نیمار قراردادی با پوما برای اسپانسری کفش‌هایش بست که از قراردادهای رونالدو و مسی هم سنگین‌تر است

نیمار، صاحب بزرگ‌ ترین قرارداد‌های کفش

فکر نکنید شکست در فینال لیگ قهرمانان اروپا برای نیمار فقط با اشک و حسرت همراه بود، او تنها با حضور در نبردِ لیسبون مقابل بایرن‌مونیخ، شرکت پوما را به عقد قراردادی نجومی برای کفش‌هایش ترغیب کرد.
این شرکت آلمانی تصمیم گرفت قراردادی به ارزش ۲۳ میلیون پوند با نیمار امضا کند که رکورد قرارداد کفش در دنیای فوتبال است.
نشریه «سان» به این بهانه بزرگ‌ترین قراردادهای کفش در تاریخ فوتبال را بررسی کرده است.

نیمار (۲۳ میلیون پوند)
بزرگ‌ترین قراردادهای کفش در تاریخ فوتبال، از نیمار تا رونالدو و محمد صلاح,نیمار (۲۳ میلیون پوند)

ستاره پرسروصدای برزیلی برای بستن قرارداد بزرگ با پوما، نایکی را کنار گذاشت. مدت زمان قرارداد ۲۳ میلیون پوندی نیمار با پوما مشخص نشده اما قرارداد قبلی او با نایکی ۱۱ ساله و ارزش آن به اندازه نیمی از قرارداد با پوما بود. نیمار بعد از عقد این قرارداد بزرگ در شبکه‌های اجتماعی نوشت: «من با تماشای فیلم‌های افسانه‌های بزرگ فوتبال مثل پله، کرویف، اوزه‌بیو و مارادونا که همگی با کفش‌های پوما بازی می‌کردند، بزرگ شده‌ام. به همین دلایل، از امروز به بعد این افتخار را دارم که به برندی که به بزرگ‌ترین اسطوره‌های فوتبال کمک کرد به چنین جایگاهی برسند، می‌پیوندم.»

لیونل مسی (۱۸ میلیون پوند)
بزرگ‌ترین قراردادهای کفش در تاریخ فوتبال، از نیمار تا رونالدو و محمد صلاح,لیونل مسی (۱۸ میلیون پوند)

دومین فوتبالیستی که درآمدش میلیاردی شد، حالا به رده دوم بازیکنانی رفته که بالاترین قرارداد کفش را در تاریخ فوتبال امضا کرده‌اند. سال ۲۰۱۷ آخرین قرارداد لیونل مسی با آدیداس امضا شد و نکته جالب این قرارداد مادام‌العمر بودنِ آن بود. مسی تبدیل به اولین فوتبالیستی شد که یک برند معروف کفش‌هایی با زیربرندی تحت نام او تولید می‌کند. «آدیداس مسی» نام کفش‌های ستاره بارسلوناست. وقتی مسی کفش‌هایش را آویخت، از قرارداد با آدیداس می‌تواند همان اندازه سود ببرد که حالا می‌برد، درست مثل «ایر جردن» که زیرمجموعه نایکی است، برای مایکل جردن.

کریستیانو رونالدو (۱۵ میلیون پوند)
کریستیانو رونالدو (۱۵ میلیون پوند),بزرگ‌ترین قراردادهای کفش در تاریخ فوتبال، از نیمار تا رونالدو و محمد صلاح

زمانی قرارداد کریستیانو رونالدو برای تأمین کفش‌هایش بالاترین بود اما حالا نیمار سالانه ۸ میلیون پوند بیشتر از ستاره فعلی یوونتوس دریافت می‌کند. با این حال رونالدو می‌تواند مطمئن باشد که مدت زمان قراردادش خیلی خیلی بیشتر از نیمار است. در واقع CR۷ قراردادی با نایکی امضا کرده که برای مادام‌العمر بودنِ آن ۷۸۰ میلیون پوند می‌گیرد. رونالدو به همراه مایکل جردن و لبرون جیمز فوق‌ستاره‌های NBA، سه ورزشکاری هستند که با نایکی قرارداد ابدی دارند.

کیلیان امباپه (۱۴ میلیون پوند)
کیلیان امباپه (۱۴ میلیون پوند),بزرگ‌ترین قراردادهای کفش در تاریخ فوتبال، از نیمار تا رونالدو و محمد صلاح

پسر محبوب نایکی است. سال گذشته کیلیان امباپه در دوراهی انتخاب بین نایکی و آدیداس قرار گرفت. او سال ۲۰۱۹ قراردادی ۱۰ ساله به ارزش حدوداً ۱۴۰ میلیون پوند با نایکی منعقد کرد. تا زمانی که او در لیگ‌های معتبر بازی کند این قرارداد فعال خواهد بود. گفته می‌شود ستاره پاری‌سن‌ژرمن به‌دلیل اینکه ستاره محبوبش رونالدو با نایکی همکاری می‌کند، این شرکت را به آدیداس ترجیح داده است. شاید او قرارداد نیمار را در آینده به چالش بکشد.

ماریو بالوتلی (۵ میلیون پوند)
ماریو بالوتلی (۵ میلیون پوند),بزرگ‌ترین قراردادهای کفش در تاریخ فوتبال، از نیمار تا رونالدو و محمد صلاح

سال ۲۰۱۴ و زمانی که در میلان بازی می‌کرد، در بالاترین سطح خودش قرار گرفت. ماریو بالوتلی که ملی‌پوش ایتالیا و یکی از استعدادهای برتر آتزوری بود، بعد از اتمام قراردادش با نایکی، قراردادی ۱۰ ساله با پوما امضا کرد که برای آن سالانه ۵ میلیون پوند دریافت می‌کند. او در حال حاضر بازیکن برشاست، تیمی که به سری B سقوط کرده. به همین دلیل ماریو تلاش می‌کند به زودی تیمش را عوض کند.

گرت بیل (۴ میلیون پوند)
گرت بیل (۴ میلیون پوند),بزرگ‌ترین قراردادهای کفش در تاریخ فوتبال، از نیمار تا رونالدو و محمد صلاح

جادوگر ولزی که اخیراً به صورت قرضی به تاتنهام پیوسته، سالانه ۱۸ میلیون پوند حقوق از رئال‌مادرید دریافت می‌کند. او قراردادهای مهمی با اسپانسرهایی مثل EA Sports هم دارد اما یکی از مهم‌ترین قراردادهایش، قراردادی برای کفش‌هایش است که با آدیداس بسته. او ۴ میلیون پوند سالانه از آدیداس پول می‌گیرد که برای درآوردن هزینه گلف بازی کردنش کافی است!

آنتوان گریزمن (۳,۵ میلیون پوند)
آنتوان گریزمن (۳,۵ میلیون پوند),بزرگ‌ترین قراردادهای کفش در تاریخ فوتبال، از نیمار تا رونالدو و محمد صلاح

سال ۲۰۱۵ آنتوان گریزمن در اوج قراردادی برای کفش‌هایش با پوما امضا کرد، قراردادی که برای آن سالانه ۳,۵ میلیون پوند دریافت می‌کند. سال گذشته پوما برای اینکه سوپراستار پیشین اتلتیکو و فعلی بارسلونا ۱۰ سال است محصولات آنها را می‌پوشد، استوکی به نام «Future ۴.۱ NETFIT Grizi» به صورت محدود و با قیمت ۲۲۹ پوند تولید کرد. گریزمن تا زمانی که نیمار با پوما قرارداد بست، اصلی‌ترین ستاره‌ای بود که با این شرکت آلمانی همکاری می‌کرد.

پل پوگبا (۳ میلیون پوند)
پل پوگبا (۳ میلیون پوند),بزرگ‌ترین قراردادهای کفش در تاریخ فوتبال، از نیمار تا رونالدو و محمد صلاح

پل پوگبا هافبک منچستریونایتد قراردادی با آدیداس دارد که برای آن هر سال ۳ میلیون پوند از این شرکت دریافت می‌کند. او نه تنها در هر تبلیغ تلویزیونی از استوک‌های آدیداس حضور دارد، بلکه چهره‌اش روی بیلبورد جدیدترین استوک‌ها و کفش‌ها به چشم می‌خورد. قرارداد ۱۰ ساله‌ای که پوگبا با آدیداس دارد ۳۰ میلیون پوندی است و تا سال ۲۰۲۴ منقضی نخواهد شد. نایکی هم خیلی تمایل داشت با پوگبا همکاری کند اما او آدیداس را انتخاب کرد.

مارکو وراتی (۲,۵ میلیون پوند)
مارکو وراتی (۲,۵ میلیون پوند),بزرگ‌ترین قراردادهای کفش در تاریخ فوتبال، از نیمار تا رونالدو و محمد صلاح

قرارداد مارکو وراتی هافبک ایتالیایی پاری‌سن‌ژرمن با پوما سال ۲۰۱۷ به پایان رسید و از آن زمان او استوک‌های پوما به نام «evoTOUCH» را در تمرینات پوشید. سرانجام او قراردادی خوب با پوما بست و استوک‌های «Hypervenom Phantom III» را به خودش اختصاص داد. مدت زمان قرارداد وراتی با پوما مشخص نیست اما مشخص است که هر سال ۲,۵ میلیون پوند بابت این قرارداد دریافت می‌کند.

محمد صلاح (۲,۵ میلیون پوند)
محمد صلاح (۲,۵ میلیون پوند),بزرگ‌ترین قراردادهای کفش در تاریخ فوتبال، از نیمار تا رونالدو و محمد صلاح

ستاره مصری لیورپول تبدیل به یکی از چهره‌های مهم و پرفروش در بازی فوتبال، به‌ویژه در آفریقا و خاورمیانه شده است. او در کنار معاملات پرسودی که با پپسی و وودافون داشته، توسط آدیداس هم حمایت مالی می‌شود. مو صلاح قراردادی با آدیداس بسته و استوک‌های «X۱۸» را می‌پوشد که در ازای آن هم پول خوبی می‌گیرد. سالانه ۲,۵ میلیون پوند بابت این قرارداد به حساب صلاح واریز می‌شود.

گردآوری: گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: khabarvarzeshi.com

 
 

پربیننده ترین اخبار ورزشی

 
X