sport-top-1

نحوه برخورد با فوتبالیست زن در مراسم اهدای توپ طلا با واکنش های تندی همراه شده است

مراسم جنسیت‌زده فرانس فوتبال

برای اولین‌بار در مراسم امسال مجله فرانس‌فوتبال به بازیکن زن سال هم توپ طلا داده شد و بدترین اتفاق این مراسم هم همین بود. مجری این اقدام شایسته را خراب کرد. رفتار او با آدا هگربرگ چیزی بود که از آن به‌عنوان مصداق بارز تبعیض جنسیتی یاد شد. آدا مارتینه استولسمو هگربرگ وقتی با درخواست احمقانه و غیرمودبانه مارتن پیکاده معروف به مارتن اسلووی برای رقص تووِرک روبه‌رو شد، صدای همه کاربران شبکه‌های اجتماعی و روزنامه‌نگاران از رفتار این دی‌جی فرانسوی که مجری آن بخش از مراسم بود، به هوا بلند شد و همگان این رفتار را سکسیستی خواندند.

انتقادات به‌قدری بالا رفت که خود دی‌جی مارتن مجبور به عذرخواهی شد و ادعا کرد این بازیکن نروژی اصلا به‌نظر نمی‌آمد به‌خاطر آن رفتار چیزی به دل گرفته باشد. هگربرگ به این درخواست با لبخندی ناشی از شرم پاسخ منفی داد و خیلی سریع صحنه را ترک کرد. منتقدان اعتراض داشتند که چرا چنین درخواستی از بازیکنان مرد حاضر در صحنه صورت نگرفته و فقط چون هگربرگ یک زن است، مجری به‌خودش جرأت داده تا چنین درخواستی مطرح کند.


آدا هگربرگ برنده توپ طلا

آدا هگربرگ برنده توپ طلا

هنگامی که مارتن درخواست بی‌شرمانه‌اش را مطرح کرد، بعضی از حضار خندیدند که نوک حملات منتقدان متوجه آنها هم شد. در همان لحظه، دوربین کیلیان امباپه را نشان داد که شرم و خجالت در چهره‌اش کاملا مشخص بود. ویکتوریا اووکوندا، یکی از روزنامه‌نگاران سرشناس حاضر در مراسم بود که رفتار دی‌جی را «مزخرف» خواند و پرسید که چرا او از مودریچ درخواست نکرده برقصد؟

مهاجم نروژی 23ساله باشگاه لیون چیزی فراتر از ماشین گلزنی رونالدو و مسی است. او در 82بازی برای این تیم فرانسوی 107گل زد و به این تیم کمک کرد شانزدهمین قهرمانی‌اش در لیگ و سومین قهرمانی پیاپی در لیگ قهرمانان اروپا با پیروزی 1-4 در فینال مقابل ولفسبورگ را به‌دست آورد. او در 66بازی ملی 38گل وارد دروازه حریفان نروژ کرده.

نمونه یک مدیر فوتبالی احمق

سپ بلاتر، رئیس سابق فیفا نمونه مردانی سنتی بود که توانایی زنان را دست‌کم می‌گرفتند و نگاه جنسیت‌زده به آنها داشتند. او یک‌بار به‌خاطر اظهارنظرش که به زنان فوتبالیست توصیه کرده بود برای جذب اسپانسر بیشتر به این بخش از فوتبال لباس‌های کوتاه‌تر و چسبان‌تر و زنانه‌تر بپوشند - مدل لباسی که در والیبال بانوان مورد استفاده قرار می‌گیرد- مورد انتقاد شدید قرار گرفته بود. بلاتر یک‌بار هم درباره اینکه چرا خانم‌ها کمتر این اجازه را دارند که روی چمن طبیعی بازی کنند و به چمن مصنوعی تبعید شده‌اند، گفته بود چمن مصنوعی آینده فوتبال است که البته آن زمان هنوز ثابت نشده بود بازی روی چمن مصنوعی به‌مدت طولانی باعث بروز سرطان می‌شود. او یک شوخی بی‌مزه مدل شوهر‌عمه‌ای هم کرده و گفته بود: «شاید خانم‌ها دوست ندارند روی چمن طبیعی بازی کنند، از ترس اینکه مبادا لباس‌شان کثیف و گلی شود» و خودش هارهار خندیده بود.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: همشهری ورزشی


 نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

sport-left-1
تازه ترین اخبار ورزشی
وضعیت مصدومیت سیدجلال حسینی مشخص شدوضعیت مصدومیت سیدجلال حسینی مشخص شد

وضعیت مصدومیت سیدجلال حسینی مشخص شده و گویا مشکل کاپیتان پرسپولیس جدی نیست

 
sabacode-728*90-970309 top mobile only
X