اکنون دولت در مرحله اجرا است و پس از اجرا می تواند بازخورد آن را به مجلس ارائه دهد و مجلس نیز می تواند در مورد آن تصمیماتی بگیرد. اگر دولت بتواند بنزین را طبق....
 
 
 
 نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با تابناک گفت: قانون تصویب شده کاملا شفاف و مشخص است. اجرای قانون هدفمندی یارانه ها درخواست خود دولت بود. اجرای قانون نیز هم اکنون شروع شده است،  دولت در اجرای این قانون از یک طرف یارانه نقدی را به حساب خانوارها واریز کرده است. و از طرف دیگر بحث حذف یارانه از برخی خدمات نیز در جال اجراست. 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هدفگذاری در اجرای این قانون باید به گونه ای باشد که کمترین فشار بر دولت وارد شود، خاطر نشان کرد: دولت باتوجه به اینکه در تمامی استانها ستادهایی را تشکیل داده است می خواهد طوری عمل کند که فشارهای اقتصادی بر مردم به حداقل برسد و اثار تحریمها به حداقل برسد. طبق مذاکراتی که با مسئولین طرح هدفمندی یارانه ها انجام شده و آنها نیز توضیحاتی در این خصوص دادند و دولت متعهد شده است به هیچ وجه فشاری بر مردم وارد نشود و اگر دولت بخواهد می تواند این کار را انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه قانون هدفمندی یارانه ها امری حساس و ضروری است، افزود: نگرانی ها از تاثیرات منفی اجرای این قانون بر زندگی و معیشت مردم  و نیز بر صنایع و تولیدات است. دولت نیز به پایبندی به قانون و عدم فشار به مردم تعهد داده است  تا اجرای این قانون به نفع مردم تمام شود.

دلقپوش در ادامه اظهار داشت: تاثیر روانی اجرای این قانون بخشی از این قضیه است و اجرای قانون و مقابله با آثار منفی اجرای آن بر عهده دولت است.اکنون دولت در مرحله اجرا است و پس از اجرا می تواند بازخورد آن را به مجلس ارائه دهد و مجلس نیز می تواند در مورد آن تصمیماتی بگیرد. اگر دولت بتواند بنزین را طبق قیمت فوب خلیج فارس و سایر خدمات را نیز به قیمت مناسب به مردم ارایه دهد اعتماد لازم را در اجرای این قانون در جامعه ایجاد خواهد شد.

این نماینده مجلس هشتم در پاسخ به این سوال که آیا معلوم نشده است بنزین به چه قیمتی ارائه خواهد شد؟، خاطر نشان کرد:  دولت قیمتی را هنوز مشخص نکرده است ولی بر اساس تعهدی که دولت داده است قیمت بنزین بر اساس قیمت فوب خلیج فارس ارائه خواهد شد و  به هیچ وجه از 400تومان بیشتر نخواهد بود . اگر بیش از این نیز شود نمایندگان نیز نقطه نظراتی دارند که در آن زمان طرح خواهند کرد و وظیفه خود را انجام خواهد داد.

وی با بیان اینکه تمام دستگاهها و قوا در اجرای این قانون باید همکاری و همراهی کنند، تاکید کرد: دولت اگر بتواند ضرایب لایحه را به خوبی اجرایی کند و در اجرا دقت لازم داشته باشد عوارضی ایجاد نخواهد شد. و باید توجه کرد که تورم ناشی از اجرای هدفمندی یارانه ها نمی تواند از یک حدی فرا تر رود همانطور که در بازار ارز شاهد بودیم  و پس از مدتی ثبات برقرار خواهد شد.
 
 
 
 
 
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:tabnak.ir
 
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین خبر ها

 
X