سیمرغسیمرغ

یکی استاد سابق دانشگاه در کره شمالی که از این کشور گریخته است مدعی شد که کره شمالی در حال حاضر بیش از 6000 هکر دارد.

به گزارش ایسنا به نقل از بیزینس اینسایدر، کیم هونگ کوانگ در گفت‌وگو با شبکه خبری بی بی سی تخمین زد که 20 درصد بودجه سالانه ارتش کره شمالی صرف "واحد121" یکی از یگانهای ارتش که روی حملات سایبری متمرکز است، تخصیص داده می‌شود.

کیم به مدت 20 سال در کره شمالی تدریس می کرد اما در سال 2004 از این کشور فرار کرد.

وی گفت: توانایی‌های هکرهای کره شمالی قابل توجه است.

این استاد دانشگاه افزود: حملات سایبری آنها می‌تواند تاثیرات مخربی همانند یک حمله نظامی داشته باشد و باعث کشته شدن افراد و ویرانی شهرها شود.

وی مدعی شد کره شمالی در حال کار روی ساخت یک بدافزار بر پایه ویروس استاکس نت است.

کره شمالی از سوی آمریکا مسئول حملات سایبری سال گذشته به شرکت فیلم‌سازی سونی پیکچرز معرفی شده است. در این حملات سایبری از یک نرم افزار رایانه ای اصلاح شده برای نفوذ به رایانه های سونی پیکچرز و در اختیار گرفتن سرورهای این شرکت استفاده شد.

کیم هونگ کوانگ گفت: این کشور خواهان توسعه نوع جدیدی از بدافزارها است که میتوانند نیروگاه‌های هسته‌ای را هدف قرار دهند.

تایید صحت و سقم ادعاهایی که درباره کره شمالی مطرح می‌شوند دشوار است زیرا این اطلاعات معمولا از سوی افرادی که از این کشور گریخته اند به بیرون درز می‌کنند و این افراد همیشه منابع موثقی نیستند.

به گزارش ایسنا آمریکا پنج سال قبل برای استقرار نسخه‌ای از ویروس رایانه ای استاکس‌نت برای حمله سایبری به برنامه تسلیحات هسته ای کره شمالی تلاش کرده ولی در نهایت شکست خورده است.

منبع: ایسنا

 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
قیمت دلار ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان شدقیمت دلار ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان شد

همزمان با کاهش قیمت ها در بازار آزاد و البته کاهش چند مرحله ای قیمت ها در صرافی های بانکی، هم اکنون قیمت دلار ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان شده است

news-left-2
  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X