علی کریمی دو روز بعد از سالروز تولدش صحبت‌های تندی علیه فدراسیون‌نشینان مطرح کرد.

 

 

مصاحبه علی کریمی علیه فدراسیون فوتبال

علی کریمی،پیشکسوت باشگاه پرسپولیس و سرمربی سابق تیم نفت تهران که دو روز پیش 39 ساله شد، در مصاحبه ای اختصاصی با برنامه "لیگ 1" شبکه ورزش، صحبت های بی پروا و جالبی را در خصوص عملکرد فدراسیون فوتبال و شرایط حاکم بر فوتبال ایران بیان کرده است.

کریمی صحبت هایش را در خصوص فوتبال پایه آغاز کرد و گفت:« تخلفاتی که در این رابطه وجود دارد را مسئولان فوتبال باید دنبال کنند. آقایان حاضر در کمیته اخلاق و کمیته انضباطی باید پیگیر این مسائل باشند و این موضوعات را نشان دهند. »

کریمی ادامه داد:« در همین تیم نفت در یک بازی بازیکنی را به میدان فرستادند و گفتند هوای ما را داشته باشید، بازیکن گفته من پول نگرفتم چطور هوای تو را داشته باشم، به او گفتند مگر قرار است پولی بگیرید؟ اینجا چشم به این مسأله نداشته باشید چرا که از پول خبری نیست. »

سرمربی سابق نفت تهران در مورد وضع فاجعه بار بدهی باشگاه ها گفت:« شما وضعیت بدهی باشگاه‌ها را ببینید اگر آندرانیک تیموریان نامه نزده بود در حال حاضر کاری صورت می‌گرفت؟ از آقای تاج می‌پرسم چرا این اقداماتی که در حال حاضر صورت می‌گیرد را دو، سه یا چهار سال قبل انجام ندادند؟ او و اکیپش حدود 10 سال است که در فوتبال حضور دارند. دایره‌ای را در نظر بگیرید. افراد مدنظر او در این دایره به عنوان مشاور حضور دارند. او چه کار ماندگاری کرده است؟ اگر چنین اقدامی انجام داده به ما بگوید تا در جریان قرار بگیریم. آیا ساختمان فدراسیون را خریده یا کمپ تیم ملی را درست کرده است؟»

کاپیتان سابق تیم ملی در این خصوص ادامه داد:« هر روز بحث ناراحتی از زمین تمرین مطرح می‌شود. هر اردو 150 هزار الی 200 هزار دلار هزینه دارد. پول یکی از این اردوهای خارجی را بگذارند و زمین کمپ را مثل ورزشگاه آزادی با کیفیت کنند. این همه از افراد داخل دایره مشورت گرفتید و کار خاصی انجام نشد. یک بار با افراد خارج دایره مشورت کنید شاید اتفاق خوبی افتاد.»

کریمی در مورد قرارداد هایی که بازیکنان با باشگاه ها منعقد می کنند بیان داشت:« می گویند مشکلات مالی است. وضعیت مسائل مالی را روشن کنند. 3 تا 5 درصد قرارداد بازیکنان به فدراسیون تعلق می‌گیرد. حق انتقال وجود دارد. الان مخابرات هم حق جابه‌جایی را برداشته است. برای خروج از استان 8 میلیون تومان پول می گیرند بازیکنی که 30 میلیون قراردادش بود و این پول را دریافت نکرده باید 8 میلیون بابت خروج از استان بدهد. این پول خروج از استان باعث شده یا یک عده از آن بازیکنان در همان شهر بماند یا اینکه اصلا به خاطر همین مسأله فوتبال را کنار بگذارد. چرا در مورد این مسائل شفاف سازی صورت نمی گیرد؟»

جادوگر فوتبال ایران در ادامه خواسته جالبی را خطاب به مدیران فدراسیون مطرح کرد و گفت:«  برای انتشار رقم قراردادها چرا فیش حقوقی تاج، علی کفاشیان و محمدرضا ساکت منتشر نمی‌ شود؟ خانواده فوتبال فقط معطوف به مربی و بازیکن نیست از نوک هرم که رئیس فدراسیون است عضو خانواده فوتبال هستند. برای این شفاف‌سازی، رییس فدراسیون فیش حقوقی خودش و مدیران عالی رتبه فوتبال را منتشر کند. کاری به کارمندان زحمتکش که به وظیفه خود عمل می‌کنند ندارم. آقایان یک بار پای خود را از این دایره بیرون بگذارند چرا که خارج از دایره پیشنهادهای خوبی به آن ها داده می شود.»

شماره 8 سابق پرسپولیس با انتقاد از نحوه بلیت فروشی در بازی های لیگ برتر گفت:« هیچ کجای دنیا آن طور که من می‌دانم صد درصد بلیت ها را اینترنتی نمی‌فروشند. برایتان مثال می‌زنم فرض کنید روز بازی استقلال یا پرسپولیس یک هوادار برای انجام کاری به تهران سفر کرده باشد. اگر او بخواهد بازی تیم محبوبش را ببیند چون بلیت  اینترنتی نخریده باید محروم شود؟ تمام دنیا حداقل 15 درصد بلیت ها را در استادیوم می‌فروشند.»

علی کریمی ضمن انتقاد از مهدی تاج ادامه داد:« متأسفانه شفاف‌سازی فقط برای مربی و بازیکن بدبخت است. آقای تاج اگر اینها نباشند شما باید بازنشسته شوید و بروید در پارک دور هم بنشینید! حداقل دو کار درست انجام بدهید چون این پست‌ها مادام‌العمر نیست و بالاخره یک روز یا شما را برمی‌دارند، یا شما می‌روید. آیا شما نمی‌خواهید بعد از رفتنتان 4 نفر بگویند خدا پدر فلانی را بیامرزد؟»

هشت محبوب فوتبال ایران در پایان صحبت هایش گفت:« خیلی حرف‌ها برای گفتن دارم. آقای تاج، کفاشیان و ساکت و هر شخصی که فکر می‌کند من در یک جای خلوت نشسته‌ام و راحت حرف‌هایم را زده‌ام، هر سه نفر بیایند در کنار هم و در هر برنامه‌ای که آنها گفتند با آنها صحبت می‌کنم. شما که به این فوتبال چسبیده‌اید من مقابل شما می‌نشینم و حضوراً حرفم را به شما می‌زنم، بحث می‌کنیم و قضاوت را به مردم می‌سپاریم که چه کسی غصه این فوتبال را می‌خورد.»گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: khabaronline.ir


 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین اخبار ورزشی

 
X