این روزها پاریسی‌ها به اندازه و یا شاید بیش از پول‌هایی که هزینه کرده‌اند، حاشیه دارند. در ادامه نگاهی میکنیم به حواشی تیم پاری سن ژرمن.

تمام حاشیه های تیم پاری سن ژرمن

پاری سن ژرمن در شرایطی امروز به اولین صخره سخت زندگی تازه حرفه‌ای‌‌اش می‌رسد كه هفته پرتب و تابی را پشت ‌سر گذاشته‌؛ از دعوا بر سر زدن ضربه پنالتی گرفته تا مصدومیت نیمار و بازی بدون گل مقابل مون‌پلیه. حالا در پایان همین هفته پرتلاطم، آنها به بایرن‌مونیخ رسیده‌اند، یكی از تیم‌های مدعی برای رسیدن به عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا. حالا سؤال اصلی كه در این میان مطرح می‌شود، این است كه آیا پاریسی‌ها مهیای اولین بازی بزرگ فصل‌شان شده‌اند یا نه؟ ماجرای به هم ریختگی این تیم پاریسی به بازی هفته ششم آنها در لیگ مقابل لیون برمی‌گردد‌؛ جایی كه در دقیقه 79 نیمار از كاوانی خواست بگذارد او ضربه پنالتی را بزند و كاوانی علناً با تصمیم این بازیكن برزیلی مخالفت كرد. بعد از آن، درگیری‌های لفظی در رختكن نشان داد اتفاقی كه بین این دو افتاده بزرگتر از یك ضربه پنالتی است ولی در تمام این مدت مدیریت باشگاه می‌خواست نشان دهد اتفاقات رخ داده، طبیعی است و موضوع حادی نیست.

پذیرایی در خانه، سفر به لندن

بعد از داستان‌هایی كه در بازی با لیون رقم خورد، باشگاه به بازیكنانش دو روز استراحت داد‌؛ كاوانی كه ترجیح داد دو روز در خانه بماند و از فرزندانش و البته چند مهمانی كه برای او از ناپولی رسیده بود، پذیرایی كند با این حال نیمار، فارغ از جنجال‌های به راه افتاده راهی لندن شد تا در كنار لوئیس همیلتون به «فشن ویك» این شهر اهل مد سر بزند. همان‌جا فارغ از عكس‌های دو نفره‌ای كه نیمار و همیلتون با هم گرفتند موضوعات دیگری هم رقم خورد‌؛ از جمله شب‌نشینی عجیب نیمار و همیلتون با بسیاری از مدل‌های دنیای مد. هرچند آن موضوع كه مجله «كلوزر» آن را منتشر كرده بود، در هیاهوی زدن ضربات پنالتی گم شد.

بیایید با هم آشتی كنیم

بعد از تعطیلی یكی، دو روزه‌ای كه اونای امری به بازیكنانش داده بود، دوباره روز تمرین از راه رسید‌؛ این بار اما نیمار ترجیح داد تا شرایط را كمی آسان‌تر كند‌؛ او پیش از اینكه بابت رفتارش در رختكن از هم‌تیمی‌های جدیدش عذرخواهی كند، چند دقیقه‌ای با كاوانی به صورت خصوصی صحبت كرد و بابت رفتارش در رختكن از این بازیكن اروگوئه‌ای عذرخواهی كرد. همزمان با این اتفاقات، دنی آلوس، دیگر بازیكن برزیلی و جدید پاری‌سن‌ژرمن هم دست به كار شد و برای همه هم‌تیمی‌هایش اس‌ام‌اسی فرستاد كه حاوی یك پیام مشخص بود: «امشب شام مهمان من هستید».

این اس‌ام‌اس برای همه بازیكنان پاری‌سن‌ژرمن فرستاده شد و همگی، حتی بدون یك غایب در رستوران «ویكتوریا» جمع شدند تا كدورت‌های به وجود آمده از بین برود. كاوانی هم خودش را به این رستوران رساند ولی اولین نفری بود كه از جمع پاریسی‌ها جدا شد‌؛ نه به این خاطر كه نیمار هم حضور داشت و نه به این خاطر كه دل خوشی از برزیلی‌های پاریس ندارد بلكه به این بهانه كه حوصله شب‌نشینی بیشتر را ندارد. او از رستوران بیرون زد ولی با آمدنش خواست نشان دهد مشكلی بین او و نیمار وجود ندارد.

مصدومیت نیمار

وضعیت پاری‌سن‌ژرمن همین‌طور علامت سؤال بود كه به ناگاه خبر رسید نیمار، ستاره برزیلی و گران‌قیمت این تیم هم در تمرینات مصدوم شده است. خبر مصدومیت در شرایطی به بیرون درز كرد كه یك روز قبل از بازی هفته هفتم با مون‌پلیه، در تمریناتی كه پشت درهای بسته برگزار شده ظاهراً نیمار با حاتم بن عرفا برخورد می‌كند و مصدوم می‌شود. اگرچه هیچ خبرنگاری از جزئیات این برخورد اطلاع دقیقی نداشت ولی سلفی‌ای كه نیمار عصر همان روز با تیاگو سیلوا، هم‌تیمی برزیلی‌‌اش به مناسبت تولد كاپیتان پاری‌سن‌ژرمن گرفت، نشان داد كه ظاهراً انگشت پایش آسیب دیده است و نمی‌تواند در بازی هفته هفتم مقابل مون‌پلیه به میدان برود.

امری به فكر ركوردشكنی بود

پیش از بازی با مون‌پلیه به اندازه كافی به پاریسی‌ها شوك وارد شده بود‌؛ دعوای مشهور پنالتی، درگیری در رختكن و بعد هم مصدومیت نیمار. با این حال در گزارشی كه اكیپ نوشته به این مورد اشاره شده كه اونای امری، سرمربی اسپانیایی پاری‌سن‌ژرمن فارغ از این موضوعات پیش از بازی به بازیكنانش فقط یك چیز می‌گوید: «به فكر ركوردشكنی باشید. در تاریخ فرانسه از فصل 1936 تا به حال سابقه نداشته تیمی هفت بازی اول را با برد پشت ‌سر بگذارد. بیایید ببریم و این ركورد را مال خودمان كنیم». این حرف را امری روز قبل هم در كنفرانس خبری مقابل خبرنگاران هم زده بود. دست آخر این ركوردشكنی رقم نخورد‌؛ امری كه تصور می‌كرد تیمش بدون نیمار هم به مشكل برنمی‌خورد با یك امتیاز از مون‌پلیه برگشت. ناصرالخلیفی، رئیس پاریسی‌ها ابتدا سعی كرد شرایط را عادی نشان دهد: «پاریسی‌ها نمی‌توانند همه بازی‌های‌شان را ببرند» اما بعد كنایه‌ای به كادر فنی زد: «امیدواریم كادر فنی فیلم بازی را ببینند و كاری كنند كه پیشرفت كنیم». این اتفاق خیلی زود نمی‌توانست رقم بخورد چون گرفتن تست دوپینگ از كاوانی، وراتی و ربیو طولانی‌مدت شد و هواپیما با یك ساعت تأخیر پرید و نیمه‌های شب به پاریس رسید.

همه بودند به غیر از كاوانی

فردای آن روز اگرچه پاریسی‌ها استراحت داشتند ولی چندین بازیكن این تیم از جمله نیمار برزیلی خودشان را به كمپ تمرینی باشگاه رساندند تا دور هم باشند. همان‌جا دوباره ایده‌ای تازه به سر تیاگو سیلوا كاپیتان برزیلی پاری‌سن‌ژرمن زد تا دوباره بازیكنان را دور هم جمع كند. او به همه خبر داد كه مراسم تولدش را همان شب در سالن اصلی كمپ برگزار می‌كند. تقریباً همه بازیكنان پاری‌سن‌ژرمن خودشان را رساندند به جز چند نفر؛ دراكسلر، كورزاوا، مونیه و البته ادینسون كاوانی. این بار همین بازیكن اروگوئه‌ای كه در رستوران زودتر از بقیه بیرون زده بود به سیلوا گفت از قبل برای شبش برنامه‌ریزی كرده و نمی‌تواند بیاید.

و چه كسی پنالتی می‌زند؟

با تمام این اتفاقات ریز و درشت، پاری‌سن‌ژرمن با نیمار و كاوانی مهیای بازی با بایرن‌مونیخ شده تا «كالیبر» واقعی‌‌اش برای فتح لیگ قهرمانان اروپا را نشان دهد‌؛ اینكه شرایط در پاری‌سن‌ژرمن به حالت عادی برگشته یا نه را می‌توان به مرور زمان پی برد ولی هنوز این داستان پنالتی زدن حل نشده است‌؛ چه كسی در پاری‌سن‌ژرمن پنالتی می‌زند؟ امری پیش از این در پاسخ به این سؤال گفته بود منتظر بازی مون‌پلیه باشید تا جواب سؤال‌تان را بگیرید ولی در آن بازی نه نیمار بازی كرد و نه اینكه كلاً ضربه پنالتی گرفته شد.

از طرفی نیمار هم هر دو باری كه بابت رفتارش عذرخواهی كرده، بابت حركتش در رختكن مسابقه عذرخواهی كرده و هرگز نگفته حاضر است دیگر پنالتی نزند. اونای امری هم كه هنوز به طور مشخص به این سؤال پاسخ نداده و فقط گفته دوست دارد هر دو بازیكنش از این ضربات استفاده كنند با این شرایط كه پنالتی‌ها را تبدیل به گل كنند. پاریسی‌ها با این همه علامت سؤال، پنالتی، درگیری، مصدومیت و تساوی مهیای بازی سرنوشت‌ساز گروهی در لیگ قهرمانان اروپا می‌شوند‌؛ آن هم درست یكی، دو روز بعد از اینكه روزنامه آلمانی دستمزد واقعی نیمار را منتشر كرد و خشم كاوانی را بیشتر.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع:خبرورزشی


 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین اخبار ورزشی

 
X