روایتی هولناک از ربودن و آزار پسر مبتلا به اوتیسم
خبرآنلاین در گزارشی روایتی هولناک از ربودن و تجاوز به فرد مبتلا به اوتیسم را منشتر کرده است

آزار و اذیت پسر 21 ساله مبتلا به اوتیسم

شنبه هفته گذشته بیمار مبتلا به اوتیسم توسط یک موتور سوار دزدیده شد، پسر ۲۱ ساله‌ای که بعد از تحمل آزار در خیابان رها شده حالا شرایط مساعدی ندارد.

یک هفته بعد از آزار و اذیت، شاهدان می‌گویند هر دو دستش کاملاً قرمز است و تورم دارد، حال عمومی او خوب نیست و دائم فریاد می‌زند، به‌گفته مادرش ۵ کیلویی وزن کم کرده و هیچ اشتهایی ندارد، حالا مجدد در بیمارستان بستری شده تا شاید بشود به او کمک کرد.

مادر فرزاد در گفتگو با کمپین معلولان:

* شنبه گذشته همسرم پسرمان فرزاد را به خیابان مولوی برده بود. آنها در راه برگشت موتور مسافربر کرایه می‌کنند.

* هر دو سوار موتور می‌شوند. موتورسوار به محض پیاده شدن همسرم که برای چند لحظه سرگرم کنترل ساعت تردد اتوبوس بوده فرزاد را می‌رباید و پدر هر چقدر به دنبال موتوری می‌دود به گرد او نمی‌رسد.

* پس از آن خانواده و بستگانمان تمام محدوده خیابان آذری، پاسگاه نعمت‌آباد و... را گشتند.

* تصاویر فرزاد را بین کسبه و شهروندان و در فضای مجازی منتشر کردند و ربوده‌ شدن او گزارش دادند.

* روز چهارشنبه فردی با ما تماس گرفت و گفت فرزاد را در بیمارستان فیروزآبادی دیده است. بنابراین به این بیمارستان مراجعه کردیم و فرزاد را در حالیکه با طناب و پارچه به تخت بسته شده بود دیدیم.

* طبق گزارش بیمارستان، فرزاد یکشنبه شب، لخت مادرزاد و در شرایط بحرانی حوالی خیابان آذری به اورژانس تحویل و از آن طریق به بیمارستان فیروزآبادی منتقل شده بود و بیمارستان نیز بدون آنکه به پلیس اطلاع دهد او را به عنوان فرد مجهول‌الهویه در بخش اعصاب و روان بستری کرده بود!

* از یکشنبه (زمان تحویل فرزاد به اورژانس و بیمارستان) تا چهارشنبه (زمان پیدا شدن) فرزاد با سخت‌ترین شرایط از ناحیه دست و گردن در بخش اعصاب و روان به تخت بسته شده بود.آثار زخم و التهاب در مقعد فرزاد حکایت از تجاوز موتورسوار به وی دارد.

* فرزاد تا قبل از ربوده شدن و تجاوز،تمام کارهای شخصی‌اش را به تنهایی انجام می‌داد اما اکنون حتی قادر به راه رفتن و کنترل ادرار نیست و ناچارم او را پوشک کنم. فرزاد اکنون در بیمارستان فیروزآبادی جهت مداوا بستری است.

* موتورسوار رباینده هنوز دستگیر نشده است و ممکن است کودکان و نوجوانان دیگر شکار بعدی این متجاوز باشند.از مسئولان خواهشمندیم هر چه زودتر این متجاوز را دستگیر و به سزای عمل هولناکش برسانند.

آزارگر را دستگیر کنید

مدیرعامل انجمن اوتیسم ایران با بیان این‌که «پیگیر این ماجرا هستیم و تمام فیلم‌ها و عکس‌های فردی که این بچه را ربوده توسط خانواده‌اش تحویل پلیس شده است.» می‌گوید:  «بزرگترین کمکی که ما از یک رسانه می‌خواهیم این است که صدای جامعه اوتیسم باشد، امروز جامعه اوتیسم ایران از پلیس و قوه قضائیه می‌خواهد که این فرد خاطی و مجرم را پیدا کنند تا حداقل به‌جرم آدم‌ربایی به اشد مجازات برساند، انتظار داریم پزشکی قانونی هرچه سریعتر بررسی کند تا نتایج آثار آزار و اذیت معلوم شود، اصلاً نمی‌دانم با گذشت یک هفته فاصله زمانی پزشکی قانونی می‌تواند مسائل دیگر را تایید کند یا نه، اما حداقل به جرم ربایش یک فرد او را دستگیر کنند.»

«در تمام یک هفته گذشته پیگیری‌های ما از سازمان‌های مربوطه بی‌نتیجه مانده است، حتی با حالت این‌که پرونده را مختومه اعلام کنند با ما تماس گرفتند، فکر کردند چون بچه پیدا شده ما ماجرا را رها می‌کنیم درصورتی‌که این بچه واقعاً حال خوبی ندارد، ما نمی‌توانیم به سادگی از این ماجرا که جسم و روح و روان این فرد را آزرده به راحتی بگذریم.»

حالا ربایش این بیمار مبتلا به اوتیسم سبب افزایش نگرانی‌ها شده است، صالح غفاری ادامه می‌دهد: «چنین افرادی برای بچه‌های اوتیسم که نه کلام دارند، نه درکی از خطر دارند و نه متاسفانه در چنین مواقعی توان فرار کردن ندارند خطرناک هستند، کافی‌ست خانواده یک لحظه از فرزندش غافل شود، همین کافیست تا بیمار گم شود.»

وی در پاسخ به این‌که آیا قبل‌تر مواردی از گم شدن یا تجاوز به این بیماران وجود داشته است یا خیر می‌گوید: «موارد گم شدن بیماران طیف اوتیسم شایع است اما برای اولین بار است که انجمن اوتیسم ایران در جریان ربوده شدن بیماران با این وضعیت فجیع قرار می‌گیرد. ما از تمام خانواده‌های دارای بیمار اوتیسم خواهش می‌کنیم تمام موازین حفاظتی را رعایت کنند، به‌خصوص برای بچه‌های اوتیسم که کلام و درکی از خطر ندارند، مخصوصاً بیمارانی که سابقه خروج از خانه را دارند، خانواده‌ها به‌شدت باید مراقب باشند تا فرزندان ما درگیر فاجعه‌ای مشابه نشوند.»گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: khabaronline.ir