سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از نجات 90 تن از ساكنان یك برج مسكونی در پی وقوع حریق خبر داد.
 سید جلال ملكی در این‌باره گفت: در ساعت 13:17 دیروز جمعه یك مورد حادثه آتش‌سوزی در برج مسكونی واقع در شمال شرق تهران به سامانه 125 اطلاع داده شد و به دنبال آن ستاد فرماندهی آتش‌نشانان ایستگاه‌های 36، 61 و نجات 4 را به همراه تشك و بالابر به محل حادثه واقع در بلوار ارتش، شهرك كوثر اعزام كرد.

وی با اشاره به حضور آتش‌نشانان در محل حادثه گفت: پس از حضور آتش‌نشانان در محل مشاهده شد كه حریق در طبقه پنجم یك برج مسكونی 14 طبقه رخ داده است و شعله‌های آتش در حال سرایت به دیگر واحدها و طبقات بالایی بود.

ملكی با بیان این‌كه در هر طبقه از این برج هفت واحد مسكونی قرار داشت، گفت: آتش از اتاق خواب یكی از واحدهای مسكونی به مساحت 100 متر مربع آغاز شده و تمام این واحد را در بر گرفته بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به محبوس شدن شماری از ساكنان در میان دود و آتش خاطرنشان كرد: تعدادی از ساكنان این ساختمان موفق به نجات خود شده بودند، اما تعدادی دیگر كه عمدتاً از ساكنان طبقات بالایی بودند در میان دود گرفتار شده بودند.

وی ادامه داد: آتش‌نشانان بلافاصله با تقسیم شدن به دو گروه عملیات نجات، اطفاء حریق را آغاز كرده و بیش از 90 تن از ساكنان این ساختمان را با استفاده از تجهیزات تنفسی و از طریق راه‌پله و بالابر به محل امن منتقل كردند.

ملكی اضافه كرد: همزمان گروه دیگر از آتش‌نشانان نیز اقدام به خاموش كردن شعله‌های آتش كرده و پس از تخلیه دود و ایمن‌سازی محل در ساعت 14:43 به عملیات خود خاتمه دادند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان این‌كه این حادثه خوشبختانه مورد مصدوم و فوتی نداشت گفت: علت این حادثه پس از بررسی كارشناسان سازمان اعلام خواهد شد.


گردآوری : گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

مطالب پیشنهادی :
مهدی هاشمی در بیمارستان بستری شد!
سند اشرافی‌گری هاشمی رفسنجانی! + عکس
نحوه پرداخت و رقم یارانه نقدی در سال 94
تصاویر مستهجن ابزار جدید داعش علیه غرب!
همه‌ جانشینان احتمالی وزیر دفاع آمریکا
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
روحانی: ترامپ به اشتباه درباره ایران اعتراف کرد روحانی: ترامپ به اشتباه درباره ایران اعتراف کرد

رئیس جمهور در جلسه هیات دولت گفت: براساس برخی گزارش‌ها که به طور رسمی به دست ما رسیده، آمریکایی‌ها در جلسات مهم با رهبران دنیا گفته اند که ما شکست خوردیم و مسیری که انتخاب کردیم نادرست بوده است و حتی رئیس جمهور آمریکا در یکی از جلسات مهم سیاسی به یکی از…

 
X