کلاهبرداری در جلد فروش صندلی دانشگاه‌ های دولتی
به گفته رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را بیش ۷۰ میلیارد ریال ارزیابی و اعلام کرده‌اند

بازداشت دو کلاهبردار برای فروش صندلی‌های یکی از دانشگا‌های دولتی به قیمت ۷۰ میلیارد ریال

رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ از بازداشت دو کلاهبردار که از طریق فروش صندلی‌های یکی از دانشگا‌های دولتی ۷۰ میلیارد ریال از مردم کلاهبرداری کرده بودند، خبرداد.

سرهنگ سعید راستی در این‌باره گفت: مدتی قبل تعدادی از شهروندان به پلیس مراجعه و اعلام کردند که از سوی دو نفر مورد کلاهبرداری قرار گرفته و پس از آنکه مبالغ هنگفتی را برای ثبت نام و خرید صندلی در دانشگاه‌های دولتی به آنان پرداخت کرده‌اند، دیگر نتوانسته‌اند آن‌ها را پیدا کنند.

وی با بیان اینکه در پی اعلام این گزارش رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستورکار ماموران پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ قرار گرفت، گفت: ماموران با انجام تحقیقات اولیه و بررسی‌های پلیسی متوجه شدند که متهمان پرونده با ادعای اینکه در دستگاه‌های اجرایی دارای نفوذ و ارتباطات خاص هستند بیش از ۷۰۰ میلیون ریال از دانشجویان دریافت کرده و به آنان وعده داده بودند که صندلی رشته مورد علاقه‌شان در دانشگاه دولتی را برایشان خریداری خواهند کرد.

رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ گفت: در ادامه تحقیقات، ماموران مخفیگاه متهمان در در میدان الغدیر یافت آباد و شهر طالقان از توابع استان تهران را مورد شناسایی قرار داده و پس از هماهنگی با مقام قضایی عملیات خود برای دستگیری این افراد را آغاز کردند که در نهایت هر دو متهم در دو عملیات جداگانه و همزمان دستگیر شدند.

راستی با اشاره به انتقال دو متهم به مقر انتظامی گفت: این افراد تحت بازجویی قرار گرفته و گرچه سعی داشتند در ابتدا خود را بی‌اطلاع از جرم نشان دهنده، اما با مشاهده ادله موجود به جرم خود اقرار کرده و معترف شدند که تاکنون به حدود ۱۰۰ فقره کلاهبرداری با این شیوه اعتراف کرده‌اند.

به گفته رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را بیش ۷۰ میلیارد ریال ارزیابی و اعلام کرده‌اند.

راستی با اشاره به تشکیل پرونده برای متهمان دستگیر شده اظهارکرد: تا کنون ۱۰ نفر از این مالباختگان مورد شناسایی قرار گرفته‌اند. متهمان نیز برای ادامه روند رسیدگی به جرم به همراه پرونده متشکله روانه دادسرا شده‌اند و تحقیقات پلیس در این خصوص همچنان ادامه دارد. دیگر افراد نیز اگر با این شیوه مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند، حتما موضوع را به پلیس اطلاع دهند.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir