معرفی ‌31 مفسد‌ اقتصادی کلان به قوه قضائیه+جزئیات اختلاس ‌بانک دی
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس گفت: فراکسیون مبارزه با مفاسد اداری و اقتصادی اسامی ۳۱ نفر از مفسدان اقتصادی کلان به قوه قضائیه داده و منتظر رسیدگی آن‌ها هستیم.

مفسدان اقتصادی آسیب جدی نظام هستند که مانند موریانه به جان آن افتاده‌اند

نشست قرارگاه دانشجویی شهید همدانی با موضوع مطالبات معیشتی و اقتصادی جامعه امروز به میزبانی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد همدان برگزار شد.

بنا بر دعوت انجام‌شده از اصحاب رسانه قرار بود این جلسه با حضور اعضای مجمع نمایندگان استان همدان برگزار شود، اما تنها یکی از وکلای ملت در جلسه حاضر شده و به گفته نماینده قرارگاه دانشجویی، مدعوین از حضور در نشست با این توجیه که "جلسه در شأن نمایندگان نیست و باید یک مسئول رسمی از آن‌ها دعوت کند" خودداری کردند.

در این جلسه ابتدا اعضای قرارگاه به بیان دیدگاه‌ها و طرح پرسش‌های خود که برخاسته از مطالبات مردمی بود پرداخته و اقدام انقلابی و قاطع و سریع نمایندگان را برای سر و سامان دادن به اوضاع خواستار شدند.

وضعیت اقتصادی بد جامعه، مشغولیت برخی نمایندگان استان برای ارتقاء جایگاه سیاسی خود به جای پرداختن به مطالبات مردم، کمرنگ بودن روحیه انقلابی‌گری در نمایندگان مجلس، معضلات اجتماعی، فاصله بین مردم و مسئولان، برخورد نشدن با مفسدان اقتصادی، اشتباه برخی نمایندگان در رأی دادن به برجام و تقاضای استیضاح و عزل وزیر اقتصاد، راه و شهرسازی و صنعت و معدن و تجارت از مهم‌ترین مواردی بود که دانشجویان در این جلسه مطرح کردند.

تیم اقتصادی دولت باید برود/ مجلس مدافع حقوق مردم باشد

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس به عنوان تنها فرد حاضر در جلسه از بین اعضای مجمع نمایندگان استان هم با تأکید بر احیای مطالبه‌گری در مسئولان گفت: پویایی نظام و انقلاب به مطالبه گری بستگی داشته و سکوت به معنای تبانی، معامله و فساد است.

امیر خجسته با بیان اینکه روحیه انقلابی و مطالبه گری باید در دانشجویان وجود داشته باشد، افزود: امروز مسئولان باید در برابر دشمن محکم بایستند و هر فردی که این‌طور نباشد، آلوده بوده و در فساد دست دارد که سکوت می‌کند وگرنه سکوت جایز نیست.

وی بیان کرد: فراکسیون مبارزه با مفاسد اداری و اقتصادی اسامی ۳۱ نفر از مفسدان اقتصادی کلان به قوه قضائیه داده و منتظر رسیدگی آن‌ها هستیم و شبکه‌های فساد به تعبیر مقام معظم رهبری مانند اژد‌های هفت سر جامعه را تهدید می‌کنند که باید به‌یک‌باره آن را نابود کرد.

امروز مفسدان اقتصادی آسیب جدی نظام هستند که مانند موریانه به جان آن افتاده‌اند و باید به این وضعیت رسیدگی کرد.

خجسته با اشاره به فساد گسترده در گمرک گفت: بیش از ۱۰۰ هزار خودرو لوکس وارد کشور شده که باید بازگردانده شود و افرادی مانند زالو خون مردم را می‌مکند که به حسابشان رسیدگی می‌کنیم.

وی با بیان اینکه مسئولان باید شفاف با مردم حرف زده و نباید دوپهلو و سیاسی رفتار کنند، افزود: ۱۲ هزار قانون وجود دارد که نظارت مناسبی بر اجرای برخی از آن‌ها نمی‌شود و نتیجه این کار وضعیت امروز است و زمانی می‌توان گفت: "مجلس در امور است" که به وظیفه خود عمل کند.

خجسته با اشاره به برخی اقدامات فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی اعلام کرد: بانک دی ۵ هزار میلیارد تومان پول که متعلق به خانواده شهدا و یتیم و اسیر و فرزندان شهدا بوده را به غارت برده‌اند و از قوه قضائیه گلایه دارم که چرا ۲۰ ماه است رسیدگی به این موضوع معطل مانده است.

افزایش بی‌سابقه نرخ ارز طراحی‌شده بود/ آمریکای داخلی در تلاش برای ملتهب کردن جامعه است

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس گفت: امروز فراکسیون به جای دستگاه قضایی، دیوان محاسبات و سایر نهاد‌های مسئول در حوزه نظارت و بازرسی فعالیت کرده تا جایی که سازمان بازرسی برای گرفتن اطلاعات به ما مراجعه می‌کند.

خجسته با اشاره به شرایط اقتصادی جامعه هم تصریح کرد: افزایش بی‌سابقه نرخ ارز طراحی‌شده بود و می‌توانستند آن را کنترل کنند و در جایی که می‌توان تروریستی، چون عبدالمالک ریگی را در آسمان دستگیر کنیم، شناسایی عاملان گرانی در بازار ارز کار سختی نبود.

از چند ماه پیش بار‌ها نسبت به افزایش قیمت ارز به دولت تذکر دادیم، اما بی‌توجهی کرده و امروز معیشت مردم دچار مشکل شده و التهاب در کشور ایجادشده است.

خجسته با بیان اینکه فرمانده جنگ اقتصادی باید در میدان و کنار مردم باشد، گفت: امروز کشور نیازمند عمل انقلابی وزیران و برخورد با افرادی است که ارز دولتی گرفتند تا کالا‌های موردنیاز را وارد کنند، اما چیزی وارد نکرده یا آن را احتکار کردند.

وی اعلام کرد: امروز آمریکای داخلی بر معیشت مردم دست گذاشته و آن را به بازی گرفته تا آن‌ها را ناراضی کند و خود کنار بایستد تا جامعه ملتهب شود.

تیم اقتصادی دولت در رأس همه مشکلات است

خجسته با بیان اینکه تیم اقتصادی دولت در رأس همه مشکلات امروز کشور قرار دارد، تصریح کرد: تیم اقتصادی دولت قطعاً باید برود و نمایندگان هم باید زبان مردم باشند و به بهانه حفظ وحدت سکوت نکنند.

وی مطرح کرد: وحدت در کار است نه در سکوت و نماینده نباید دوپهلو صحبت کرده و در مجلس موضع‌گیری کرده و زبان مردم باشد و از حقوق مشروع مردم دفاع کند.

خجسته اعلام کرد: جابه‌جایی خوب و اثرگذاری چند روز آینده در تیم اقتصادی دولت انجام می‌شود که از مطالبات مردم است.

متولیان برگزاری رویداد همدان ۲۰۱۸ با قدرت کار نمی‌کنند

نماینده مردم همدان در پرسش به دانشجویان در مورد رویداد همدان ۲۰۱۸ هم گفت: این رویداد بهترین فرصت برای معرفی همدان در سطح بین‌المللی است که ۱۲ میلیارد اعتبار برای آن اختصاص‌یافته و اولویت نخست استان گردشگری و سپس کشاورزی و صنعت است.

خجسته با اعلام نارضایتی از روند کاری در حوزه رویداد همدان ۲۰۱۸ افزود: قدرت کاری مورد نظر را نمی‌بینم و باید تبلیغات گسترده در سطح ملی انجام شود و اگر هم مسئولان مربوطه اعتقاد دارند که خوب کار کرده‌اند به مردم گزارش دهند تا روشن شود.

وی بیان کرد: اگر خوب کارکنیم موجب ایجاد اشتغال و درآمد پایدار برای استان می‌شود، زیرا هر گردشگر برای ۸ نفر شغل ایجاد می‌کند.

خجسته بیان کرد: ابتدای کار نمایندگی‌ام بیش از این ۲۰ طرح مهم در همدان تعطیل شده و استانداری داشتیم که به دنبال سیاسی بازی بود، اما امروز زیرساخت‌های موردنیاز در استان فراهم است.

پرسش‌هایی که بدون پاسخ ماند! / اصرار دانشجویان و خودداری نماینده مجلس از اظهارنظر درباره استاندار

انتقاد دانشجویان از پاسخ ندادن خجسته به برخی پرسش‌ها، چون چرایی ابقای استاندار همدان در سمت خود و بلاتکلیف ماندن موضوع تحقیق و تفحص از استانداری که از طرف همین نماینده مطرح شده بود، از دیگر مواردی بود که در این جلسه بیان شد که باوجود اصرار اعضای قرارگاه دانشجویی، پاسخی از نماینده مردم همدان دریافت نکردند.

این موضوع آن چنان برای دانشجویان مهم بود که حتی از اقامه نماز ظهر در اول وقت صرف نظر کرده و نماز جماعت با تأخیر اقامه شد، اما درنهایت پرسش‌های آن‌ها در مورد مسائل استان بی‌پاسخ ماند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد همدان هم در حاشیه این جلسه با گلایه از حضور نیافتن اعضای مجمع نمایندگان استان باوجود وعده قبلی بیان کرد: دبیر مجمع به نمایندگی از اعضا اعلام کرده که "این جلسه در شأن نمایندگان نیست".

جعفر ورزنده افزود: قرارگاه دانشجویی شهید همدانی به طور مرتب جلساتی را با مسئولان استان برگزار کرده و مطالبات مردمی را بیان می‌کند و تأثیر خوبی هم در حوزه رسیدگی به وضعیت کارتن‌خواب‌ها، مناطق محروم و سامان‌دهی تپه پیسا داشته است.

وی بیان کرد: شورای شهر ارتباط خوبی با ما داشته و کمترین همکاری با قرارگاه هم از طرف استانداری بوده است.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: tasnimnews.com