ایرانی ها بازهم در فضای مجازی افتخار آفرینی (!!!) کردند و با هجوم بردن به صفحه اینستاگرام فاتح تریم به توهین کردن به وی پرداختند.

توهین ایرانی ها به فاتح تریم در فضای مجازی

شرم آور؛ این تنها واژه ای است که می توان با اشاره به کامنت های فارسی در صفحه فاتح تریم سرمربی ترکیه ای به کار برد.

برخی مخاطبان ایرانی فضای مجازی باز هم سنتی خجالت آور را پیاده کردند و این بار به صفحه یکی دیگر از افراد برجسته فوتبال حمله کردند آنهم با زشت ترین و رکیک ترین توهین های ممکن.

این برای اولین بار نیست که برخی مخاطبان ایرانی در صفحه چهره های برجسته حاضر می شوند و بدترین توهین های ممکن را در قبال آنها به کار می برند. پس از اوجگیری فضای مجازی در چند سال گذشته برخی به بدترین شکل ممکن از این فضا استفاده کردند و تلاش کردند توهین و اظهارات منفی خود را در فضای مجازی مطرح کنند.

به تازگی ایرانی ها به صفحه فاتح تریم گزینه سرمبیگری استقلال هجوم بردند و به واسطه عدم حضور او در فوتبال ایران زشت ترین توهین های ممکن را خطاب به او کار بردند. توهین هایی که اینقدر رکیک هستند که حتی اشاره هم نمی توان به آن داشت

اما این اولین بار نیست که برخی ایرانی ها به این شکل به صفحه افراد مطرح حمله ور می شوند. در چند سال گذشته بارها صفحات رسمی چهره های مطرح با حمله کاربران ایرانی مواجه شده که برخی از مهم ترین نمونه ها را بررسی می کنیم.

حمله به لیونل مسی

پس از قرعه کشی جام جهانی 2014 و همگروهی تیم ملی با آرژانتین بیش از 30 هزار کامنت توهین آمیز به زبان فارسی در صفحه لیونل مسی منتشر شد آنهم تنها به دلیل همگروهی آرژانتین با ایران. این حرکت کاربران ایرانی به قدری تبعات منفی برای جامعه ایران داشت که تعداد زیادی از ایرانی ها با حضور در صفحه مسی از فوق ستاره فوتبال جهان عذرخواهی کردند و حتی صفحاتی به بهانه عذرخواهی از او در فضای مجازی ایجاد شد. بازتاب این حرکت زشت به مطرح ترین رسانه های دنیا از جمله ال موندو، اشپیگل و اسپورت نیز رسید. اما این تنها حمله ایرانی ها به لیونل مسی نبود پس از آنکه مسی با انتشار تصویری از خود در کنار دی ماریا ورود او به اینستاگرام را تبریک گفت ایرانی ها با این استدلال که مسی تصویری از دیدار تیم ملی آرژانتین مقابل ایران را منتشر کرده به او حمله کردند و بابت انتشار تصویری از دیداری که ایران در آن شکست خورده است، او را مورد حملات خود قرار دادند.


حمله به میلوراد ماژیچ و بنجامین ویلیامز

میلورا ماژیچ داوری که در دیدار ایران مقابل آرژانتین صحنه به شدت مشکوکی را به سود ایران پنالتی اعلام نکرد با اعتراض شدید ایرانی ها در فضای مجازی مواجه شد حملاتی که ساعتی پس از دیدار مقابل آرژانتین در فضای مجازی شکل گرفت.

اما تندترین واکنش ایرانی ها به یک داور مربوط به بنجامین ویلیامز داور استرالیایی دیدار ایران و عراق در جام ملت های آسیا 2015 بود که با اخراج مهرداد پولادی در دقیقه 43 ایران را 10 نفره کرد و در حالی که تیم ملی با یک گل مقابل عراق جلو بود کار به تساوی کشیده شد و در نهایت تیم ملی در ضربات پنالتی مغلوب عراق شد. پس از این تصمیم جنجالی ایرانی ها به صفحه این داور استرالیایی هجوم بردند و با تندترین ادبیات ممکن به او حمله کردند.


حمله به ایوان زایتسف

حملات برخی کاربران ایرانی در این سال ها تنها شامل حال فوتبال نشده است. پس از پیروزی تیم ملی والیبال مقابل ایتالیا در لیگ جهانی سال 2013 کاربران ایرانی به صفحه ایوان زایتسف ستاره ایتالیا هجوم بردند و سخت به او توهین کردند حرکتی که در نشریه مطرح گاتزتا دلو اسپورت نیز بازتاب داشت و این نشریه از این حرکت به عنوان حمله بی رحمانه یاد کرد.


حمله به دیمیتری پایت

حملات ایرانی ها در فضای مجازی حتی شامل حال موضوعاتی که هیچ ارتباطی به ما نداشتند هم شده است. پس از آنکه در فینال یورو 2016 دیمیتری پایه هافبک فرانسه با خطای خشن خود روی رونالدو باعث تعویض او در نیمه اول شد کاربران ایرانی به صفحه او هجوم بردند و به شدت بابت حرکتش در قبال رونالدو به او حمله کردند. این حرکت بازتاب گسترده ای در رسانه های دنیا داشت.


حمله به یحیی گل محمدی

در هفته آخر لیگ پانزدهم اگر ذوب آهن مقابل استقلال خوزستان شکست نمی خورد پرسپولیس قهرمان لیگ می شد در نهایت اما شاگردان گل محمدی به تیم ویسی باختند تا پرسپولیس با وجود برتری مقابل راه آهن قهرمانی را از دست بدهد. ساعتی پس از این دو دیدار کاربران به صحفه گل محمدی حمله کردند و در نهایت نیز یحیی مجبور شد تمام عکس های صفحه رسمی خود را پاک کند.
 

حمله به فرشته کریمی

فرشته کریمی ستاره تیم ملی فوتسال در برنامه 90 اعلام کرد پرسپولیسی است. همین مسئله برای حمله به صفحه او در فضای مجازی کافی بود. در نهایت کار به جایی رسید که صفحه رسمی او به محلی برای تقابل هواداران استقلال و پرسپولیس تبدیل شد.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: خبرورزشی


 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین اخبار ورزشی

 
X