اشرف حکیمی بازیکن تیم رئال مادرید است که در بصورت قرضی در دورتموند حضور دارد

با اشرف حکیمی بیشتر آشنا شوید

اشرف حکیمی در یکی دو فصل اخیر پیشرفت قابل توجهی داشته و به ستاره دورتمون تبدیل شده است.

سایت بوندس‌لیگا به دلیل درخشش حکیمی در تیم دورتموند به سراغ بررسی زندگی او رفته و ۱۰ نکته مهم درباره او بیان کرده است.

مراکشی مادریدی
حکیمی خود را مادریدی مراکشی می‌داند. والدین او در سنین جوانی از یک روستا در مراکش در مجاورت کازابلانکا به بخش صنعتی مادرید نقل مکان کردند تا به قول خود حکیمی «زندگی بهتری برای خود بسازند.» حکیمی تا امروز ۲۸ بار برای تیم ملی مراکش بازی کرده است.

پیوستن به رئال مادرید
خودش می‌گوید: وقتی جوان بودم مادرم سعی می‌کرد من را به جودو یا شنا ببرد اما به او گفتم باید فوتبال در کار باشد! او فوتبال خود را در کولونیا آغاز کرد اما در نهایت یک روز نامه‌ای از آکادمی رئال دریافت کرد که از او برای حضور دعوت شده بود.

بازیکن مورد علاقه زیدان
او اولین بازی خود برای رئال را زیر نظر زیدان انجام داد. خودش می‌گوید: همیشه ممنون او هستم.
حکیمی دوست صمیم لوکا زیدان است و این دو در آکادمی رئال هم با یکدیگر هم‌بازی بوده‌اند.

سریع‌ترین بازیکن بوندس‌لیگا
این بازیکن ۲۱ ساله در دیدار دورتموند مقابل لایپزیگ در یک صحنه با سرعت ۲۲ مایل بر ساعت دوید و رکوردی تازه بر جای گذاشت.

علاقه به بازی‌های کامپیوتری
اشرف حکیمی در بازی‌های کامپیوتری هم استعداد خوبی دارد و در دوران شیوع کرونا به نمایندگی از دورتموند در یک تورنمنت فیفا شرکت کرد. هرچند بازی مورد علاقه او فورتنایت است.

بهترین بازیکن جوان آفریقا
حکیمی توانست هم در سال ۲۰۱۸ و هم در سال ۲۰۱۹ بهترین بازیکن سال آفریقا شود. نمایش‌های خوب او در تیم‌ملی مراکش در کسب این عنوان بی‌تاثیر نبود.

الگویی به نام مارسلو
حکیمی مدت زیادی است که در رئال مادرید حضور دارد و همیشه از مارسلو به عنوان الگوی خود نام برد. خودش می‌گوید: مارسلو در داخل و خارج از زمین انسان شادی است و به من اعتماد به نفس می‌دهد. افتخار می‌کنم که کنار او حضور داشته‌ام.

تغییر پست‌های متوالی
اشرف توانایی بازی در چند پست را دارد. خودش می‌گوید: زمانی که ۶ سال داشتم مهاجم بودم، در ۱۵ سالگی وینگر شدم و در ۱۷ سالگی در پست مدافع کنار بازی کردم.

یک مسلمان واقعی
بازیکن فعلی دورتموند یک مسلمان معتقد است و همیشه در ماه رمضان روزه می‌گیرد. خودش گفته: اینکه تصمیم گرفتم برای مراکش بازی کنم به خاطر گذشته پدر و مادرم و تربیت آن‌ها درر خانه ای با رسومات اسلامی است.

جوان و بالغ
او بیرون از زمین هم به خوبی به بلوغ رسیده و با وجود داشتن ۲۱ سال سن حالا دارای یک خانواده و پسر نوزادش است.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: footballi.net


 
 

 
X