از بامداد امروز سه شنبه ۲۱ آذرماه، ۳ زمین لرزه خفیف «بروجرد» در لرستان را لرزاند.

زلزله در بروجرد

رضا آریایی مدیرکل مدیریت بحران لرستان در این رابطه گفت: ساعت ۵ و ۲۷ دقیقه و ۳۶ ثانیه صبح امروز سه شنبه زلزله ای با قدرت ۲.۸ ریشتر "بروجرد" در لرستان را لرزاند.

 این زلزله در عمق ۱۰ کیلومتری سطح زمین رخ داده است. مرکز این زمین لرزه بر اساس گزارش مرکز زلزله نگاری کشور به عرض و طول جغرافیایی ۳۳.۹۱۳ و ۴۸.۷۲۳بوده است.

در ساعت ۶ و ۵۶ دقیقه و ۲۷ ثانیه صبح امروز نیز زلزله دیگری به قدرت ۲.۹ ریشتر در بروجرد رخ داد. این زلزله در عمق ۱۱ کیلومتری سطح زمین به وقوع پیوست و مرکز این زمین لرزه بر اساس گزارش مرکز زلزله نگاری کشور به عرض و طول جغرافیایی ۳۳.۹۴۱ و ۴۸.۶۸۷ بوده است.

همچنین بروجرد برای سومین بار در ساعت ۹ و ۶ دقیقه و ۴۵ ثانیه با زلزله ای به قدرت ۲.۲ ریشتر لرزید. تا کنون از این زمین لرزه ها خسارتی گزارش نشده است.

بنابر این گزارش، استان لرستان به علت قرارگیری بر روی منطقه لرزه ای زمین ساخت زاگرس از نواحی زلزله خیز کشور است که وقوع زمین لرزه های مخرب در دره سیمره، سیلاخور و بروجرد در ادوار گذشته بهترین گواه لرزه خیزی استان لرستان است.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع:mehrnews.com


 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
مشخص شدن پشت پرده برخورد نیروی خاطی گشت ارشاد به زودی
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از روشنگری سردار اشتری پیرامون فیلمی که در فضای مجازی از برخورد گشت ارشاد منتشر شد در آینده ای نزدیک خبر داد.

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X