جواد رضویان: جای رضا عطاران در تلویزیون خالی است!
جواد رضویان و مهران غفوریان جمعه، 13 آذر ماه به مناسبت بیست و دومین سالگرد تأسیس شبکه سه سیما در برنامه «گلخانه» حضور پیدا کردند تا پرونده مجموعه‌های طنز این شبکه را بررسی کنند

جواد رضویان در شبکه سه

جواد رضویان که این روزها مشغول بازی در سریال «در حاشیه 2» به کارگردانی مهران مدیری است، در ویژه برنامه سالگرد شبکه سه حاضر شد و پس از پخش کلیپی از سریال‌های طنز این شبکه، با بیان اینکه «این روزها جای رضا عطاران در تلویزیون خالی است»، یادآور شد که تمام مجموعه‌های طنزی که در آن‌ها بازی کرده‌ است را دوست دارد.

جواد رضویان و مهران غفوریان جمعه، 13 آذر ماه به مناسبت بیست و دومین سالگرد تأسیس شبکه سه سیما در برنامه «گلخانه» حضور پیدا کردند تا پرونده مجموعه‌های طنز این شبکه را بررسی کنند و از خاطراتشان از بازی در این مجموعه‌های طنز سخن بگویند.

جای رضا عطاران در تلویزیون خالی است

رضویان که این روزها مشغول بازی در سریال «در حاشیه 2» است، پس از پخش کلیپی درباره سریال‌های طنز شبکه سه سیما که طی 22 سال گذشته روی آنتن رفته است، با بیان اینکه این روزها جای رضا عطاران در تلویزیون خالی است، ادامه داد: من تمام مجموعه‌هایی که در آن‌ها بازی کرده‌ام را دوست دارم.

او با بیان اینکه 22 سال پیش من کارم را با شبکه سه آغاز کردم، یادآور شد: اولین مجموعه‌ای که در آن نقش‌آفرینی کردم «لبخند سوم» بود که برای آن هفت هزار تومان حقوق می‌گرفتم.

این بازیگر طنز تلویزیون درباره‌ی نسل جدید بازیگران طنز تلویزیونی بیان کرد: کوتاهی از ما بوده است که تیم جوان و جدید معرفی نکردیم. سن نسل ما بالا رفته است و دیگر نمی‌توانیم نقش‌های جوان را بر عهده بگیریم.

رضویان در پاسخ به این سوال که تجربه کار در شبکه سه سیما به چه صورت بوده است، توضیح داد: من فکر می‌کنم تمام شبکه‌های تلویزیونی تلاش خودشان را کرده‌اند؛ برای مثال همان گروهی که «پاورچین» را در شبکه پنج کار کرد، سال بعد «نقطه چین» را در شبکه سوم سیما به روی آنتن برد.

بازیگر سریال‌های «پاورچین» و «در حاشیه» خاطرنشان کرد: در حال حاضر باید مردم را به هر قیمتی خنداند؛ البته این کار بسیار سخت است. این روزها کافی است یک سر به شبکه‌های اجتماعی بزنید تا ببینید این مردم خودشان چقدر طناز هستند و دیگر خنداندن آن‌ها کار ساده‌ای نیست.

او همچنین درباره برنامه تلویزیونی «سه‌شو» اظهار کرد:‌ این برنامه یک کار پایان هفته‌ای است که آخر هفته مهمان خانه‌های مردم خواهیم بود. همچنان مردم می‌توانند در استعدادیابی و ثبت نام این برنامه شرکت کنند ولی روند تست‌گری و مصاحبه به بعد از آذر موکول خواهد شد.

کار کردن برای سلیقه امروز مردم سخت است

همچنین مهران غفوریان درباره اولین حضور خود به عنوان کارگردان در برنامه‌های تلویزیونی اظهار کرد: من با برنامه «گل‌ها» 77، 78 و 79 کارگردانی را در تلویزیون آغاز کردم و بعد هم مجموعه‌های «این چند نفر» و «زیر آسمان شهر» را به روی آنتن شبکه سه سیما بردم.

بازیگر سریال «در حاشیه» با بیان اینکه شبکه سه بانی ساخت سریال‌های کمدی شبانه در تلویزیون بوده است، افزود: این زحمتی بود که شبکه سه کشیده است و من از اینکه در این شبکه کار کنم بسیار خوشحال می‌شوم.

او با بیان اینکه خدا را شکر می‌کنم از اینکه می توانم مردم را بخندانم، ادامه داد: کار کردن و برنامه ساختن برای سلیقه امروز مردم بسیار سخت است. این روزها اگر با نویسندگان طنز صحبت کنید، دیگر فرصت کار کردن ندارند و سرشان خیلی شلوغ است.

این بازیگر طنز تلویزیونی با بیان اینکه ما از صبح تا شب بازی می‌کنیم و دیگر شبیه دستگاه بازیگری شده‌ایم، افزود: من از نویسندگان طنز و کمدین‌های جوان و تازه‌کار خواهش می‌کنم تا به این گروه‌هایی که در حال کار هستند بپیوندند، چراکه ما به آنها نیاز داریم.


گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع : isna.ir