اسکات نوعی حرکت ورزشی است که برای قوی کردن عضلات بدن توصیه می‌شود. با این حال بعضی افراد نگرانند که این حرکت ورزشی به مفصل زانوی آنها فشار وارد کند.
تمامی ورزش‌هایی که همراه با آنها از وزنه استفاده می‌شود ممکن است خطرناک باشند. اسکات نیز اگر به درستی انجام نشود می‌تواند به زانو فشار بیاورد و باعث آسیب‌دیدگی‌ شود.

اسکات حرکت ورزشی قدرتی است که بسیار محبوب است و ورزشکاران زیادی به صورت مداوم این حرکت را انجام می‌دهند. اگر این حرکت درست انجام شود برای بالا بردن قدرت عضلات پا بسیار موثر است.

اگر به تازگی حرکت اسکات را شروع کرده‌اید باید ابتدا وزنه کمی به دست بگیرد و کم کم وزن را افزایش دهید. اسکات به پرورش عضلات پا و ماهیچه‌های اطراف زانو کمک می‌کند.

برای انجام اسکات باید تکنیک زیر را رعایت کنید.

1 طوری بایستید که پاها کاملا روی زمین باشد و آنها را به اندازه عرض شانه باز کنید.

2 شکم را صاف نگه دارید و کمر شما باید در حالت صاف و طبیعی قرار بگیرد.

3 آرام به سمت پایین حرکت کنید تا جایی که قسمت بالایی پا با زمین موازی شود و دوباره آرام به بالا حرکت کنید.

4 در حالتی که بالا آمده اید بدن را صاف نگه دارید و طوری نیایستید که بدن به سمت جلو یا عقب خم باشد. سعی کنید وزن را بر روی عقب پا بیاندازید بدین شکل هنگامی که پا را خم می‌کند زانو از سرپنجه‌ها جلوتر نمی‌رود کسانی که تازه اسکات را شروع کرده‌اند می‌توانند دمبل‌های سبک‌تر در دست بگیرند. هنگامی که به حالت ایستاده بر می‌گردید زانوها را قفل نکنید.

زنانی که باردار هستند نیز می‌توانند برای ورزش کردن از حرکت اسکات استفاده کنند. بهتر است این افراد از وزنه استفاده نکنند و حرکت را با دست خالی انجام دهند. بهتر است زنان باردار ابتدا از پنج بار تکرار حرکت شروع کنند و هنگامی که آمادگی جسمانی آنها افزایش یافت میزان تکرار را به 20 بار ارتقا دهند. هنگامی که پایین می‌روید 15 تا 30 ثانیه صبر کنید و سپس بالا بیایید.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
www.seemorgh.com/sport
منبع:isna.ir


مطالب پیشنهادی :
پنج روش برای ورزش در محل کار
ورزش در چه زمانی از روز باعث لاغری می‌شود؟
6 مکمل مفید برای ورزشکاران
سومین خالکوبی مسی + عکس
علاقه عمران زاده به کودکان + عکس
 
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین اخبار ورزشی

 
X