فردا دربی شماره 85 برگزار می شود اما شاید جالب باشد بدانید اول گل دربی را در تاریخ کدام بازیکن به ثمر رسانده است.

اولین گلزن دربی چه کسی بود؟

چه کسی در دربی شماره 85 گلزنی می کند؟ اما بد نیست به 48 سال پیش برگردیم، یعنی وقتی برای نخستین بار در تاریخ یک بازیکن در دربی پایتخت گل زد.

پرسپولیس و استقلال (شاهین و تاج سابق) مرداد ماه 48 در لیگ تهران مقابل هم به میدان رفتند. این سومین مسابقه تاریخ دو تیم محسوب می شد. دو مسابقه قبلی با تساوی بدون گل تمام شده بود. در سومین دیدار اما استقلال بود که به پیروزی رسید آن هم با نتیجه سه بر یک. احمد منشی زاده در دقیقه هشتم این مسابقه موفق به گلزنی شد تا نامش برای همیشه به عنوان نخستین گلزن دربی ثبت شود.

او چند سال پیش در گفت و گویی تاکید کرده بود هزار سال دیگر هم بگذرد نامش در تاریخ به عنوان نخستین گلزن دربی باقی می ماند. علی جباری و کارو حق وردیان دیگر گلزنان استقلال در این دیدار بودند که در دقایق 44 و 88 موفق به گلزنی شدند. ناظم گنجاپور نیز نخستین گلزن تاریخ پرسپولیس در دربی هاست. او در دقیقه 72 همان مسابقه برای سرخ ها گلزنی کرد.

جالب است بدانید رضا وطنخواه بازیکن پرسپولیس اولین اخراجی دربی در آن مسابقه لقب گرفت.

اما حالا که با نخستین گلزن دربی آشنا شدیم بد نیست اشاره ای هم به آخرین گلزن دربی داشته باشیم. جلال حسینی کاپیتان سرخ ها آخرین گلزن دربی است، همان مسابقه ای که استقلال سه بر دو سرخ ها را برد.

فرشید اسماعیلی، علی قربانی و کاوه رضایی گل های استقلال را در دربی 84 زدند. سروش رفیعی و جلال حسینی نیز گلزنان پرسپولیس بودند.

گل دوم پرسپولیس در دقیقه 3 + 90 به ثمر رسید تا با این حساب جلال حسینی فعلا آخرین گلزن دربی باشد. البته در آخر همان مسابقه او با مهدی رحمتی دروازه بان استقلال درگیری پیدا کرد و پس از آن هر کدام از همراهی تیم هایشان برای چند مسابقه محروم شدند.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: jamejamonline.ir


 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین اخبار ورزشی

 
X