اِما هِیز سرمربی تیم زنان چلسی است که عملکرد فوق العاده ای با این تیم داشته است

با اِما هِیز سرمربی تیم زنان چلسی آشنا شوید

اِما هِیز، سرمربی تیم زنان چلسی، در حالی امسال یکی از نامزدهای بهترین مربی سال فوتبال زنان جهان شد که یک تراژدی بزرگ را پشت سر گذاشت. فیفا چند هفته قبل نامزدهای جایزه بهترین‌های سال را اعلام کرد که در بین آنها، نام اما هیز هم دیده می‌شد؛ سرمربی تیم زنان چلسی که یک فصل رویایی را با این تیم سپری کرد اما آنچه در رسانه‌ها کمتر به آن پرداخته شد و حتی بسیاری از آن مطلع نشدند، روزهای دراماتیکی بود که این مربی در زندگی شخصی‌اش سپری کرد.


در پاییز گذشته بود که هیز اعلام کرد باردار است؛ یک چالش مضاعف برای یک مربی زن که می‌تواند عمل‌کرد یک فصل تیم را تحت تاثیر قرار دهد ولی هیز در کنار تیمش ماند؛ اما اتفاق تراژیک در ماه‌های پایانی بارداری رخ داد و یکی از دوقلوهای او در ماه‌های آخر بارداری جانش را از دست داد. او در ماه می وضع حمل کرد و یک پسر به دنیا آورد اما غم از دست دادن فرزند دیگر برای به این راحتی التیام پیدا نمی‌کند.

او در گفتگویی به اسکای اسپورتس گفت:

«در تمام طول آن دوره، من یاد گرفتم که برای چیزهایی که مهم هستند، واقعا ارزش قائل شوم. می‌دانستم که یکی از فرزندانم سالم نیست؛ به ویژه بعد از ۲۰ هفتگی. بنا بر این می‌دانستم که باید با آن مبارزه کنم. این کار را بدون اطلاع دیگران انجام دادم زیرا فکر می‌کردم مهم است که تیم با این شرایط مواجه نشود. این مسئولیت من بود. اما من به خاطر همه حمایت‌هایی که دریافت کردم متشکر هستم. من همیشه این‌طور بوده‌ام اما از این به بعد بیشتر هم به برای زندگی ارزش قائل هستم اما از دست دادن یک بچه در حالی که تنها ۵ هفته تا به دنیا آمدن فاصله داشت، برای همیشه با من خواهد بود.»


اما هیز در دوران بارداری سر تمرین تیم زنان چلسی

اما هیز در دوران بارداری سر تمرین تیم زنان چلسی

هیز به توصیه پزشکان، همراه با تیم زنان چلسی برای دیدار مقابل بریستول، به این شهر سفر نکرد و به این ترتیب پیروزی ۰-۲ تیمش که منجر به قهرمانی در سوپرلیگ زنان شد را از دست داد. تیم او همچنین قهرمان جام حذفی زنان شد و به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا نیز رسید. این دستاوردها باعث شد تا او یکی از نامزدهای جایزه بهترین مربی فوتبال زنان دنیا در سال ۲۰۱۸ شود.

هیز معتقد است که نگرش بازیکنانش و واکنش آنها به اتفاق تراژیکی که برای او رخ داد، نشان دهنده شخصیت واقعی آنها است:

«فکر می‌کنم آنها تا چند روز پیش از دو-سه دیدار پایانی فصل، چیزی نمی‌دانستند. به بازیکنان گفتم که نمی‌خواهم در این مورد در رسانه‌ها چیزی بخوانید. این اتفاق برای من مهم است اما کاری نمی‌شود کرد. در صورت‌شان دیدم که شوکه شده‌اند؛ چیزی بیش از ناراحتی. آنها می‌دانستند که من دوران دشواری را سپری می‌کنم. چند تا از آنها به من گفتند که وقتی برای بازی به بریستول رفتند، مصمم بودند که فصل را در همان بازی به پایان برسانند زیرا می‌دانستند که من چند روز دیگر زایمان خواهم کرد. از آنها متشکرم زیرا آنها فشار بیشتری را متحمل شدند و جالب است که بگویم وقتی بازی با بریستول را از خانه تماشا می‌کردم، برای اولین بار در دوران حرفه‌ای‌ام بود که نمی‌خواستم در آن بازی باشم. اول از همه به خاطر این که آماده وضع حمل بودم و همین‌طور به این خاطر که فکر کردم آنها می‌توانند به نتیجه برسند. من گروهی از بازیکنان را در اختیار دارم که فکر می‌کنم از نظر مسئولیت‌پذیری و تعهد، بهترین‌ها در دوران حرفه‌ای‌ام هستند.»گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: varzesh3.com


 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده ترین اخبار ورزشی

 
X