زهرا خواجوی دروازه بان بانوان ایران موفق به رکوردشکنی شده است

رکورد زهرا خواجوی چند دقیقه است؟

بخش مهم گزارش روزنامه شهروند درباره رکورد شکنی زهرا خواجوی را برایتان انتخاب کردیم:

در تاریخ بازی‌های باشگاهی فوتبال در جهان، یک دروازه‌بان برزیلی به نام «مازاروپی» با ١٨١٦دقیقه بسته نگه‌داشتن دروازه به صورت متوالی صدرنشین این جدول به شمار می‌رود. او از هجدهم می‌١٩٧٧ تا هفتم سپتامبر ١٩٧٨ به مدت ١٨١٦دقیقه متوالی دروازه‌اش را در تیم‌های واسکودوگاما و ریودوژانیروی برزیل حفظ کرد تا صاحب معتبرترین رکورد در این عرصه شود.

 از دروازه‌بان‌های شاخص حاضر در فهرستی که از رکوردداران کلین‌شیت در بازی‌های باشگاهی تاریخ جهان منتشر شده، می‌توان به «ادوین فان ‌درسار» هلندی و «دینوزوف» ایتالیایی اشاره کرد.

فان درسار در ‌سال ٢٠٠٨ و زمانی که وظیفه حراست از دروازه منچستریونایتد را برعهده داشت، توانست رکورد ١٣٠٢دقیقه‌ای را به نام خود ثبت کند تا در رده ششم فهرست برترین‌ها قرار بگیرد.

 قبل از این در رده‌بندی جهانی که از سوی سایت تاریخ و آمار فدراسیون فوتبال جهان اعلام شده بود، بهرام مودت با ٨٤٤دقیقه در رده ١١٩ جهان جای گرفته بود. حالا زهرا خواجوی با این رکورد ٩٥٣دقیقه‌ای می‌تواند جزو ١٠٠ دروازه‌بان برتر تاریخ فوتبال جای بگیرد؛ البته شاید اگر این رده‌بندی در فوتبال زنان هم وجود داشته باشد، او قطعا رتبه‌ای شگفت‌انگیز در تاریخ فوتبال زنان جهان به دست می‌آورد. به ‌هرحال همین قرارگرفتن نام دختر ٢١ساله فوتبال ایران در میان بزرگ‌ترین دروازه‌بان‌های تاریخ جهان قطعا افتخار بزرگی برای او و فوتبال ایران خواهد بود.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: football.net 
 
 

X