داوری علیرضا فغانی در دربی ممکن است چندان هم برای او مثبت نباشد و باعث خدشه دار شدن اعتبار وی شود.

چرا علیرضا فغانی نباید دربی را قضاوت کند؟

با نزدیک شدن به دربی هشتادوششم، یکی از داغ ترین بحث ها،بحث انتخاب داور این مسابقه مهم است. در ابتدا، علیرضا فغانی داور بین المللی فوتبال کشورمان در بین گزینه های احتمالی جایی نداشت و صحبت از موعود بنیادی فر و مهدی سیدعلی برای قضاوت شهرآورد بود تا اینکه خبر سفر رییس فیفا به تهران به گوش رسید.

با قطعی شدن سفر اینفانتینو به تهران، اعلام شد که او برای تماشای دربی در استادیوم آزادی حاضر خواهد شد و این دیدار را به نظاره خواهد نشست. این اتفاق سبب شد تا بار دیگر نام علیرضا فغانی برای قضاوت در دربی مطرح شود.

علت این اتفاق هم قضاوت فغانی در مقابل رییس فیفا و افزایش احتمالی شانسش برای حضور در جام جهانی 2018 روسیه عنوان شد. با این حال ممکن است همه چیز آنطور که مسئولان کمیته داوران و خود فغانی در نظر دارند، پیش نرود.

دربی غیرقابل پیش بینی تهران، هرلحظه ظرفیت تبدیل شدن به بحرانی بزرگ را دارد. اگر از جو خاص و رعب آور روی سکوها با حضور بیش از 80 هزار تماشاگر بگذریم، بازی های استقلال و پرسپولیس هیچگاه خالی از تنش و درگیری نبوده. نمونه اش هم دربی برگشت فصل قبل که اتفاقا خود فغانی هم برای چهارمین بار سوت آن را به صدا درآورد. دیداری پر تنش و جنجالی که علاوه بر 5 گل، کارت های زرد متعدد و یک کارت قرمز به خود دید. یا حتی دیدار رفت همین فصل که بخاطر درگیری های متعدد داخل و کنار زمین،از دست داور مسابقه خارج شد و شرایط دشواری پیدا کرد که نتیجه اش 10 کارت زرد و اعتراضات بی پایان تیم ها به نحوه قضاوت داور بود.

حال اگر یکی از همین موارد مرسوم در دربی، در مسابقه ای با قضاوت داور بین المللی فوتبال ایران و کاندیدای حضور جام جهانی و البته در حضور رییس فدراسیون جهانی فوتبال(فیفا)اتفاق بیفتد و فغانی نتواند به نحو شایسته آن ها را مدیریت کند، آنگاه فرصت درخشش در مقابل چشمان اینفانتینو تبدیل به تهدیدی می شود که ممکن است جایگاه فغانی را در عرصه بین المللی به خطر بیندازد.

دربی پیش رو برای فغانی (با فرض انتخاب او به عنوان داور) همانند یک شمشیر دو لبه است و ریسک بالایی دارد. فغانی با قضاوت نکردن در دربی چیزی را از دست نمی دهد اما ممکن است عملکرد نامطمئن او در مقابل رییس فیفا، به اعتبار او خدشه وارد کند.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: khabaronline.ir


 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین اخبار ورزشی

 
X