تتت

محمد الدعایه دروازه‌بان اسطوره‌ای عربستانی‌ها در گفت‌وگویی از پیشنهاد باشگاه منچستریونایتد برای خود پیش از جام جهانی فرانسه پرده‌برداری کرد

ماجرای پیشنهاد منچستر یونایتد به محمد الدعایه

محمد الدعایه دروازه بان افسانه عربستانی‌ها عصر روز گذشته در مصاحبه با رادیو UFM عربستان، پس از ۲۲ سال از پیشنهاد مچستری‌ها به خود پرده‌برداری کرد.

اشمایکل پیشنهاد منچستر را به من داد
مسئولان تیم منچستریونایتد انگلیس پیش از آغاز بازی‌های جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه علاقه‌مند بودند تا من به این تیم انگلیسی بپیوندم. آن‌ها برای این کار دروازه بان بزرگ خود یعنی پیتر اشمایکل را مامور کرده بودند تا با من مذاکره کند و به همین دلیل پیشنهاد حضور در این تیم را او به من داد.

پیشنهاد انگلیسی‌ها در آن مقطع رد شد
منچستر یکی از بهترین و بزرگترین باشگاه‌های دنیاست و طبیعتا پیشنهاد حضور در آن برای هر بازیکنی هیجان انگیز است. پس از مذاکره اشمایکل و کسب رضایت من، مسئولان منچستر این پیشنهاد را به گوش مسئولان باشگاهی که من در آن بازی می‌کردم رساندند. من پیش از پیوستن به باشگاه الهلال، من در تیم الطائی عربستان بازی می‌کردم. وقتی این پیشنهاد به گوش آن‌ها رسید در عین ناباوری خواستند همه چیز در این باره به تعوبق بیفتد و زمان رسیدگی به درخواست منچستری‌ها را به پس از جام جهانی فرانسه موکول کردند.

گالاتاسرای دومین تیم بزرگی بود که من را می‌خواست
البته این را هم بگویم که منچستر یونایتد تنها باشگاهی نبود که در آن زمان قصد به خدمت گرفتن من را داشت. پیشنهاد خوب دیگری که پیش از جام جهانی ۹۸ به من شد از طرف باشگاه گالاتاسرای ترکیه بود که پیوستن به آن تیم هم می‌توانست اتفاقات خوبی را برای من رقم بزند، اما مدیریت باشگاه الطائی عربستان آن پیشنهاد را هم رد کرد.

به من گفتند تو را نگه می‌داریم تا قیمتت بالا برود
وقتی دلیل رد پیشنهاداتم را از مسئولان تیم پرسیدم آن‌ها گفتند که بعد از بازی‌های جام جهانی می‌خواهیم تو را به تیمی بزرگ و اروپایی ترانسفر کنیم و با درخشش احتمالی تو در جام جهانی منچستر باید پول بیشتری به نسبت چیزی که اکنون پیشنهاد داده، بپردازد. آن‌ها می‌گفتند هدف ما این است که پول بیشتری برای تو اختصاص دهند.

منچستری‌ها منتظر من نماندند
این حرکت مسئولان تیم شانس‌های بزرگی را از من گرفت. آن‌ها رضایت ندادند من به تیم بزرگی همچون منچستر یونایتد بروم و طبیعی است اینچنین تیمی نیز برنامه هایش را بر حسب برنامه‌های بایکنی که می‌خواهند او جذب کنند هماهنگ نمی‌کنند. ما از جام جهانی برگشتیم، اما دیگر پیشنهادی نبود چرا که منچستری‌ها دروازه بان مورد نیاز خود را از هلند آوردند و مسئولان گالاتاسرای هم گلر مورد نیاز خود را از برزیل آوردند.

شاهزاده از انتقال من به آژاکس مخالفت کرد
بعد از بازی‌های جام جهانی فرانسه هم یک پیشنهاد خوب داشتم از تیم آژاکس آمستردام و طبیعی بود که من تمایل زیادی داشتم که بتوانم در این تیم اروپایی بازی کنم، اما شاهزاده فیصل بن فهد از انتقال من به این تیم خودداری کرد.

بوفون به من گفت می‌توانی تا ۴۵ سالگی بازی کنی
از نظر من جیان لوئیجی بوفون بهترین دروازه بان جهان است. در بازی‌های خداحافظی ام او به من گفت چند ساله هستی و من گفتم ۳۷ ساله، بوفون شگفت زده شد و به من گفت تو به راحتی می‌توانی تا ۴۵ سالگی بازی کنی.

در فوتبال به همه چیز رسیدم
در زندگی ورزشی ام به هرچیزی که خواستم رسیدم، از نظر باشگاه، افتخارات تیم ملی، دستاورد‌های شخصی و ... توانستم به بهترین‌ها دست پیدا کنم و به همین دلیل دیگر کمبود چیزی احساس نمی‌کردم تا در ورزشگاه‌ها به دنبال آن باشم. من به همه چیز رسیدم و آخرین داشته ام هم حرف‌های لوئیجی بوفون بود که مانند مدال افتخار روی سینه ام نصب کردم.

هرچیزی که یک فوتبالیست باید داشته باشد کریس دارد
در دوران فوتبالم روبروی بازیکنان بزرگی قرار گرفته ام، ستاره‌هایی همچون دنیلسون، رونالدو، زیدان، تیری هانری و ...، اما بازیکنی که روبروی او بازی کردم و تمامی شرایط یک بازیکن تمام عیار را به همراه داشت کریستین رونالدو بود. او یک بازیکن سرسخت است و توانایی‌های جسمی و فنی بسیار بالایی دارد. رونالدو روش‌های بی نظیری برای شوت زدن دارد و روبروی آن ایستادن برای هر دروازه بانی به شدت دشوار است.

سرنوشت مشابه الدعایه و حجازی
توضیح ضروری درباره پرده برداری الدعایه از پیشنهاد منچستر یونایتد به وی اینکه او در حالی به عنوان دروازه بان قرن آسیا به این تیم دعوت شد که سال‌ها قبل از آن، ناصر حجازی، دروازه بان دوم قرن آسیا نیز به منچستر دعوت شده بود هرچند حرف و حدیث درباره دعوت نامه وی وجود داشت، اما او در نهایت نتوانست راهی این تیم شود.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: خبرورزشی


 
 
 

پربیننده ترین اخبار ورزشی

 
X