تتت

شکل صورت, مدل پیشانی و حالت ابرو ها در افراد متفاوت می باشند. قصد داریم شما را با روشی برای تشخیص شخصیت افراد به کمک صورت آنها آشنا کنیم

شخصیت شناسی افراد از روی صورت شان

می گویند براساس شکل و ظاهر صورت می توان به شخصیت انسان ها پی برد بنابراین ‌شكل صورت، اولین نكته‌ای است كه در هنگام تعبیر چهره باید به آن دقت كرد. فرم كلی صورت و شكل هندسی آن این نكات را به ما می‌گوید: ‌‌
 
صورت دراز و كشیده: صبور

افرادی كه دارای چنین صورتی هستند عموماً صبر و تحمل زیادی دارند و توانایی حل مشكلات در آنها بیشتر است. جذابیت و خوش‌تركیب بودن افرادبا چنین ‌صورتی نشانگر این است كه آنها معمولاً كارهای خود را نیمه‌تمام رها نمی‌كنند و عادت به انجام امور به شكل تمام و كمال دارند.

 

صورت مربعی: سخت‌كوش

طرفدار استقلال فردی و فردگرایی، سخت‌كوشی برای دستیابی به آرزوها، زیركی و فعال بودن از ویژگی‌های این افراد محسوب می‌‌شود.

 

صورت پهن: دانا و مهربان؛

این‌گونه اشخاص بردبار و مهربان هستند و معمولا‌ً ا‌فراد درس خوانده و روشنفكر به حساب می‌آیند.

 

صورت گرد: پرانرژی

این شكل دلالت بر امیدواری، زنده‌دلی و انرژی دارد. این افراد می‌‌توانند اتاقی دلگیر و ساكت را به بمبی از خنده و شادی تبدیل كنند.


‌پیشانی شما تابلویی است برای یادآوری طرز فكر شما و نشانه‌ای از چگونگی تصمیمات و تاثیرات آن بر رفتارتان و شاید هم به این دلیل بوده كه پیشانی را اكثر ‌ادیان، مكانی برای به خاك گذاشتن انتخاب نموده‌اند. ‌‌
 
پیشانی محدب و بیرون زده: مبتكر؛ این پیشانی نشان‌دهنده علاقه فرد به استفاده از تخیل و راه‌حل‌های مبتكرانه است، چه در كار و چه در زندگی.

بالای ابروها روی پیشانی، یك برآمدگی استخوانی باشد: قاطع؛ ‌مجری درجه یك قانون از هرنوع كه باشد؛ چه قوانین علمی چه اجتماعی. این فرد برای اطمینان به راه‌حل‌ها نیازمند یك بار امتحان كردن آنها ست. در زندگی‌ نیز راحت اطمینان نمی‌كند، اما راحت هم شك نمی‌كند.

یك برجستگی گوشتی میان ابروها: با اراده ؛ ‌این برجستگی روی ناحیه اراده روییده است، پس این خصوصیت نشانه سخت كوشی و همت اعلای فرد است، از كودكی تا كهنسالی. او را در زندگی و كار ‌جدی بگیرید.

پیشانی صاف و بدون گره: افكار منظم ؛ ‌این اشخاص عموماً دارای افكاری منظم وقدرت تصمیم‌گیری در زمان حال هستند. پذیرای عقاید روشن وتازه نیز می‌باشند و نگرش و برخوردی معقول و ‌متعادل دارند.‌

پیشانی چروكیده: پریشان؛ وجود خطوط در سطح پیشانی نشان می‌‌دهد كه این افراد به سرعت هیجان‌زده و احساساتی می‌شوند و سریع آشفته و پریشان‌حال می‌‌گردند. ‌


هنگامی كه پیشانی بیانگر افكار است، پس عجیب نیست ابروها كه مرز پیشانی و چشم هستند را سمبل و بیانگر احساسات بدانیم.
فاصله زیاد ابروها تا چشم نشانه ‌صبوری و مشكل‌پسندی است و فاصله كم آن نیز نشانه عجول بودن و قدرت تصمیم‌گیری سریع است. این را هم به یاد داشته باشید كه معمولاً ابروها قرینه نیستند، ‌حتی در صورت خودتان. ‌‌
 
ابروی بسیار كم ‌پشت و كم ‌رنگ: اجتماعی؛ ‌ تشخیص اندیشه این فرد مانند ابروانش مشكل است. اما مردم با او خیلی راحت ارتباط برقرار می‌كنند. او بیشتر سعی در شنیدن دارد تا گفتن، پس هم‌صحبت ‌خوبی است.

 

ابروهای پیوسته: متفكر و خلاق؛ ‌پیوستگی ابروها نشانگر این است كه فرد دائماً در حال تفكر و اندیشه است و در مواقع رویارویی با مشكل، ایده‌های جالبی در سر دارد.

 

ابروی دم باریك (در وسط پهن و در انتها نازك: ) خلاق؛ ‌كارهای بزرگتان را به این شخص بسپارید زیرا برای آنها راه حل‌های خوبی ارائه می‌دهد. اما هرگز سعی نكنید در اجرا نیز كار را به او بسپارید زیرا او یك ‌طراح و خلاق بزرگ است و ذهن خود را برای كارهای عملی آماده نكرده است.

 

ابروی نازك و نخی: دهن‌بین؛ ‌این افراد معمولا‌ً دارای اعتماد به نفس كمی هستند. خود را بیش از مقداری كه واقعاً تحت نظرند مورد توجه می‌دانند. آنقدر نسبت به حرف دیگران حساس هستند ‌ كه دچار وسواس می‌شوند.

 

ابروی پرپشت و پهن: دوراندیش؛ ‌از نظر ذهنی فعال و منبعی برای افكار و عقاید می‌باشند و در بیان تفكرات نیز مانند زمان پردازش آنها قدرتمند هستند. ابروی صاف: متفكر؛ ‌صافی و مستقیمی ابروها نشانگر اندیشه، تفكر و ایده‌گرایی فرد هستند.

 

ابروی كمانی: واقع‌گرا؛ ‌افرادی كه دارای ابروهای خمیده و كمانی هستند از حكایت‌ها و داستان‌های واقعی لذت می‌‌برند.گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع:noandish.com 
X