شخصیت شناسی افراد برای دادن عیدی مناسب
اگر قصد خرید عیدی یا دادن هدیه به شخصی را دارید, این مطلب را مطالعه کرده تا با توجه به شخصیت فرد مورد نظر, برای او هدیه تهیه کنید

هدیه دادن به افراد با توجه به شخصیت آنها

هدیه دادن به دوستان و اطرافیان به نظر ساده و بی‌دغدغه می‌آید اما وقتی در بطن ماجرا وارد می‌شویم تازه می‌بینیم یكی از كارهای سخت و پیچیده است؛ از این نظر كه معمولا نمی‌دانیم آنچه به عنوان هدیه در نظر گرفته‌ایم مورد پسند اوست یا نه؟
در اینجا سعی كردیم افراد را بسته به بارزترین ویژگی شخصیتی‌شان به چند گروه تقسیم كنیم و بگوییم برای هر كدام چه هدیه‌ای می‌تواند مناسب باشد. اگر از آن دسته افرادی هستید كه عادت به هدیه دادن دارید و برای‌تان مهم است آنچه به عزیزتان هدیه می‌دهید موردپسند او باشد، خواندن این مطلب را از دست ندهید.


برای افراد خجالتی چی بخریم؟ هر آنچه تنهایی آنها را پر می‌كند

كم‌حرفی بارزترین ویژگی افراد خجالتی است. آنها خیلی كم صحبت می‌كنند و هنگامی كه مورد سوال قرار می‌گیرند، كوتاه‌ترین جواب ممكن را می‌دهند. اعتماد به نفس‌ این افراد پایین است و معمولا موقع ایستادن سرشان را پایین می‌اندازند و با دستان و وسایل خود بازی می‌كنند. هنگام برقراری ارتباط با دیگران با آنها ارتباط چشمی برقرار نمی‌كنند یا به نقطه دیگری نگاه می‌كنند؛ مثل شخصیت نیلوفر در فیلم دختر شیرینی‌فروش با بازی فاطمه معتمدآریا یا شخصیت رضا در فیلم خواب سفید با بازی حمید جبلی. علاوه بر اینها شخصیت‌های خجالتی نمی‌توانند دیدگاه و احساسات واقعی‌شان را بیان كنند و در نتیجه قادر نیستند با دیگران ارتباط موثر و مفیدی برقرار كنند.

چون افراد خجالتی و كم‌حرف به خوبی نمی‌توانند با دیگران ارتباط برقرار كنند در كل هدیه گرفتن در آنها حس خوبی ایجاد می‌كند و اعتماد به نفس آنها را بالا می‌برد. اگر همسر یا یكی از نزدیكان‌تان خجالتی و كم‌حرف است نه‌تنها برای مناسبت‌ها بلكه گاهی بدون منظور هدیه‌ای به او بدهید و بدانید كه با این كار حس خیلی خوبی در او ایجاد كرده‌اید. برای اینكه او را خوشحال كنید به دنبال این نباشید كه غافلگیرش كنید بلكه سعی كنید چیزی را به او بدهید كه برایش كارآیی داشته باشد.

افراد خجالتی و كم‌حرف به فعالیت‌های گروهی علاقه‌ای ندارند در جمع احساس راحتی نمی‌كنند و بیشتر اوقات خود را در تنهایی می‌گذرانند؛ از این رو اگر می‌خواهید مناسب‌ترین هدیه را به آنها بدهید كتابی در زمینه‌ای كه به آن علاقه دارد به او هدیه بدهید. كتاب‌های خودآموز و رمان هم معمولا موردپسندشان است.

موزیك پلیر یا هندزفری هم می‌تواند هدیه مناسبی برای این گروه باشد چون معمولا به موسیقی هم علاقه زیادی دارند و اغلب در تنهایی موسیقی گوش می‌دهند. اگر اهل ورزش خاصی باشند هم می‌توانید یك ست ورزشی یا لوازم ورزش مورد علاقه‌شان را به آنها هدیه دهید. یك عروسك یا وسیله‌ای تزیینی كه بتواند آن را در اتاقش بگذارد و با دیدنش یاد شما بیفتد هم برای خجالتی‌ها هدیه مناسبی است.


برای احساساتی‌ها چی بخریم؟ هر چی می‌خرید كنارش یك گل باشد

افراد رمانتیك و احساساتی بیش از اندازه عاطفی و حساسند و معتقدند هر احساسی معتبر است؛ چه معنی‌دار باشد و چه نباشد. این افراد هنگام تصمیم‌گیری احساس‌شان بر منطق‌شان غلبه می‌كند و معمولا از روی احساس‌شان تصمیم می‌گیرند. آنها به احساسات دیگران هم توجه می‌كنند و تمام تلاش‌شان این است كه رضایت دیگران را جلب كنند. افراد حساس می‌توانند عمیقا روی چیزی تمركز كنند و در كارهایی كه نیازمند دقت، سرعت و جزئیات است، مهارت دارند.

وظیفه‌شناسی هم یكی دیگر از خصوصیات آنهاست. علاوه بر این، آنها سریعا تحت تاثیر موقعیت‌های ناراحت‌كننده قرار می‌گیرند و حال و هوا و خلق و خوی دیگران روی آنها تاثیر زیادی می‌گذارد؛ از این رو رعایت آداب هدیه دادن بیشتر از خود هدیه دادن برای‌شان اهمیت دارد. درواقع هدیه گرفتن برای آنها بیشتر از اینكه جنبه كارآیی داشته باشد، جنبه احساسی دارد.

اگر همسر شما یا یكی از نزدیكان‌تان به‌شدت رمانتیك و احساساتی است، روز تولد، مناسبت‌های مهم و سالگردهای ازدواج‌تان را حتما به یاد داشته باشید و دقیقا در همان روز هدیه‌تان را به او تقدیم كنید. بهتر است كنار هدیه‌تان یك شاخه یا یك دسته گل هم بگذارید یا در تزیین هدیه‌تان از گل طبیعی استفاده كنید. زیورآلاتی تزیینی كه سمبلی عاشقانه دارد هم برای این دسته افراد هدیه مناسبی است. همچنین می‌توانید یك گردنبند طلا، نقره یا تیتانیوم که اسم خودتان روی آن حک شده برایش بخرید یا پشت آویزی كه به او هدیه می‌دهید جملات عاشقانه‌ای مثل «تا همیشه دوستت دارم» و از این دست را  حك كنید.
یك عطر خوشبو یا یك ادكلن معروف در كنار یك بسته شكلات یا یك سی‌دی از موزیك‌های كلاسیك و عاشقانه هم با توجه به روحیه لطیفی كه این افراد دارند، بسیار مناسب خواهد بود. رمان‌های عاشقانه، كتاب شعر یا یك تابلوی نقاشی با مضمونی عاشقانه هم می‌تواند مورد پسند رمانتیك‌ها و احساساتی‌ها باشد.


برای جسورها چی بخریم؟ چیزی كه به كارشان بیاید

افراد جسور افكاری رك و صریح دارند و احساسات‌شان را صادقانه ابراز می‌كنند. این دسته افراد اگر حین انجام كاری با مانعی برخورد كنند به‌سادگی كوتاه نمی‌آیند و دست از تلاش برنمی‌دارند. این افراد متوجه اشتباهات‌شان می‌شوند و مسوولیت آن را می‌پذیرند. آنها احساسات خودشان را می‌شناسند و هیجانات‌شان را حل و فصل می‌كنند. افراد جسور و بی‌پروا، سختكوش و باانگیزه‌ هستند؛ از این رو بیشتر از هدایایی خوش‌شان می‌آید كه برای رساندن آنها به اهداف‌شان كارآیی لازم را دارند؛ به همین دلیل خرید وسایل كاربردی بسیار موردپسند‌شان است.

 پس اگر می‌خواهید برای فردی كه جسارت یكی از ویژگی‌های بارز شخصیتی اوست، هدیه‌ای بخرید بسته به حرفه و علایقش وسیله‌ای كاربردی مثل گوشی، لپ‌تاپ، فلش، كتاب و. . . به او هدیه دهید. اگر شخص مورد نظرتان ورزش یا هنر خاصی را به‌طور حرفه‌ای دنبال می‌كند، هدیه دادن ابزاری كه به كارش بیاید، بسیار او را خوشحال می‌كند.

از آنجا كه رك‌گویی یكی از ویژگی‌های افراد جسور است ممكن است فكر كنید كارتان كمی سخت است و هدیه‌ای كه به او می‌دهید حتما باید كاملا مطابق سلیقه او باشد اما چون آنها این قدرت را دارند كه در لحظه عواطف و احساسات خود را مدیریت كنند و بهترین و مناسب‌ترین رفتار را از خودشان نشان دهند، زیاد نگران نباشید. یك فرد جسور حتی اگر از هدیه‌تان خیلی خوشش هم نیاید به‌گونه‌ای برخورد می‌كند كه شما آن را حس نكنید.
جسارت و جرأتمندی یكی از ویژگی‌های شخصیتی مثبت‌ افراد جسورمحسوب می‌شود اما به شرطی كه بتوانند با رعایت اعتدال و داشتن مهارت‌های لازم درست و بجا آن را به كار گیرند؛ درست مثل شخصیت شهرزاد در سریال شهرزاد.


برای خودشیفته‌ها چی بخریم؟ كادویی كه خاص و گرانقیمت باشد

خودشیفته‌ها خودشان را بسیار ویژه، خاص و مهم می‌پندارند و چون خود را خاص، قوی، فوق‌العاده شایسته و دانا می‌دانند، انتظار دارند كه خاص‌ترین هدیه را دریافت كنند. آنها تحمل انتقاد را ندارند و در برابر آن خشمگین می‌شوند. پس اگر می‌خواهید برای كسی هدیه بخرید كه پرتوقعی و خودشیفتگی بارزترین ویژگی شخصیتی اوست، كارتان كمی سخت است چون تنها هدیه‌ای كه كاملا مطابق با سلیقه او باشد و آن را در شأن خود بداند، خوشحالش می‌كند.

این افراد همیشه حق ‌به‌ جانب هستند و در غیر این صورت هرگز راضی و خوشحال نخواهند شد. اگر همسر شما در این دسته قرار می‌گیرد و می‌خواهید برای او هدیه بخرید طلا، جواهر و ساعت اصل بهترین گزینه است. شخصیت‌های خودشیفته و پرتوقع همیشه در تلاشند بهترین‌ها و خاص‌ترین‌ها را برای خود فراهم كنند؛ از این رو تنها لباس‌هایی با برندها و مارك‌های خاص و گران و همچنین لباس‌هایی با جنس‌های خاصی مثل حریر و ابریشم آنها را خوشحال می‌كند.
خودشیفته‌ها روی تك و منحصربه‌فرد بودن هم حساسیت زیادی دارند و به‌هیچ‌وجه دوست ندارند شخص دیگری شبیه آن را داشته باشد؛ بنابراین هنگام خرید هدیه این مساله را هم حتما مدنظر قرار دهید. یك عطر اورجینال با بسته‌بندی بسیار شیك هم می‌تواند گزینه مناسبی برای این دسته افراد باشد.


برای حسابگرها چی بخریم؟ هدیه‌هایی كه خیلی گران نباشند

زیاد پول خرج كردن افراد حسابگر و خسیس را مضطرب و نگران می‌كند. افراد حسابگر و مقتصد برخلاف ولخرج‌ها داشتن امنیت مالی را به هیجان خریدن كردن ترجیح می‌دهند. هنگام هدیه دادن به این افراد بهتر است سراغ هدیه‌های خیلی گران‌قیمت نروید به این دلیل كه اولین چیزی كه بعد از گرفتن هدیه به ذهن آنها می‌رسد این است كه حالا چگونه هدیه‌ای كه او به من داده است را جبران كنم و همین فكر ناخوشایند شیرینی گرفتن هدیه گران‌قیمت و ارزنده را به كام آنها تلخ می‌كند.

گرفتن وسایل كاربردی كه نیازهای روزمره آنها را برطرف می‌كند می‌تواند برای این افراد هدیه مناسبی باشد؛ بنابراین می‌توانید سراغ محصولات آرایشی، بهداشتی، لباس، كیف، كفش و لوازم كاربردی منزل بروید چون در این صورت با یك تیر دو نشان زده‌اید؛ هم به او هدیه‌ای داده‌اید و هم او را از اینكه خودش برای خریدن آن چیز هزینه كند، نجات داده‌اید.

دقت كنید آنچه می‌خرید حتما مورد نیاز و مورد پسند او باشد چون افراد حسابگر از اینكه چیزی غیرقابل استفاده جایی بماند، اصلا حس خوبی ندارند. به‌هیچ‌وجه سراغ وسایل تزیینی و لوكس مثل عروسك، مجسمه و... همچنین عطر‌های گرانقیمت و زیورآلات نروید. اگر خیلی سلیقه او را نمی‌شناسید، می‌توانید مبلغی كه می‌خواهید برای خریدن هدیه هزینه كنید را در قالب كارت هدیه به او كادو دهید. مطمئن باشید در این صورت هم خوشحال می‌شود و هم با حسابگری‌ای كه دارد بهترین و مناسب‌ترین كالا را برای خودش می‌خرد.


برای افراد مهربان چی بخریم؟ چیزی كه برای خریدش وقت و انرژی می‌گذارید

محبت و عشق ورزیدن به دیگران بالاترین ایده‌آل افراد مهربان است. آنها بخشنده و مهربانند، معمولا برونگرا هستند و در اجتماع حضوری فعال دارند. شخصیت‌های مهربان هرگز تاریخ تولد عزیزان و دوستان‌شان را فراموش نمی‌كنند و برای همه مناسبت‌ها به فكر این هستند كه اطرافیان‌شان را خوشحال كنند؛ از این رو اگر مهربانی یكی از ویژگی‌های شاخص فردی است كه می‌خواهید به او هدیه دهید، حتما هدیه را به‌موقع و در همان روز به او دهید.

افراد مهربان ساعت‌ها وقت باارزش خود را صرف دیگران می‌كنند و خم به ابرو نمی‌آورند؛ بنابراین اگر هدیه‌ای كه دریافت می‌كنند نشان‌دهنده این باشد كه طرف مقابل‌شان وقت و انرژی زیادی برای تهیه آن صرف كرده احساس خوشایندتری در آنها ایجاد می‌شود.
اگرچه افراد مهربان به دیگران عشق می‌ورزند اما كاملا هم بدون انگیزه بعدی این كار نمی‌كنند و به‌نوعی می‌خواهند دیگران آنها را به خاطر محبت‌‌های‌شان دوست بدارند و از آنها سپاسگزار باشند؛ بنابراین در هدیه دادن به این گروه باید دقت زیادی كرد.

 اگر فرد مورد نظرتان اهل هنر باشد، می‌توانید یك اثر هنرمندانه برایش بخرید. اگر اهل موسیقی، فیلم یا تئاتر است یك اثر به‌روز و باب سلیقه او و شاید هم بلیت یك كنسرت، فیلم یا تئاتر می‌تواند خوشحالش كند. اگر اهل كتاب و كتابخوانی است، می‌توانید یك كتاب در حوزه مورد علاقه‌اش به او هدیه دهید. اگر اهل ورزش یا فعالیت خاصی است محصولی در این رابطه حتما به مذاقش خوش خواهد آمد.

برای این دسته افراد، تفكر پشت هدیه بیشتر از آنچه هدیه می‌گیرند اهمیت دارد؛ بنابراین از دادن كارت هدیه و وجه نقد به‌عنوان هدیه به این افراد خودداری كنید چون به احتمال زیاد این مساله را به ذهن‌شان متبادر می‌كند كه برای رفع تكلیف این كار را انجام داده‌اید و وقت و انرژی لازم را برای‌شان صرف نكرده‌اید.


برای افراد ولخرج چی بخریم؟ كادویی كه آنها را هیجان‌زده كند

ولخرج‌ها افرادی هستند كه نمی‌توانند در برابر خرج كردن پول مقاومت كنند و بدون هیچ حساب و كتاب و مدیریتی پول‌شان را خرج می‌كنند. بروز رفتارهای هیجانی و نمایشی از خصوصیات بارز شخصیت‌های ولخرج است. ولخرج‌ها بدون هیچ نیازی بدون محابا اقدام به خریدهای بی‌مورد و گاهی تجملی و گران‌قیمت می‌كنند و معمولا نوع، جنس، رنگ، مدل و كارآیی آن برای‌شان مهم نیست و تنها از اینكه آن را بخرند احساس رضایت و آرامش می‌كنند. اگر فیلم بی‌پولی را دیده باشید، شخصیت ایرج چیت‌چی با بازی بهرام رادان نشانگر یك شخص ولخرج و بدون مدیریت مالی است.

از آنجا كه این افراد هیجان پول خرج كردن را به امنیت مالی ترجیح می‌دهند، هدیه‌ای كه این هیجان را در آنها ایجاد كند، می‌تواند آنها را خیلی خوشحال كند؛ مثل عروسك‌های خیلی بزرگ، یك دسته گل بزرگ، قاب عكس و وسایل تزیینی جالب و شیك و حتی یك شكلات خیلی خوشمزه با بسته‌بندی خاص. هدیه‌ای با اندازه بزرگ‌تر و تعداد بیشتر آنها را بیشتر از یك كادوی كوچك گران‌قیمت و ارزنده خوشحال می‌كند. هرچه بسته‌بندی و تزیین كادویی كه به او هدیه می‌دهید شكیل‌تر و تجملی‌تر باشد، او هیجان‌زده‌تر خواهد شد.
بنابراین اگر خیلی با او صمیمی هستید و می‌دانید كالای خاصی مدنظرش بوده و همیشه دوست داشته آن را داشته باشد حتی اگر خیلی ارزنده و مناسب نیست بدون هیچ شكی آن را برایش بخرید و با نهایت سلیقه آن را بسته‌بندی و كادوپیچ كنید، به او هدیه دهید و مطمئن باشید كه خیلی خوشحال خواهد شد.


برای افراد خودنما چی بخریم؟ كادویی كه خیلی خوب تزیین شده است

توجه‌طلبی زیاد و افراطی بارزترین ویژگی شخصیتی این دسته افراد است. این گروه رفتارهایی نمایشی، برون‌گرایانه و پررنگ و لعاب دارند. آنها هیجانی و تحریك‌پذیرند و همواره با خودنمایی، دلربایی و عشوه‌گری تلاش می‌كنند در كانون توجه قرار بگیرند؛ تقریبا شبیه نقش شیرین، همسر عطا در شمعدانی.
بنابراین خودنماها از هدیه‌ای خیلی خوش‌شان می‌آید كه توجه‌طلبی آنها را تامین كند. نحوه دادن هدیه هم برای این افراد مهم است. اگر می‌خواهید در هدیه دادن به این افراد سنگ‌تمام بگذارید، سعی كنید آنها را به بهترین شكل غافلگیر كنید. اگر سورپرایزتان در حضور دیگران باشد كه فوق‌العاده است.

 هدیه‌هایی از نوع پوشیدنی و تزیینی هم مورد پسند این دسته افرد است به شرط اینكه مدل و رنگش به چشم‌شان بیاید. پس اگر می‌خواهید لباسی به آنها هدیه دهید، سعی كنید مدل‌ آن عجیب و غریب و شلوغ باشد. همچنین رنگ‌های متضاد و تندی داشته باشد. اگر عطر مدنظرتان است، بوهای گرم و تند را انتخاب كنید و در زیورآلات هم سراغ انگشترهایی با نگین‌های بزرگ بروید. اگر یك دستبند یا آویز تجملی با مدلی خاص و توی چشم یا یك ساعت مچی با صفحه‌ای بزرگ و طرحدار هم انتخاب كنید، خوش‌شان خواهد آمد. مجسمه‌های فانتزی و قاب ‌عكس‌هایی با طرح كوبیسم به احتمال زیاد این گروه را خوشحال خواهد كرد.
یادتان نرود هرچه تزیین و رنگ و مدل بسته‌بندی‌ هدیه‌ای كه قرار است به این افراد بدهید جالب‌تر  بوده و به‌گونه‌ای باشد كه خیلی به چشم‌شان بیاید، خوشحال‌تر می‌شوند.


برای افراد سرزنده چی بخریم؟ هدیه‌هایی كه كودك درون‌شان را فعال كند

شخصیت‌های سرزنده و شاد افرادی هستند برونگرا با روابط اجتماعی بالا. خوش‌بینی هم یكی از ویژگی‌های بارز این اشخاص است. شاید بتوان گفت شخصیت‌های شاد و سرزنده از این رو كه برون‌گرا و اجتماعی هستند رضایت بیشتری از زندگی داشته و خوشحال‌ترند. آنها در جمعی كه پر از افراد گوناگون است به‌راحتی وارد شده، خود را معرفی می‌كنند و با آنها صمیمی برخورد می‌كنند. افراد سرزنده و شاد همواره با مردم در تعاملند و دوستان زیادی دارند.

آنها در فعالیت‌های اجتماعی بیشترین حضور را دارند و همین برخورد با افراد گوناگون فرصت‌های مختلف و موفقیت‌های پی در پی را برای‌شان ایجاد می‌كند. این دسته معتقدند خودشان قادر به انتخاب سرنوشت خود هستند و همین احساس قوی كنترل بر امور شخصی در آنها بیش از هر عامل دیگری سبب بروز احساسات مثبت، حس رضایت از زندگی و خوشحالی می‌شود. شخصیت دكتر رازیانی با بازی شهاب حسینی در فیلم طعم شیرین خیال نمونه بارز یك شخصیت سرزنده، شاد و فعال است. طبیعتا این دسته هم مثل همه آدم‌ها از گرفتن هدیه خوشحال می‌شوند اما مطمئن باشید به خاطر روحیه خاصی كه دارند آن را بیشتر نشان می‌دهند و حس بهتری را در هدیه‌دهنده ایجاد می‌كنند.

مطمئن باشید هدایایی كه كودك درون آنها را فعال‌تر می‌كند مثل عروسك شخصیت‌های كارتونی، مجسمه‌هایی با اشكال فانتزی، سی‌دی بازی‌های رایانه‌ای و لوازم تزیینی نوستالژیك آنها را خوشحال‌تر می‌كند. اگر از پوشیدنی‌ها می‌خواهید هدیه‌ای برای‌شان تهیه كنید، پیشنهاد می‌كنیم حتما سراغ رنگ‌های شاد بروید؛ مثلا یك ست كیف و كفش یا یك کلاه و شال‌گردن با رنگی خاص و منحصربه‌فرد. همچنین یك تابلوی نقاشی از طبیعت، یك دسته گل زیبا و رنگارنگ و حتی لوازم جانبی گوشی موبایل، لپ‌تاپ و كامپیوتر با رنگ‌های شاد می‌تواند هدیه مناسبی برای این دسته افراد باشد.


برای افراد ساده و بی‌ریا چی بخریم؟ سخت نگیرید؛ هر هدیه‌ای را دوست دارند!

شخصیت‌های ساده و بی‌ریا خوش‌بین و مثبت‌اندیش‌ هستند و روح زندگی در آنها جریان دارد. این افراد معمولا اشخاص صادقی هستند و كمی تا اندكی هم زودباور. آنها زندگی را پر از شیرینی‌هایی می‌دانند كه هنوز به آنها دست نیافته‌اند؛ البته منكر تلخی‌ها هم نیستند ولی شاید چون شیرینی‌ها و زیبایی‌ها را زیاد دوست دارند و به دنبالش هستند بیشتر نصیب‌شان می‌شود. در گفتارهای خود همیشه از كلمات و عبارات مثبت و امیدبخش استفاده می‌كنند و به اطرافیان‌شان امید و شادی منتقل می‌كنند.

به قول معروف شخصیت‌هایی از این دست در نقش خود راحت هستند، حساسیت زیاد در رفتارشان مشاهده نمی‌شود، در صحبت‌های‌شان از واژه‌های اغواكننده و فریبنده استفاده نمی‌كنند و گاهی هنگام توصیف قضایا به موارد و جزییاتی اشاره می‌كنند كه شاید برای شما كمی عجیب به نظر برسد. آنها چون با آنچه هستند راحتند، نیازی به چیزهای اضافی برای خوشحال بودن ندارند. درواقع خوشبختی و شادی را در درون خود جست‌وجو می‌كنند. آنها خود و شغل‌شان را دوست دارند و شادی را در چیزهای ساده می‌یابند.

این افراد از آنجا كه همه چیز را ساده می‌گیرند، تقریبا از هر چیزی كه به‌عنوان هدیه دریافت كنند خوشحال می‌شوند اما اگر آنچه دریافت می‌كنند مطابق سلیقه‌شان باشد بیشتر خوشحال می‌شوند؛ بنابراین لازم نیست سراغ هدایای خیلی خاص و جذاب بروید. هر آنچه فكر می‌كنید دوست دارند از خوردنی‌ها گرفته تا پوشیدنی و لوازم كار و منزل را می‌توانید به آنها هدیه دهید و نگران هم نباشید.
آنها هدیه شما را باز می‌كنند و با لبخندی كه گوشه لب‌شان می‌نشیند این حس مثبت و خوشایند را به شما انتقال می‌دهند كه از هدیه‌تان راضی هستند. آنها حتی اگر هدیه شما را دوست نداشته باشند در قالب این جمله كه «همین كه به فكرم بودی یك دنیا برام ارزش داشت» از شما تشكر می‌كنند.


برای افراد سختگیر و جدی چی بخریم؟ كارت هدیه تهیه كنید

شخصیت‌های سختگیر و جدی در زندگی‌شان یك خط ثابت را انتخاب كرده و از این شاخه به آن شاخه پریدن پرهیز می‌كنند و یك شاخه را با جدیت ادامه می‌دهند. پس طبیعی است كه در كارشان آدم‌های متخصصی باشند و از پس چالش‌های زندگی‌شان به خوبی بربیایند. این افراد اگر مسوولیتی را قبول كنند تمام تلاش‌شان را برای انجام دادنش می‌كنند و به‌راحتی می‌توانید به متعهد بودن‌شان اطمینان كنید.
این شخصیت‌ها متفكر، تحلیلگر و ارزیاب هستند و قبل از هر اقدامی آن را در ذهن خود می‌پرورانند. دائما دیگران را ارزیابی كرده، مسائل را پیش‌بینی می‌كنند و خیلی اهل ابراز احساسات نیستند. از آنجا كه ادب را در مورد دیگران كاملا رعایت می‌كنند انتظار ادب و احترام خاصی از اطرافیان‌شان دارند.

بنابراین برای خرید هدیه برای این شخصیت‌ها سراغ وسایل فانتزی، جالب و جدید نروید. اگر اهل ورزش است یك وسیله ورزشی، اگر اهل مطالعه است یك كتاب، اگر به انجام كارهای فنی علاقه دارد یك ابزار كارآمد، اگر به دنیای هنر علاقه‌مند است یك اثری هنری و اگر به حوزه دیجیتال علاقه‌مند است یك وسیله دیجیتالی به او هدیه دهید. بهتر است برای این فرد سراغ پوشیدنی‌ها، زیورآلات و لوازم تزیینی منزل نروید چون ممكن است سلیقه شما را نپسندد و هدیه‌ای كه به او می‌دهید آن‌طور كه باید او را خوشحال نكند.

 از آنجا كه این افراد در زندگی‌شان روی یك خط ثابت حركت می‌كنند، اگر با سلیقه‌شان آشنا نیستید می‌توانید مبلغی را كه می‌خواهید برای‌شان هزینه كنید در قالب یك كارت هدیه به آنها تقدیم كنید؛ البته برای به جا آوردن ادب بعد از دادن هدیه برایشان توضیح دهید: «چون دقیقا نمی‌دانستیم از چه چیزی خوشتان می‌آید، این هدیه را برایتان در نظر گرفتم.» و از او بخواهید به نیابت از شما هدیه مورد علاقه‌اش را خریداری كند.گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: مجله زندگی ایده آل