حناچی: زلزله تهران راه فرار ندارد
شهردار تهران گفت: تاریخ نشان می‌دهد این منطقه (تهران) تجربه زلزله‌هایی را داشته که باید خود را برای آن آماده کنیم چون نمی‌شود از آن فرار کرد

حناچی: زلزله تهران راه فرار ندارد

شهردار تهران گفت: تاریخ نشان می‌دهد این منطقه (تهران) تجربه زلزله‌هایی را داشته که باید خود را برای آن آماده کنیم چون نمی‌شود از آن فرار کرد.

صبح امروز رزمایش مشترک طرح زمستانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با مشارکت ارگانهای مرتبط شهری مانند فرمانداری تهران، سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، مرکز اورژانس، هلال‌احمر، آتش‌نشانی، راهداری، مدیریت بحران، تاکسیرانی و... در بوستان ولایت برگزار شد.

پرویز حناچی در این مراسم با بیان اینکه بارش سال گذشته در 50 سال اخیر بی‌سابقه بود، اظهار کرد: شرایط حال حاضر و اطلاعات هواشناسی آمادگی را بیشتر برای ما فراهم می‌کند و کافی است با هماهنگ کردن نیروها آمادگی لازم را برای شرایط غیرعادی فراهم کنیم.

شهردار تهران افزود: در بارندگی‌های هفته‌های گذشته به دلیل آمادگی شاهد آبگرفتگی یا مشکل خاص نبودیم؛ تدبیر، آمادگی و مانور برای ایجاد آمادگی همواره مورد نیاز در زمینه بارشهای آسمانی است.

وی یادآور شد: امیدواریم در تهران زلزله رخ ندهد اما تاریخ نشان می‌دهد این منطقه تجربه زلزله‌هایی را داشته که باید آمادگی را در خود حفظ کنیم، نمی‌شود از آن فرار کرد، باید آماده باشیم تا در صورت بروز حادثه آن را مدیریت کنیم.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: tasnimnews.com