همه آنچه صدا و سیما از حملات تروریستی امروز بازتاب داد!
شبکه‌های خبری صداوسیما در لحظات آغازین حادثه تیراندازی در مجلس و حرم مطهر، اخبار مربوط به این حادثه را در قالب زیرنویس بازتاب دادند.

سهم صدا و سیما در بازتاب خبر حادثه تیراندازی!

شبکه خبر که همزمان با این حادثه به پخش برنامه‌های روتین خود ادامه می‌دهد، در کنار پخش اخباری از تیراندازی در مجلس و حرم مطهر، با آوردن زیرنویس‌هایی چون «اوضاع تحت کنترل است» و «تلاش برای بازداشت مهاجمان ادامه دارد» در عین حال سعی در ایجاد آرامش میان مردم دارد.

شبکه خبر حادثه‌ی تیراندازی امروز را در قالب تیترهایی چون «در تیراندازی چهار مهاجم در مجلس هفت یا هشت نفر زخمی شدند»، «تلاش برای بازداشت مهاجمان ادامه دارد»، «مسئولان نظامی و امنیتی تأکید کردند اوضاع تحت کنترل است»، «در پی تیراندازی فرد دیگری در حرم امام (ره) چند نفر مجروح شدند» به صورت زیرنویس منعکس می‌کند.

با پایان برنامه روتین «مشاغل سخت» در شبکه خبر، گوینده این شبکه در گفت‌وگویی تلفنی با رنجبرزاده، عضو هیات رییسه مجلس برای لحظاتی جزییات حادثه را از ربان وی جویا شد که گفت که رنجبرزاده ضمن بیان خبرهایی از این حادثه تکید کرد که نمایندگان در صحن علنی به کار خود ادامه داده‌اند.

او در عین حال توضیح داد که چند نفری که وارد مجلس شده‌اند خود را مخفی کرده‌اند و در تلاش هستیم که آن‌ها را دستگیر کنیم. علاوه بر شبکه خبر، شبکه خبری انگلسی زبان پرس‌تی‌وی هم در قالب خبر فوری به اعلام این حادثه پرداخت. شبکه العالم هم این خبر را به شکل زیرنویس و به صورت خبر فوری منعکس کرد.

سایر شبکه‌های تلویزیونی به پخش برنامه‌های روتین خود ادامه دادند.

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: isna.ir