روسیه و آمریکا برای ساخت اولین ایستگاه فضایی بشر در مدار ماه به توافق رسیدند.

همکاری روسیه و آمریکا برای ساخت اولین ایستگاه فضایی بشر در مدار ماه

مقام‌های روسیه و آمریکا برای همکاری مشترک جهت ساخت اولین ایستگاه فضایی بشر در مدار ماه به عنوان قدمی برای رسیدن به مریخ به توافق رسیده‌اند.

این ایستگاه فضایی بخشی از برنامه بلند‌مدتی موسوم به «دروازه عمق فضا» است که ناسا از مدتها پیش در حال برنامه‌ریزی آن است.

ایگور کاماروف، رئیس آژانس فضایی روسیه در کنگره بین المللی سالانه فضانوردی در استرالیا با اعلام خبر این توافق گفت: در مرحله اول بخش مداری ایستگاه ساخته خواهد شد و در مرحل بعدی فناوری های آزمایش شده را در سطح کره ماه و در آینده همچنین مریخ مورد استفاده قرار خواهیم داد. به گفته این مقام روسیه اولین ماژول ها در دوره بین سالهای 2024 و 2026 به فضا رسانده خواهند شد.
رئیس آژانس فضایی روسیه اعلام کرده همچنین احتمال دارد چین، هند و دیگر کشور های  بریکس در اجرای این طرح همکاری کنند.

برخلاف ایستگاه فضایی بین‌المللی ISS که به دور زمین می‌چرخد، ایستگاه فضایی مشترک روسیه و آمریکا به دور ماه خواهد چرخید.

ایستگاه فضایی در مدار ماه قرار است به عنوان دروازه‌ای به عمق فضا و همچنین اکتشافات بیشتر در سطح ماه مورد استفاده قرار گیرد. قرار است فرود بر ماه و پروازهای دیگر به اعماق کهکشان، از جمله کره مریخ، در این ایستگاه فضایی جدید سازماندهی شود.

روسیه و آمریکا هر دو مدتهاست که رویای رسیدن به مریخ را در سر دارند. ناسا مدتهاست که در حال نقشه کشیدن برای رسیدن به مدار مریخ در دهه ۲۰۳۰ است.گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: khabaronline.ir


 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
پربیننده های این بخش
 
X