5 نکته خواندنی درمورد جنیفر لارنس
جنیفر لارنس بازیگر جوان و بسیار موفق این روزهای هالیوود می باشد. به پنج نکته درباره زندگی جنیفر لارنس اشاره می کنیم که شاید از آن‌ها آگاه نباشید.

جنیفر لارنس بازیگر موفق هالیوود

جنیفر لارنس jennifer lawrence بازیگری است که بیشتر به خاطر ایفای نقش در فیلم‌هایی مانند «عطش مبارزه» و «مردان ایکس» شناخته می‌شود. او جزو بازیگرانی است که بالاترین میزان دستمزد را در دنیای سینما دریافت می‌کنند.

این بازیگر 25 ساله جوایز معتبر سینمایی بسیاری را نیز بدست آورده که از آن میان می‌توان به جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن، جایزه گلدن گلوب و بفتا اشاره کرد.

نشریه هالیوودریپورتر حالا بدون توجه به این چیزها به سراغ پنج نکته از زندگی این بازیگر رفته که ممکن است خیلی‌ها چیزی از آن‌ها نشنیده باشند.

 

علاقه شدید به فیلم «هری پاتر»

لارنس تائید کرده که میزان علاقه‌ای که طرفداران «عطش مبارزه» نسبت به او ابراز می‌کنند، برابر آن چیزی است که او به عنوان یک نوجوان به فیلم «هری پاتر» داشته است. لارنس در این باره گفته است : «من از طرفداران پروپا قرص «هری پاتر» بودم، اما مکان زندگی ما در کنتاکی بود و به همین خاطر من هیچ‌گاه موفق نشدم که آنها را از نزدیک ملاقات کنم.» این بازیگر حتی اکنون که خودش تبدیل به یکی از بزرگان سینمای جهان شده است، به کودکانی که در این دوره زندگی می‌کنند، حسادت می‌کند، زیرا آنها از چیزهایی مانند «دنیای هری پاتر» برخوردار هستند، اما او در روزگار کودکی از این گونه چیزها محروم بوده است.

 

دو بار نامزدی برای دریافت یک جایزه معتبر تا 22 سالگی

لارنس بازیگری است که با رسیدن به 22 سالگی دو بار نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن شده بود.این بازیگر در سال‌های 2010 و 2012 به ترتیب برای بازی در فیلم‌های «زمستان استخوان‌سوز» و «دفترچه امیدبخش» نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن شد. نامزد شدن او برای دریافت این جایزه در سال 2012 به پیروزی منتهی شد و او جایزه‌اش را با خود به خانه‌ برد، هر چند که محل نگهداری جایزه جای دیگری، غیر از خانه او بود.!

 

جایزه اسکار او در خانه پدری‌اش نگهداری می‌شود

در حالی که بسیاری از ستاره‌های عالم سینما دوست دارند که جوایز خود را در خانه‌هایشان به مهمان‌های خود نشان دهند، مجسمه طلایی اسکار این بازیگر در خانه پدری‌اش در کنتاکی نگهداری می‌شود. لارنس در این باره گفته است : «پدر و مادر من جایزه را با خود به کنتاکی بردند، چون من از نمایش آن در خانه خود احساس غریبی داشتم.»

 

هیولای زندگی لارنس چیست؟

هر چند که ما عادت داریم بازیگران را با نقش‌هایی که بازی کرده‌اند به خاطر بسپاریم و لارنس در «عطش مبارزه» در نقش یک مبارز شجاع و بی‌باک ظاهر می‌شود، اما او در زمان فیلم‌برداری یکی از قسمت‌های «عطش مبارزه» در هاوایی اعتراف کرد که هراس شدیدی از عنکبوت‌ دارد. او در این باره گفت : « هنگامی که از همه‌چیز بترسی، جنگل جای مناسبی برای کار نیست. من فکر می‌کنم که رسما مبتلا به فوبیای هراس از عنکبوت‌ها هستم.»

 

مبارزه با اضطراب اجتماعی

شاید شگفت‌انگیز باشد که یک بازیگر مشهور در کودکی با اضطراب اجتماعی دست و پنجه نرم می‌کرده و برای حل این مشکل از متخصصان نیز کمک گرفته است. لارنس با اشاره به این که پیش از ورود مدرسه یک بچه بیش‌فعال و کنجکاو بوده، گفت : «پس از ورود به مدرسه به ناگهان تمام آن خصوصیات از میان رفت. ما هیچ‌گاه به دلیل اصلی این اتفاق واقف نشدیم، به نوعی از اضطراب اجتماعی مبتلا شده بودم و هیچ کاری در رفع آن حالت موثر واقع نمی‌شد.» سرانجام لارنس راه رهایی از این مشکل را در صحنه نمایش یافت، جایی که در آن احساس می‌کرد دری تازه به روی دنیا گشوده شده و به او احساس ارزشمند بودن می‌دهد.


گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: khabaronline.ir