خبر
logo.png

سیاسی


سخنان هاشمی در مورد احیای نخست وزیری
آیت‌ الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به سابقه استقرار نظام پارلمانی همراه با نخست‌ وزیر در کشور و نظام ریاستی، یعنی سیستم فعلی، گفت: به نظر من، که در هر دو دوره در جریان مسائل جاری کشور بودم، نظام فعلی، یعنی ریاست جمهوری بهتر است.

اقتصادی


سود 400 میلیاردی برای یک صرافی در چهار ماه
اتفاقا یکی از این مواردی که من گفتم در دولت قبل به فاصله نصف روز مجوز صرافی گرفته و ظرف مدت کوتاهی در حدود چهار، پنج ماه در همان دوره نوسانات ارزی ٣٠٠- ٤٠٠ میلیارد تومان سود کرده است.

زیر ذره بین !


روند پاسپورت ایرانی در طول تاریخ!
طتز: پاسپورت ایرانی همیشه محل مناقشه گروه‌های مختلف بوده و هست و خواهد بود، چرا که یکی از علایق سیاستمداران در عصر حاضر ددر دودور است. مثلا درخاطرات یکی از سیاستمداران آمده که وقتی 4 ساله بودند...

دانشگاه


این رشته‌ ها در ایران بیکارند
۱.۲ میلیون درس خوانده بیکار و۵.۷ میلیون نفر که فقط برای مدرک درس خوانده اند. بیشترین بیکاران در رشته های کامپیوتر، صنعت و فناوری، معماری و ساختمان، محیط زیست، کشاورزی، جنگلداری و شیلات هستند.

گزارش


افشاگری نماینده مجلس درباره پول‌های کثیف
هر چقدر این روزها صحبت درباره «پول‌های کثیف» زیاد است، اظهارنظر درباره مصادیق آن کم است. در حالی که وزیر کشور برای چندمین بار اعلام آمادگی کرده تا درباره «پول‌های کثیف» و نقش آن در سیاست برای مجلسی‌ها توضیح بدهد، هنوز اما خبری از مقدمه‌چینی برای حضور او در…