سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: دست کودک ۱۹ ماهه در یکی از روستاهای شرق اصفهان در چرخ گوشت گیر کرده و در نهایت دست وی تا مچ قطع شد.

 محمد شریعتی با اشاره به حادثه گیر کردن دست کودکی ۱۹ ماهه در چرخ گوشت خانگی اظهار داشت: این حادثه در ساعت ۹ و ۵۱ دقیقه صبح دیروز به ستاد فرماندهی آتش نشانی شهرداری اصفهان اعلام شده است.

وی با اشاره به اینکه این اتفاق در روستای برسیان منطقه بران شمالی اصفهان اعلام شده است، افزود: برای امدادرسانی به این پسر ۱۹ ماهه امدادگران ایستگاه ۱۵ به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان اضافه کرد: هنگام حضور نیروهای امدادی در محل با توجه به شدت جراحات وارده به انگشتان کوچک این کودک خردسال و نیاز به کمک‌های حیاتی بیمارستانی به این کودک نیمه جان و به منظور جدا سازی دست که تا ناحیه آرنج توسط چرخ گوشت بلعیده شده بود در حضور پزشکان جراحی، کودک توسط عوامل اورژانس شهر و پس از اقدامات اولیه بلافاصله به بیمارستان الزهرا اصفهان انتقال داده شد.

وی ادامه داد: ستاد فرماندهی آتشنشانی ضمن هماهنگی لازم با بیمارستان، ایستگاه شماره سه این سازمان و دو نفر از خبره‌ترین نیروهای سازمان به همراه تجهیزات امداد و نجات مربوطه را به بیمارستان اعزام تا نسبت به بریدن بدنه چرخ گوشت و آزاد سازی دست کودک اقدام کنند.

شریعتی با بیان اینکه پس از انتقال پسر بچه به بیمارستان و انتقال سریع وی به اتاق عمل اورژانس بیمارستان و بیهوش کردن مصدوم توسط تیم پزشکی؛ بلافاصله اکیپ عملیاتی حاضر در بیمارستان در حضور پزشکان و با دستگاه مینی فرز و هیدرولیک مخصوص با توجه به سخت بودن آلیاژ بدنه و تیغه چرخ گوشت و با احتیاط کامل نسبت به برش و آزاد سازی دست کودک از میان چرخ دنده‌های دستگاه اقدام کردند، ابراز داشت: متاسفانه پس از آزاد سازی دست کودک از داخل چرخ گوشت شاهد له و چرخ شدن تمامی انگشتان دست راست کودک تا قسمت مچ بودیم که بلافاصله کودک و بقایای انگشتانش برای درمان در اختیار پزشکان متخصص بیمارستان قرار گرفت.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: jamejamonline.ir


 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
مشخص شدن پشت پرده برخورد نیروی خاطی گشت ارشاد به زودی
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از روشنگری سردار اشتری پیرامون فیلمی که در فضای مجازی از برخورد گشت ارشاد منتشر شد در آینده ای نزدیک خبر داد.

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X