فرهنگ و هنر
logo.png

اخبار فرهنگ و هنر


فروش بی سابقه و نیم میلیاردی اکران نوروزی سینماها
فیلم سینمایی «استراحت مطلق» به کارگردانی عبدالرضا کاهانی و بازیگری رضا عطاران که این روزها در تهران و تعدادی از شهرستان ها روی پرده سینماها است به فروشی بیش از ۴۸۰ میلیون دست پیدا کرد.

سینما


مجید مظفری: حقوق بازنشستگی کفافم را نمی دهد!
ماهی 600-700 هزار توماذن حقوق بازنشستگی از اداره تئاتر می گیرم. شغل دوم هم ندارم. برای گذران زندگی گاهی در تلویزیون کار می کنم که برای گذران زندگی کافی است. اما باید یک کار و کاسبی راه بیندازم.

تئاتر


مهمترین اتفاقات تئاتر تابستان 93 در یک نگاه
ئاتر ایران در تابستان سال ۹۳ شاهد اتفاقات متعددی نظیر شکایت عزت‌الله و مجید انتظامی از بهروز غریب‌پور، استعفای مرضیه برومند از دبیری جشنواره تئاتر عروسکی و شکل‌گیری شورای هنری مجموعه تئاتر شهر بود.

موسیقی


مصاحبه با تنها پسر نابغه ی شهرام ناظری
حافظ ناظری : تحصیلات من در رشته آهنگسازی و رهبری ارکستر از دانشگاه نیویورک است. درواقع از سه سالگی در کلاس‌های آواز پدرم شرکت می‌کردم و ردیف آوازی را از ایشان یاد گرفتم.

تاریخ و تمدن


تصویر آخرین سفر ناصرالدین شاه در کنار ملکه الکساندرا
در سومین سفر ناصرالدین شاه به فرنگ مذاکره دربارۀ مسائل سیاسی و اقتصادی از قبیل توسعه کشت چای در گیلان و مذاکرات عین‌الدّوله صدراعظم با مهندسین فرانسوی برای تأسیس سدّی در اهواز و خرید چند دستگاه تلفن برای دربار، صورت گرفت.

آداب و رسوم


آداب عید نوروز در کشورهای مختلف
آداب عید نوروز-عید نوروز چون اعیاد اسلامی، از آداب و رسومی خاص اسلامی برخوردار است و علاوه بر آن، برخی آداب و رسوم نیکو نیز در ایام نوروز در میان مردم کشورهای مختلف دیده می شود، در ادامه به برخی از این آداب و رسوم اشاره می کنیم.