حکم اعدام برای عامل شهادت زائران ایرانی در بابل
شورای عالی قضایی عراق اعلام کرد: دادگاه کیفری استان بابل حکم اعدام عامل انفجار تروریستی در منطقه الشوملی این استان را که به شهادت ۳۴ زائر ایرانی و عراقی منجر شد، صادر کرد.

یک عامل انتحاری رانندگی این خودرو را برعهده داشت

عبدالستار بیرقدار سخنگوی شورای عالی قضایی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: دادگاه کیفری بابل حکم اعدام عامل انفجار تروریستی در یک پمپ بنزین در اتوبان ناحیه الشوملی را که در آن حدود ۳۴ زائر عراقی و ایرانی جان باختند، صادر کرد. این زائران در حال عزیمت به استان کربلای معلی برای شرکت در مراسم اربعین امام حسین (ع) بودند.

بیرقدار گفت: براساس اعترافات، این فرد ورود کامیون حاوی مواد منفجره و بردن آن به محل انفجار را تسهیل کرده بود. یک عامل انتحاری رانندگی این خودرو را برعهده داشت.

این کامیون روز ۲۴ نوامبر سال ۲۰۱۶ میلادی در پمپ بنزین منطقه الشوملی در شرق شهر حله مرکز استان بابل منفجر شد و گروه تروریستی داعش مسئولیت آن را برعهده گرفت. در این انفجار شمار دیگری از زائران ایرانی و عراق زخمی شدند.

دستگیری ۲۳ داعشی در موصل

سخنگوی وزارت کشور عراق امروز دوشنبه از دستگیری ۲۳ نفر از عناصر داعش از جمله مسئول جمع آوری زکات و املاک این گروه تروریستی در کرانه چپ شهر موصل در شمال این کشور خبر داد.

سرلشکر سعد معن در بیانیه خود افزود: این عناصر در محله القدس شهر موصل بازداشت شدند.

شناسایی عاملان حمله به استانداری اربیل

مدیر نیرو‌های امنیتی (آسایش) در استان اربیل از شناسایی هویت عاملان حمله صبح امروز به ساختمان استانداری شهر اربیل خبر داد و در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با استاندار اربیل گفت: هویت سه عنصر مسلحی که به ساختمان استانداری اربیل حمله کردند، شناسایی شدند و آن‌ها کُرد بوده و اسامی و هویت آن‌ها را در اختیار داریم.

وی افزود: جزئیات بیشتر اعلام خواهد شد.

سه عنصر مسلح صبح امروز به استانداری اربیل حمله کردند و یک نگهبان را زخمی کردند. نیرو‌های امنیتی توانستند ساختمان را بعد از کشتن مهاجمان بازپس گرفته و گروگان‌ها را آزاد کنند

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: tasnimnews.com