علیرضا فغانی برای پنجمین بار به عنوان داور دربی انتخاب شده است اما 4 بازی قبلی با قضاوت فغانی چه نتایجی برای دو تیم بدست آمده است.

علیرضا فغانی داور دربی شد

علیرضا فغانی به عنوان داور شهرآورد 86 انتخاب شد تا برای پنجمین بار، مهم ترین دیدار فوتبال ایران بین تیم های استقلال و پرسپولیس را سوت بزند

فغانی نخستین بار 13 بهمن 1390 در دربی قضاوت کرد که در نهایت شهرآورد 74 با درخشش و هت تریک ایمون زاید با نتیجه 3 بر 2 به سود پرسپولیس به پایان رسید. در آن دیدار ابتدا میلاد میداوودی و فریدون زندی با 2 گل استقلال را پیش انداختند و با توجه به اخراج مهرداد اولادی در دقیقه 67، خیال هواداران این تیم از برتری مقابل پرسپولیس راحت بود که ناگهان معجزه ایمون زاید، مهاجم ایرلندی- لیبیایی سرخ پوشان از راه رسید و او در کمتر از 10 دقیقه با هت تریکش نتیجه را 3 بر 2 به سود تیم مصطفی دنیزلی بازگرداند.

علی حمودی، اسماعیل شریفات و فریدون زندی، 3 بازیکن استقلال بودند که در شهرآورد 74 از فغانی کارت زرد گرفتند.

دومین قضاوت فغانی در دربی هم 15 شهریور 1392 در شهرآورد 77 انجام شد که در نهایت آن بازی سرد و بی روح بین شاگردان علی دایی و امیرقلعه نویی با تساوی بدون گل به پایان رسید. فغانی در آن بازی به پیام صادقیان، رضا حقیقی، قاسم دهنوی، محمد نوری، محسن بنگر، مهرداد پولادی و امیرحسین فشنگچی از پرسپولیس و سیاوش اکبرپور، محمد مهدی نظری، و حنیف عمران زاده از استقلال کارت زرد نشان داد.

تساوی بدون گل استقلال و پرسپولیس در شهرآورد 26 شهریور 1395 سبب شد تا داور بین المللی فوتبال ایران در قضاوت دربی هت تریک کند. خسرو حیدری، امید ابراهیمی و فرشید باقری از استقلال و علی علیپور از پرسپولیس بازیکنان اخطاری آن بازی بودند.

شهرآورد 84 آخرین دیداری است که فغانی قضاوت آن را برعهده داشته است. آن بازی جنجالی و پر برخورد در نهایت با برتری 3 بر 2 شاگردان علیرضا منصوریان پایان یافت.  فرشید اسماعیلی،علی قربانی و کاوه رضایی برای آبی ها و سروش رفیعی و سیدجلال حسینی برای شاگردان برانکو در آن بازی گلزنی کردند. علیرضا فغانی در کنار نشان دادن کارت زرد به امید ابراهیمی، فرشید اسماعیلی و رابسون جانواریو از استقلال و حسین ماهینی و سیدجلال حسینی از پرسپولیس، در دقیقه 3+90 آن بازی مهدی رحمتی را به دلیل درگیری با کاپیتان سرخ پوشان از زمین اخراج کرد.

در دربی هایی که با قضاوت فغانی برگزار شده است، هر یک از تیم های استقلال و پرسپولیس یک برد کسب کرده اند و 2 بازی هم با تساوی بدون گل به اتمام رسیده است. همچنین او در این دربی ها 22 کارت زرد و 2 کارت قرمز را از جیبش خارج کرده که 12 کارت زرد سهم استقلال و 10 کارت سهم پرسپولیس بوده است. همچنین او در چهار شهرآورد قبلی به هر یک از بازیکنان 2 تیم یک کارت قرمز داده است.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: yjc.ir


 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
X