واکنش ترامپ به افشاگری درباره طرح ترور اسد
رئیس‌جمهوری آمریکا در واکنش به افشاگری‌های روزنامه‌نگار تحقیقی آمریکایی در کتاب جدیدش، اظهار داشت که این کتاب نیز نمونه‌ای از کتاب‌های بد با هدف منحرف کردن افکار عمومی است

ترامپ به افشای طرحش برای ترور اسد واکنش نشان داد

به نقل از النشره، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا ادعای «باب وودوارد» روزنامه‌نگار کهنه‌کار تحقیقی آمریکایی در کتاب جدیدش با عنوان «ترس»، را تکذیب کرد.

باب وودوارد در کتاب جدیدش فاش کرد که دونالد ترامپ، سال گذشته میلادی ترور «بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه را خواستار شده بود ولی وزیر دفاعش از اجرای این دستور خودداری کرد.

ترامپ گفت: «آن‌چه در این کتاب آمده است گمراه‌سازی و فریب دادن افکار عمومی است».

رئیس‌جمهوری آمریکا زمان انتشار این کتاب را زیر سوال برد و گفت: «این هم نمونه‌ای دیگر از کتاب‌های بد است. او مشکلات اعتبار بسیاری دارد. شاید ترجیح می‌دادم با او صحبت کنم شاید هم نه. فکر می‌کنم حتی صحبت کردن من با او هم تغییری در این کتاب ایجاد نمی‌کرد. او به هر حال این کتاب را می‌نوشت».

روزنامه «واشنگتن‌پست»، روز گذشته گزیده‌هایی از کتاب جدید باب وودوار را منتشر کرد.

این کتاب، که هنوز در بازار منتشر نشده است، جدیدترین کتابی است که از جزئیات تنش در داخل کاخ سفید در سایه ریاست‌جمهوری ترامپ رونمایی می‌کند.

نویسنده کتاب «ترس» می‌نویسد، دونالد ترامپ در آوریل ۲۰۱۷ به «جیمز متیس» وزیر دفاعش دستور ترور بشار اسد را می‌دهد ولی متیس با این پاسخ که «این دستور را فورا اجرا خواهد کرد»، طرحی را برای حمله نظامی محدود به سوریه آماده می‌کند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: ilna.ir