگویند بعید است دیگر دعوت شوند. دلیلش را هم نمیگویند. تیم ملی پس از اردوی آفریقا، قصد دارد عازم اتریش هم شود. این اردوی نهایی تیم ملی است و بازیكنان پس از آن عازم برزیل میشوند. در تاریخ 16 اردیبهشت ماه 1393 كارلوس كیروش لیست بازیكنان را برای اردوی اتریش اعلام میكند و نام دو بازیكن فوق در لیست نیست.

رسانه‌ها به این مسئله میپردازند و برای خط خوردن‌شان دلیل‌ها میآورند. یكی مینویسد مشكل افراد دیگری بودند، یكی مینویسد چون در آفریقای جنوبی خوب كار نكردند و یكی مینویسد كیروش از آنها خوشش نمی‌آید. واقعیت اما هیچ‌كدام از اینها نبود....

كی روش ظاهر میشود

درست در روزهایی كه بازیكنان فقط به جام‌جهانی و حضور در برزیل فكر میكردند، این دو بازیكن معروف به فكر چیزهایی بودند كه معمولاً در تهران به آن فكر میكردند. در یكی از روزها، وقتی كیروش بازیكنان را آزاد میگذارد، این دو بازیكن دست به اقدام عجیبی میزنند. آنها از هتل خارج نمیشوند و در اتاق‌شان میمانند‌؛ با این فكر كه كیروش حواسش نیست اما آنها كاملاً در اشتباه بودند.

كیروش كه میدانست در اردوی تیم ملی چه میگذرد و چه كسانی به آنجا رفت‌وآمد میكنند، به ناگهان مچ این دو بازیكن را میگیرد! كارلوس عادت ندارد به اتاق بازیكنان برود ولی این بار آنقدر از همه چیز مطمئن است كه در چشم به هم زدنی جلوی اتاق‌شان ظاهر میشود و وقتی در را باز میكنند، سریعاً به داخل میرود و چیزی را كه نباید میبیند.

در این لحظه، دو بازیكن شوكه هستند و نمیدانند باید چه‌كار كنند. اتفاقی كه نباید، رخ داده. بهت در چهره دو بازیكن موج میزند. كیروش هم با عصبانیت چیزهایی میگوید. آنها بدون اینكه انگلیسی بدانند، میفهمند معنای جملات كیروش اخراج است. كی روش میخواهد آنها را همان لحظه اخراج كند.

او میگوید: «اینها در تیم ملی من جایی ندارند، بیرون!» ولی چون روزهای پایانی اردوست، دیگران دخالت میكنند و سرانجام كارلوس اجازه میدهد بمانند ولی تمرین نكنند. هر دو بازیكن همراه با تیم ملی به تهران برمیگردند ولی میدانند دیگر راه برگشتی وجود ندارد.

كیروش روی نام هر دو آنها خط قرمز میكشد و وقتی در آستانه اردوی اتریش خط میخورند، به هیچ عنوان تعجب نمیكنند. فقط رسانه‌ها ماندند و یك علامت سؤال‌؛ چرا؟ چرایی كه بعد از گذشت نزدیك به سه سال حالا جوابش را فهمیده‌ایم!

سكوت یكی از بازیكنان

از بین این دو بازیكن یكی بعدها اعتراض میكند. نفرین میكند اما منظور او به عامل خط خوردنش نیست، بلكه به كسی است كه انگار آمار‌شان را به كیروش داده بود! بازیكن دیگر هم لام تا كام حرفی نمیزند. این بازیكن هنوز هم در لیگ خوش میدرخشد و جالب اینجاست با وجود این درخشش، حتی یك بار هم به غیبتش در تیم ملی اعتراض نكرده است. او میداند چه كاری كرده و اگر قرار باشد اعتراض كند، چه جوابی خواهد شنید!


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: خبرورزشی


 
نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار ورزشی
گریه شدید رونالدو پس از اخراج در بازی دیشب یوونتوس! عکس
کریس رونالدو، ستاره یوونتوس، در اولین دیدارش برای این تیم در لیگ قهرمانان اروپا اخراج شد حسابی اشک ریخت