تهدید جدید نفتی پمپئو علیه ایران
وزیر خارجه ایالات متحده می‌گوید واشنگتن از اینکه نفت ایران با محصولات آمریکایی جایگزین شود، خرسند می‌شود

وزیر خارجه آمریکا: همه کشورها باید واردات نفت ایران را متوقف کنند

وزیر خارجه آمریکا می‌گوید که واشنگتن مسئله اعطای معافیت به کشورهای وارد کننده نفت ایران همچون هند را بررسی خواهد کرد، اما این کشورها نهایتا باید واردات نفت از ایران را متوقف کنند.

مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا که به همراه جیمز متیس، وزیر دفاع ایالات متحده در هند به سر می‌برد، به خبرنگاران گفت که برخی خریداران نفت ایران [قطع] تجارت‌شان با تهران «اندک زمان بیشتری» به طول خواهد انجامید.

به نوشته رویترز، پامپئو گفت: «ما [اعطای] معافیت‌ها را در هر جایی که مناسب باشد، بررسی می‌کنیم اما انتظار ما این است که خرید نفت ایران از سوی هر کشوری به صفر برد، [در غیر این صورت] تحریم‌ها [علیه این کشورها] اعمال خواهد شد. ما با هندی‌ها همچنان همکاری می‌کنیم، ما متعهدیم که این کار را انجام خواهیم داد.»‌

وزیر خارجه ایالات متحده افزود: «بسیاری از کشورها در شرایطی هستند که [قطع] تجارت‌شان اندک زمانی بیشتر به طول می‌کشد و ما با آن‌ها همکاری می‌کنیم؛ من از حصول یک نتیجه معنادار مطمئن هست.» وی افزود که ایالات متحده از جایگزین شدن نفت ایران با محصولات آمریکایی «خوشحال»‌ خواهد شد.

پامپئو افزود: «مأموریت ما حصول اطمینان از این مسئله است که ایران با استفاده از ثروتی که از کشورهای سرتاسر جهان به دست می‌آید، نمی‌تواند درگیر رفتارهای بدخیم شود ... این هدف تحریم‌ها است.»

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: tasnimnews.com