کارلوس کی روش در حاشیه تمرین تیم ملی فوتبال کشورمان درباره موضوعات مختلف از جمله محرومیت مهدی طارمی صحبت کرد.

کارلوس کی روش در تمرین تیم ملی چه گفت؟

سرمربی تیم‌ملی کشورمان در تمرین امروز گفت که عدم اعلام اسامی تیم‌ملی به دلیل این است که این لیست تغیر می‌کند!

کارلوس کی روش در حاشیه تمرین تیم ملی در جمع خبرنگاران گفت:«شروعی خواهیم داشت در مسیر آماده سازی جام جهانی و این یک شروع بلند مدت برای جام جهانی ۲۰۱۸ است که تا فروردین و اردیبهشت ۹۷ طول خواهد کشید.در ماه اکتبر دو بازی دوستانه با تیم‌هایی از قاره آفریقا و همچنین اروپا خواهیم داشت و در ماه نوامبر نیز در تلاش هستیم که بازی‌های دوستانه دیگری با تیم‌هایی از آمریکای جنوبی و اروپا داشته باشیم. پس از آن منتظر قرعه‌کشی جام جهانی خواهیم بود و سپس برنامه‌ریزی‌های بعدی برای دیدارهای تدارکاتی را انجام می‌دهیم. گروهی از بهترین بازیکنان که بین ۳۷ تا ۴۰ نفر هستند، در برنامه ما قرار دارند.»

کی روش ادامه داد:«: هم منصفانه و هم شیوه درست این است که به بازیکنان جوان و کسانی که می‌خواهند در تیم ملی باشند و برای این کار تلاش می‌کنند، این فرصت را بدهیم و شرایط را برای آنها فراهم کنیم. در واقع همانطور که قبلاً هم گفته‌ام، تیم ملی خانه‌ای بدون در و پنجره است و هرکسی می‌تواند وارد آن شود. در اردیبهشت سال ۹۷ تعداد این بازیکنان را محدود خواهیم کرد و در نهایت برترین و بهترین این بازیکنان که ۲۳ نفر هستند را برای جام‌جهانی آماده می‌کنیم.»

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است که کاوه رضایی و سروش رفیعی به تیم ملی دعوت شوند عنوان کرد:«همانطور که اعلام کردم تیم ملی دری ندارد که بسته باشد و همیشه ورود به آن باز است و بازیکنانی که استحقاق حضور در تیم ملی را داشته باشند به تیم ملی دعوت می‌شوند. این دو بازیکنان در حال حاضر به دلیل همراهی باشگاه‌های خود توانایی حضور در این جا را نداشتند اما اگر خوب باشند به تیم ملی دعوت می‌شوند و در لیست ما حضور خواهند داشت.»

خبرنگاری از او درباره محرومیت مهدی طارمی سوال کرد که او این واکنش را نشان داد:«امروز تلاش کردم با جزییات بیشتر از کل قضیه مطلع شوم اما به شخصه فکر می‌کنم اتفاقی که با محرومیت طارمی افتاد برای اعتبار بین‌المللی فوتبال ایران شرم‌آور است و ضربه بزرگی به اعتبار بین‌المللی فوتبال ایران وارد کرد. قطعا از این اتفاق خود طارمی، هواداران، باشگاه پرسپولیس و تیم ملی نیز متضرر می‌شوند.»

او سوال دیگری درباره اینکه باشگاه پرسپولیس به دنبال دریافت حکم موقت برای استفاده از طارمی در مسابقه برگشت مقابل الهلال است که می‌تواند در آینده باعث از دست رفتن جام‌جهانی برای طارمی شود، را این طور پاسخ داد:« تصمیمات باشگاه‌ها به من ارتباطی ندارد و از این اتفاقات نیز چیزی نمی‌دانم و تاکید می‌کنم به تیم ملی ارتباطی ندارد اما هر اتفاقی که بیفتد باید از لحاظ روحی و آمادگی فنی طارمی را آماده نگه داریم و اجازه نمی‌دادیم این اتفاق می‌افتاد.»

اما سوال بعدی درباره سامان قدوس و انتخاب تیم ملی ایران بود.کی روش گفت:« وطایف بازی کردن در تیم ملی با باشگاه یکی نیست و وقتی شما از بازی کردن در تیم ملی یک کشور صحبت می‌کنید از احساسات و علایق قلبی حرف می‌زنید. وقتی شما از شانس بازی کردن در تیم ملی کشورتان حرف می‌زنید مانند دریافت پیشنهاد بازی کردن در رئال‌مادرید یا منچستریونایتد نیست و با هویت، فرهنگ و داشته‌های قلبی شما سرو کار دارد. یا این علائق در خون و در DNA شما وجود دارد یا ندارد. اجازه بدهید در خصوص قدوس نیز خون، علایق، احساسات و طبیعت درونی او صحبت کند.»

اما حرف های پایانی سرمربی تیم ملی.آنجا که او درباره عدم انتشار لیست تیم ملی این واکنش را نشان داد:« دلیل این موضوع این است که لیست نهایی تیم ملی بعد از بازی‌های یکشنبه لیگ‌های اروپایی اعلام خواهد شد و بخشی از بازیکنانی که در حال حاضر در تمرین تیم ملی حضور دارند جهت بررسی عملکرد آنها از سوی کادرفنی تیم ملی در یکی، دو روز اخیر حاضرند و لیست نهایی تیم ملی شامگاه یکشنبه اعلام می‌شود.»


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: khabaronline.ir


 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
X