بهترین فیلم های عاشقانه ترسناک + تصاویر
  در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ فیلم عاشقانه ترسناکی آشنا کنیم که مولفه های عشق و وحشت را به شکلی جذاب و خیره کننده با هم ترکیب کرده اند

فیلم های عاشقانه ترسناکی که عشق و وحشت را به شکلی جذاب و تاثیرگذار ترکیب کرده اند

عشق چیز عجیبی است و پیدا کردن آن ممکن است در عجیب ترین مکان ها و زمان ها رخ دهد. اگر چه همه احساس خوبی به عشق و عاشقی دارند و آن را موضوعی احساسی و لطیف می بینند، عشق چیزی است که گاهی اوقات می تواند خطرناک و حتی ترسناک شود. گاهی اوقات در فیلم هایی که مملو از خونریزی و کشتار هستند نیز عشق دیده می شود. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ فیلم عاشقانه ترسناکی آشنا کنیم که مولفه های عشق و وحشت را به شکلی جذاب و خیره کننده با هم ترکیب کرده اند.

۱۰- Warm Bodies

فیلم Warm Bodies زمانی منتشر شد که فیلم های زامبی محور دیگر خیلی تکراری و زیاد شده بودند، اما در حالی که این فیلم سعی داشت چیزی متفاوت به این ژانر اضافه کند اما نادیده گرفته شده و توسط دنیایی که در سال ۲۰۱۳ دیگر از دیدن یک فیلم دیگر در مورد نامیراها خسته شده بود دور انداخته شد. اما این بدان معنا نیست که فیلم Warm Bodies فیلم خوبی نیست در حالی که با خلق دنیای منحصربفرد توانسته فیلمی خوبی باشد، دنیایی که در آن عشق واقعی درمانی زامبی گری است.

فیلم Warm Bodies
فیلم Warm Bodies 

نیکلاس هولت در این فیلم یک زامبی است که وقتش را با دختری انسان می گذراند که عشقش، بی رمقی و زردی ظاهری او را به ظاهر یک انسان واقعی تبدیل می کند. عشق بین این دو به شکل متفاوتی شیرین بوده و یک کمدی ترسناک است که بیشتر به دیدگاه شخصیت زامبی هولت می پردازد و نه روایت داستان از زاویه دید یک انسان. فیلم Warm Bodies فیلمی به شدت دلگرم کننده است که از تمام طول مدت تماشای آن لذت خواهید برد.

۹- Honeymoon

با بازی رُز لزلی بازیگر سریال بازی تاج و تخت در نقش بی، این نوعروس در حال گذراندن ماه عسل خود با شوهرش پل است در حالی که به یک منطقه دوردست روستایی رفته اند تا چند روزی باکیفیت را کنار هم بگذرانند.عشق این دو تازه، هیجان انگیز و حساس است و رفته رفته و با دقت، فیلم Honeymoon تصویری از عشق این دو به تصویر کشیده می شود که نشان می دهد به شدت عاشق یکدیگر می شوند. ولی البته ما در مورد یک فیلم ترسناک صحبت می کنیم و آن همه عشق و احساس در اینجا در مسیر خوشایندی پیش نمی رود.

فیلم Honeymoon
فیلم Honeymoon

نوعروس داستان از اختلال راه رفتن در خواب رنج می برد اما یک شب وقتی به خانه باز می گردد دیگر آن زنی نیست که پل می شناخت، اگر چه در ظاهر تغییری نکرده است. در حالی که مخاطب به شدت درمانده‌ی فهمیدن علت تغییر آرام آرام این زن و تبدیل شدنش به یک غریبه مطلق برای شوهرش است، مشخص می شود عشق بین این دو از همان لحظه ای که ما فکر می کردیم عروس و داماد به شدت شیفته هم هستند در مسیر سقوط قرار داشت. این فیلم داستانی غم انگیز و احساسی است که در آن پل تلاش می کند عشق همسرش را نجات دهد اما در نهایت واقعیت شیطانی فاش می شود.

۸- Cat People

به محض اینکه داستان فیلم Cat People را بخوانید حس می کنید با یک روایت دیوانه کننده مواجهید. در این فیلم سیمونه سیمون در نقش آیرینا بازی می کند، زنی صربستانی که فکر می کند اگر با شوهرش دست به کارهای عجیب و غریب بزند به گربه ای غول پیکر تبدیل شده و هر کسی که که برایش دردسرساز شود را مجازت می کند.

 فیلم Cat People
فیلم Cat People 


او که فکر می کند عضوی از یک نژاد باستانی گربه ای است، رفته رفته به کنترل پارانویایش در می آید و رابطه اش با شوهرش نیز آرام آرام نابود می شود. این فیلم یک داستان رمانتیک تراژیک است که خیلی زود به یک ماجرای خطرناک تبدیل می شود در حالی که آیرینا تلاش دارد توازن بین ماهیت حیوانی و روابط انسانی اش را حفظ کند. اگر چه فیلم Cat People عشقی الهام بخش در متن داستان خود ندارد اما فروپاشی رابطه عاشقانه بین شخصیت های آن مسحور کننده است.

۷- The Fly

به عنوان فیلم عاشقانه دیگری که تراژدی را در متن داستان خود دارد، همان چیزی که معمولاً در این ژانر دیده می شود، فیلم The Fly یکی از فیلم های مهم دیوید کراننبرگ در ژانر وحشت در دهه ۱۹۸۰ است که در آن دانشمندی به نام سث که در زمینه تله پورت فعالیت می کند، به صورت اتفاقی خود را بین دو دستگاهی که خود ساخته منتقل می کند و نه او و نه نامزدش ورونیکا به مگسی که دی ان ایش با او ترکیب شده توجهی نمی کنند.

 فیلم The Fly
فیلم The Fly


در ادامه سث رفته رفته و به شکلی ترسناک به یک مگس تبدیل می شود و چیزی که نه انسان است و نه حشره. اما وقتی سث عجیب تر و تهاجمی تر می شود، ورونیکا به شدت نگران سث می شود در شرایطی که اطرافیان در اثر تغییرات صورت گرفته در بدن، ظاهر و رفتارهای سث از وی دوری می جویند. با تمام ترسناکی هایش، فیلم The Fly در بطن خود یک داستان عاشقانه دارد.

۶- Candyman

به عنوان افسانه ای شهری که مملو از انتقام و قدرت است، فیلم کندی من شاید نامزد ایده آبی به نظر نرسد، به ویژه اگر بدانید ظاهری شبح گونه و قلاب هایی به شکل دست داشته که تقریباً هر کسی بر سر راهش را به قتل می رساند. اما داستان فیلم Candyman از این هم بدتر است. داستان کندی من از برده ای گرفته شده که به خاطر عشقش به یک زن سفید پوست و صاحب فرزند شدن از او شلاق می خورد و زن نیز در نهایت به خاطر این عشق کشته می شود.

فیلم Candyman
فیلم Candyman

کندی من عشق خود را در چهره زنی به نام هلن لایل می بیند، روزنامه نگاری که شباهت بسیاری به عشق گذشته او دارد. کندی من در رفتارهایش خشن و شرورانه عمل می کند اما عشق تراژیکش باعث می شود که شیفته هلن بوده و مشتاق تلاش او برای کشف حقیقت باشد. رابطه این دو ضرورتاً سالم نیست اما احساس پشت آن غیرقابل انکار است و علیرغم وحشتی که در چهره کندی من است می توان احساسی تلخ و شیرین را در ظاهر او دید.

۵- Shaun Of The Dead

در نگاه اول شاید فکر کنید که Shaun Of The Dead به هیچ وجه نمی تواند یک فیلم عاشقانه باشد اما در واقع، چه چیزی عاشقانه تر از این است که افرادی راه خود را در میان هزاران زامبی باز کنند تا عشق هایشان را نجات دهند و آن ها را در این آخرالزمان ترسناک در امان نگه دارند؟ در بطن این داستان زامبی کمدی، یک روایت احساسی و تاثیرگذار از عشقی است که شخصیت شان به سختی تلاش دارد آن را به لیز ثابت کند در حالی که لیزا در تمام طول فیلم نسبت به این عشق بدگمان و بی علاقه است.

فیلم Shaun Of The Dead
فیلم Shaun Of The Dead 

عشق و تعهد شان به اثبات خودش در تمام طول این رابطه پرتنش یک حرکت عاشقانه بزرگ است که نمونه اش کمتر دیده می شود. تنها تفاوت عشق شان با عشق های معمول در این است که با خرد کردن سرهای زامبی ها همراه است.

۴- The Conjuring

در دنیایی که به شدت با هیولاهای ترسناک متن داستانش شناخته می شود، به نظر نمی رسد که عشق اهمیت چندانی در سری فیلم های The Conjuring داشته باشد. اما اگر زوج وارن ها و رابطه قابل درکشان را از فیلم بگیرید، نیمی از موفقیت این سری فیلم از سال ۲۰۱۳ را نیز کسب نخواهد کرد. مردم عشق را دوست دارند و این قابل انکار نیست.

 فیلم The Conjuring
فیلم The Conjuring


اد و لورین تصویری حساس از یک عشق و ازدواج دیرپای را به تصویر می کشند که بخشی کلیدی اما کوچک از داستان فیلم های The Conjuring را به خود اختصاص می دهد در حالی که این دو آنقدر همدیگر را می شناسند که برای درک یکدیگر و احساساتشان نیازی به صحبت کردن با هم ندارند. در حالی که ترس و وحشت ویران کننده را تجربه می کنند، این دو لحظات رمانتیکی با هم دارند در حالی که عشق لورین به اد، به طور ویژه، در فیلم دوم این مجموعه تاثیری ویرانگر دارد.

۳- Beetlejuice

یک ازدواج طولانی دیگر که با پیش رفتن داستان بیشتر و بیشتر دوست داشتنی و عزیز می شود. باربارا و آدام میتلند یکی از هیجان انگیزترین روابط سینما را دارند- همدیگر را دوست دارند، حمایت می کنند و در طول روایت عجیب فیلم Beetlejuice مفهوم «تا زمانی که مرگ ما را از هم جدا کند» را به چالش می کشند.

فیلم Beetlejuice
فیلم Beetlejuice

این دو در یک حادثه رانندگی گرفتار می شوند اما وقتی به خانه باز می گردند می بینند که در اثر تصادف مرده اند و اکنون بین دیوارهای خانه و ابدیت گرفتار شده اند که بد هم نیست اگر خانواده ای تصمیم نگیرد وارد خانه شان شده و زندگی پس از مرگشان را نابود سازند. در اینجا خیلی با یک رابطه قوی و باثبات مواجه نیستیم، اما تماشای تعامل بین این زوج در تمام طول فیلم و تعهد به داشتن زندگی مشترکی در قالب روح به معنای کاملش، بسیار خیره کننده و جذاب است. تیم برتون بدون شک استاد ساختن داستان های عاشقانه ترسناک است.

۲- Bram Stoker’s Dracula

اقتباس فرانسیس فورد کوپولا از داستان افسانه ای دراکولا، حاشیه ای بسیار رمانتیک تر نسبت به خون آشام های گذشته دارد. در تلاش برای پیدا کردن عشق گذشته اش الیزابتا، گری اولدمن در نقش دراکولا سخت می کشد تا به مینای دوست داشتنی و زیبا برسد که به باور او، بعد از خودکشی ایزابلا در قالب یک خودکشی رومئو ژولیتی، صدها سال بعد در قالب او خود را نشان داده است.

فیلم Bram Stoker’s Dracula
فیلم Bram Stoker’s Dracula

به جای اینکه دندان ها و چنگال هایش را در بدن هر زنی زیبا که می بیند فرو کند، دراکولا موجودی است که هدفش را عشق تعیین می کند. به جای اینکه از یک موجود خونخوار و ترسناک فرار کنیم، کوپولا باعث می شود آرزو کنیم کاش یک شریک زندگی شبیه ایزابلا برای این خونخوار ترسناک وجود می داشت، به ویژه وقتی متوجه عشق واقعی ایزابلا به دراکولا می شویم.

۱- Let The Right One In

به عنوان فیلمی رمانتیک به شکلی بسیار بی صدا، فیلم Let The Right One In پیچشی دیگر در ژانر خون آشامی است که دوستی خاص دو نفر را به تصویر می کشد، یکی که همیشه تنها و منزوی بوده و دیگری موجودی با عمری هزاران ساله که با تغذیه از انسان های دیگر زنده می ماند.

فیلم Let The Right One In
فیلم Let The Right One In

Let The Right One In چیزی فراتر از رشد رابطه عاشقانه بین دو کودک در آستانه بلوغ است، جایی که همه چیز ترسناک، جدید و شکننده است. اگر چه در این فیلم شاهد خونریزی و کشتار هستیم و الی و اسکار زوج معمولی برای روایت یک داستان عاشقانه معمول به شمار نمی آیند اما مواجهه این دو با هیولاهای درونشان تماشای این فیلم را جذاب می سازد. 

 

بیشتر بدانید : جذاب ترین فیلم های عاشقانه که ترسناک هستند + عکس (قسمت دوم)

بیشتر بدانید : جذاب ترین فیلم های عاشقانه که ترسناک هستند + عکس (قسمت اول)

بیشتر بدانید : جدیدترین فیلم عاشقانه رازآلود و مهیج نتفلیکس، ربکا Rebecca 2020 + تصاویر 


گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: rooziato.com