شگرد باند سرقت با همکاری زن خوش سیما
باند سرقت که زن جوان خوش سیمایی را به عنوان طعمه سر راه مردان قرار می دادند و از آنها سرقت و اخاذی می کردند، در دادگاه محاکمه شدند

طعمه قرار دادن زن جوان خوش سیما سر راه مردان برای سرقت و اخاذی

مدتی قبل در پی شکایت های سریالی افراد از اعضای یک باند سرقت، شناسایی و دستگیری آنها در دستور کار ماموران پلیس قرار گرفت.

تحقیقات اولیه حاکی از آن بود که شیوه سرقت اعضای این باند به این صورت بود که زنی جوان در کنار خیابان سعادت آباد یا ستارخان سوار ماشین یک مرد می شد. در همان حال دو همدستش ماشین را تعقیب می کردند و ناگهان جلوی خودرو می پیچیدند. بعد به راننده می گفتند که چرا ناموس ما را سوار ماشین کردی و به این بهانه از او اخاذی می کردند و او را با تهدید چاقو وادار می کردند که مبلغ زیادی پول به آنها بدهند.

البته در برخی سرقت ها شیوه اعضای این باند به شکل دیگری بود و در نهایت 18 شاکی در پرونده، شکایت خود را در حالی ثبت کردند که پلیس شناسایی و دستگیری اعضای این باند را در دستور کار قرار داد و در نهایت سارقان به دام ماموران پلیس افتادند.

با توجه به اینکه سرقت ها در شب و با استفاده از سلاح انجام شده بود، رسیدگی به این پرونده در شعبه دوازدهم دادگاه کیفری یک استان تهران آغاز شد.

زن جوان برای سرقت های خشن طعمه می شد

رسیدگی به اتهام مشارکت در سرقت با سلاح سرد برای اعضای باند آغاز شد. در ابتدای جلسه رسیدگی تعدادی از شاکیان حاضر در دادگاه به شرح شکایت خود پرداختند.

یکی از شاکیان در طرح شکایت خود گفت: «شب چهارشنبه سوری سال 99 بود و من در خیابان ستارخان منتظر ماشین بودم که اعضای این باند به عنوان مسافرکش من را سوار ماشین خود کردند. یک خانم روی صندلی جلو نشسته بود، من و یک آقا هم عقب نشسته بودیم. یکدفعه مردی که کنار دستم نشسته بود گفت چرا مزاحم خواهر ما شدی؟ من گفتم آقا من اصلا شما و این خانم را نمی شناسم. اما او گردنم را گرفت و سرم را زیر صندلی کرد. هر قدر التماس کردم من را رها نکردند و سمت کرج رفتند. بعد مجبورم کردند کارت بانکی ام را به آنها بدهم و دنبال طلافروشی می گشتند که سکه بخرند. به آنها می گفتم زودتر طلا خریداری کنید و دست از سر من بردارید اما آنها می گفتند باید حتما سکه بخریم چون با خرید طلا ضرر می کنیم! برای خرید سکه با کارت بانکی من باید حتما کارت ملی من را نشان می دادند برای همین با هم به خانه ما رفتیم تا کارت ملی ام را بردارند و از خانه مان هم سرقت کردند.7 ساعت من را نگه داشتند و در آن ساعت ها من را شکنجه روحی می دادند. می گفتند الان تکه تکه ات می کنیم؛ الان گوشت را می بریم! حدود 40 میلیون از من سرقت کردند و بعد رهایم کردند.»

یکی دیگر از شاکیان هم گفت: «وقتی این سارقان به قصد سرقت من را ربودند، متوجه شدند که در کارتم زیاد پول ندارم و من را وادار کردند از اقوام و آشنایان تقاضای پول کنم. آنها من را با قمه تهدید می کردند و همین باعث شد در حدی به من حمله عصبی دست دهد که از آن روز تا حالا داروی اعصاب مصرف می کنم.»

بعد از اینکه قضات دادگاه اظهارات شاکیان را شنیدند، زن جوان سارق که خود را به عنوان طعمه مردان قرار می داد در دفاع از خود گفت: «من در برخی سرقت ها همراه همدستانم بودم و همه اتهامات را قبول ندارم. همدستانم به من می گفتند سوار خودروهای عبوری شوم بعد دعوای ساختگی راه می انداختند و راننده را وادار به تسلیم اموالش می کردند.اما در سرقت هایی که به عنوان مسافرکش کسی را سوار کرده و از او سرقت می کردند من حضور نداشتم.»

این ادعای شاکی در حالی بود که شاکیان ادعای او را تکذیب می کردند.

سپس یکی دیگر از سارقان در دفاع از خود گفت: «سرقت های ما تنها 3 مورد بود و بقیه شکایت ها را قبول ندارم.»

قضات دادگاه بعد از مشورت رای این پرونده را صادر خواهند کرد.


گردآوری:  گروه خبر سیمرغ
Seemorgh.com/news
منبع: rokna.net