روز گذشته برخی از منابع خبر دادند که در کمیته اخلاق برای تعدادی از بازیکنان و مربیان باشگاه پرسپولیس که از حسین هدایتی وجوهی را دریافت کرده‌اند پرونده تشکیل شده و دستور احضار آنها صادر گردیده است

با عابر بانک های فوتبال ایران برخورد کنید

به نظر می‌رسد ماجرای هدایتی، فوتبال و هزینه‌هایی که وی انجام داده جدی‌تر از قبل در حال بررسی است دلیل این امر هم روشن است، مرتضی تورک رئیس ‌کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال معاون دادستان و سرپرست دادسرای جرایم پولی و بانکی است و بر اتفاقات این رشته ورزشی ‌اشراف دارد.

حالا که فدراسیون فوتبال عزم خود را جزم کرده که به این پرونده ورود کند انتظار می‌رود تمام ابعادش مورد بررسی قرار گیرد و تنها به پرونده باشگاه پرسپولیس و احضار چند بازیکن و مربی بسنده نشود. هدایتی در این سالها از فدراسیون فوتبال گرفته تا تیم ملی و پرسپولیس کمک مالی کرده که اگر قرار بر احضار و استرداد وجوه پرداختی است، نباید از کنار این نام‌ها نیز به آسانی عبور کرد.

در همان روزهایی که حسین هدایتی ملقب به عابر بانک پرسپولیس دست‌ودل‌بازانه پول خرج می‌کرد و به بازیکنان فوتبال مثل نقل و نبات، سکه می‌داد همواره این پرسش بود که چرا باید او این کارها را انجام دهد؟!

الان دیگر رسیدن به پاسخ این سؤال آسان است، او و برخی‌ها دیگر که در این چند ساله به عنوان سرمایه‌دار به فوتبال ایران رفت و آمد داشتند برای کسب اعتبار ورود کرده‌اند وگرنه با شم اقتصادی بالایی که دارند می‌دانند با توجه به نبود زیرساخت‌های مناسب سرمایه‌گذاری در فوتبال برگشتی نخواهد داشت.

انتظار می‌رفت همان موقع دستگاه‌های مسئول از جمله فدراسیون فوتبال با نظارت بیشتر اجازه ورود به امثال هدایتی را نمی‌دادند که این‌گونه نشد. باید از اتفاقات گذشته درس گرفت و مسئولان از امروز به بعد بیشتر مراقب باشند که بازهم یک عده سرمایه‌دار با استفاده از پول و قدرت خود از ورزش سوء استفاده نکنند. ذات ورزش پاک است ولی وقتی چنین اتفاقاتی در آن رخ می‌دهد این پاکی خدشه‌دار می‌شود.

اگر کمی دقت داشته باشیم، همین حالا در فوتبال ایران افرادی پیدا می‌شوند که حاضرند برای جذب دو بازیکن ملی‌پوش رقمی در حدود 8 میلیارد پرداخت کنند، واقعا این پول‌ها از کجا آمده و چرا باید به این شکل هزینه شود؟!گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: روزنامه کیهان


 
 
 

X