شاید جالب باشد که بدانید وینفرد شفر سال ها قبل قرار بود به عنوان سرمربی پرسپولیس انتخاب شود!

وینفرد شفر قرار بود سرمربی پرسپولیس شود

سرمربی جدید استقلال که هنوز به ایران نیامده برای سرخ ها کری می خواند، چند سال قبل قرار بود سرمربی پرسپولیس شود.

قبل از شروع فصل دوازدهم، باشگاه پرسپولیس 3 گزینه اصلی برای انتخاب سرمربی خود داشت:
نفر اول اسون گوران اریکسون بود. مذاکرات بسیار خوبی با او صورت گرفت اما اریکسون سوئدی به دنبال شرایطی بود که شرعیات ما اجازه نمی داد تا وی از امکانات مدنظرش در تهران سود ببرد و به همین خاطر از لیست مربیان سرخپوشان حذف شد. البته دلیل دوم حذف او، قیمت بسیار گزافش بود.

نفر دوم مانوئل ژوزه بود. مربی پرتغالی که در مصر، پشت سر هم قهرمان می شد. قیمت قرارداد این پیرمرد بالا بود اما محمد رویانیان در نهایت او را به سمت سرمربی گری تیم پرسپولیس انتخاب کرد و باقی داستان را نیز می دانید. هنوز پرونده شکایت این مربی از پرسپولیس باز است و باشگاه محکوم به پرداخت چیزی حدود 9 میلیارد تومان (به ادعای مدیران باشگاه) به این مربی شده است.

اما نفر سوم در آن سال و قبل از انتخاب مانوئل ژوزه، کسی نبود جز همین آقای وینفرد شفر آلمانی که شب گذشته (دوشنبه) به صورت رسمی سرمربی استقلال شد. شفر یک خاصیت عالی داشت و آن هم قیمت بسیار پایین این مربی بود. قیمت شفر به شکلی بود که باشگاه پرسپولیس می توانست او را با حدود 300 میلیون تومان یعنی نصف قیمت مصطفی دنیزلی (در نیم فصل دوم لیگ یازدهم) و 50 میلیون تومان ارزان تر از حمید استیلی (در نیم فصل اول از لیگ یازدهم) روی نیمکت خود بنشاند و اتفاقا همان زمان خبرهایی به گوش می رسد مبنی بر اینکه شفر قبول کرده این پول را در 4 قسط دریافت کند.

در نهایت باشگاه به انتخاب مانوئل ژوزه روی آورد و قید همکاری را شفر آلمانی را زد. حالا گفته می شود قیمت شفر برای عقدقرارداد با استقلال نیز، از قرارداد بسیاری از مربیان وطنی پایین تر است.


گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: خبرورزشی


 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین اخبار ورزشی

 
X