سیمرغسیمرغ
sport-top-1

یک پروفسور متخصص مورچه‌شناسی دانشگاه ملک سعود, نام یک گونه جدید مورچه را به نام محمد صلاح گذاشته است

نامگذاری یک گونه مورچه به نام محمد صلاح!

نامگذاری اشیا و رویدادهای مختلف به نام بزرگان فوتبال دنیا مسبوق به سابقه است. برای مثال جرج بست، یک فرودگاه به نام خود دارد، یک نوع چیزبرگر به نام زلاتان ابراهیموویچ نامگذاری شده و یوهان کرایف می‌تواند نام خود را بر روی یک سیارک ببیند. اما حالا محمد صلاح می‌تواند از این لحاظ به همه ستاره‌های دیگر فوتبال دنیا فخر بفروشد چرا که یکی از عجیب‌ترین نامگذاری‌ها به نام او انجام شده است.

ماجرا از این قرار است که در منقطه ظفار کشور عمان، گونه‌ای جدید از مورچه کشف شده که به نام ستاره بزرگ فوتبال مصر، "مرانوپلوس موصلاحی" نامگذاری شده است.
پروفسور مصطفی شرف، متخصص مورچه‌شناسی دانشگاه ملک سعود که در موزه جهانی لیورپول هم فعالیت می‌کند، کسی است که این نام را برای گونه تازه‌ کشف شده مورچه پیشنهاد داده است.

آقای پروفسور درباره این ماجرا می‌گوید:" من به جستجو در جزیره‌العرب و خاورمیانه به دنبال گونه‌های تازه مورچه و دیگر خزندگان علاقه دارم. اخیرا در منطقه ظفار عمان یک گونه جدید مورچه کشف کردم و این گونه جدید را به افتخار محمد صلاح، فوتبالیست مصری لیورپول به نام او نامگذاری کردم".

پروفسور شرف، کسی که گونه جدید مورچه را کشف کرده و به نام صلاح نامگذاری کرده می‌گوید:" مقاله کامل کشف این گونه جدید آماده شده و همین هفته در مجلات علمی منتشر خواهد شد".گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: varzesh3.com


 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار ورزشی
محرومیت داوری که به بازیکن پس گردنی زد!محرومیت داوری که به بازیکن پس گردنی زد!

در رقابت های لالیگا, داوری که با انگشتان دستش ضربه ای به پشت گردن موراتا زده بود با محرومیت از قضاوت مواجه شد

 
X