بیماران ام اس
محققان برنامه ورزشی برای بیماران ام اس طراحی کرده‌اند که به افزایش کیفیت زندگی آنها کمک می‌کند.
خستگی، درد و سایر مشکلات بیماران ام اس باعث می‌شود که آنها ورزش را کنار بگذارند. با این حال برنامه‌های جدید ورزشی که برای این افراد طراحی شده به آنها کمک می‌کند تا فعال باشند.

محققان برنامه ورزشی 24 هفته‌ای برای این افراد طراحی کردند. این برنامه برای افرادی است که تا به حال فعالیت نداشته‌اند. ابتدا این برنامه با فعالیت آرام شروع می‌شود و کم‌کم به جلسات ورزش طولانی‌ تر و شدیدتر می‌ رسد.

ام اس به دلیل یک واکنش غیر طبیعی در سیستم‌ ایمنی ایجاد می‌شود. این مشکل سیستم‌ عصبی را مختل می‌کند. حدودا 2.3 میلیون نفر در دنیا از ام اس رنج می‌برند. این بیماری با درد، خستگی و علائم درگیر همراه است. فعالیت فیزیکی می‌تواند مشکلات این افراد را تا حدودی کاهش دهد و اختلالات شناختی را کمتر کند.

محققان تلاش کرده‌اند تا برنامه ورزشی خانگی برای این افراد طراحی کنند تا توانایی‌های آنها را بیشتر کنند. برنامه ورزشی طراحی شده به افزایش انگیزه برای ورزش در بیماران ام اس کمک می‌کند .

در این مطالعات، 30 زن که مبتلا به ام اس بودند مورد بررسی قرار گرفتند. به این افراد کمک شد تا برنامه ورزشی که برای آنها طراحی شده است را انجام دهند. این برنامه شامل ورزش‌های هوازی و قدرتی می‌شود. هر سه هفته‌ یک بار از این افراد درباره عادت‌های آنها سوالاتی پرسیده شد. طبق نتایج این مطالعات این برنامه ورزشی برای بیماران ام اس بسیار مفید است. نتایج تحقیقات در مقالات مختلف منتشر شده است.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
www.seemorgh.com/sport
منبع:isna.ir


مطالب پیشنهادی :
10 فایده شطرنج
ورزش‌های مناسب‌ در فصل سرما
راه‌های ارزان ورزش کردن
دختری با لباس مردانه در استادیوم فوتبال + عکس
درگیری‌ برای گرفتن عکس یادگاری با قلعه نویی + عکس