اتهامات یک مفسد اقتصادی به موسسه ای منتسب به آیت الله حائری
بیت مرحوم آیت‌الله حائری شیرازی، نماینده اسبق ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز با صدور اطلاعیه‌ای توضیحاتی درباره اتهامات آقای عبدالله نبی‌زاده، یکی از افرادی که توسط دادگستری به عنوان مفسد اقتصادی معرفی شده بود، ارائه کرد

بیت مرحوم آیت‌الله حائری: اتهامات یک مفسد اقتصادی به موسسه فلاحت مرتبط نیست

به دنبال اعلام نام عبدالله نبی‌زاده، رئیس پیشین ستاد نمازجمعه شیراز در زمان امامت جمعه آیت‌الله حائری،  در لیست زمین‌خواران و مفسدان اقتصادی مطالبی منتسب به وی در فضای مجازی منتشر شد که اقدامات او را منتسب به دفتر امام جمعه اسبق شیراز کرده است.

علی القاصی رئیس کل دادگستری استان فارس 11 شهریورماه در نشستی خبری در تشریح آرای قضایی قطعیت یافته اعلام کرده بود: عبدالله نبی‌زاده ‌‌فرد شیرازی که شاکیان متعددی دارد در ارتباط با تبدیل اراضی به باغشهر و واگذاری به افراد به حبس محکوم شده و کلاهبرداری و تحصیل مال نامشروع از اتهامات وی است.

بیت مرحوم آیت‌الله حائری شیرازی، نماینده اسبق ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز با صدور اطلاعیه‌ای توضیحاتی درباره اتهامات آقای عبدالله نبی‌زاده ارائه کرد.

در این اطلاعیه آمده است: موسسه فلاحت در فراغت، با ابتکار آیت‌الله حائری شیرازی و با توجه به دغدغه‌های معظم له، جهت ایجاد تفریح سالم برای قشر کم توان و کارمند جامعه اقدام به احیای زمین‌های بایر با مجوزهای حقوقی و قانونی در اطراف شهر نمودند.

ما حصل تلاش‌های این موسسه و بذری که آیت‌الله کاشت، هم اینک به بار نشسته و بذرها، ثمر داده، نهال‌ها درخت شده، درخت‌ها به  باغ‌هایی سرسبز بدل شده تا زمینی بایر به تفرجگاهی سرسبز و عام المنفعه  بدل شود  که باقیات صالحاتی برای آن فقیه مردمی باشد.که لازم به ذکر است و با تاکید بیان می‌شود که هیچگونه منفعت مادی  برای خود و خانواده‌اش در هیچ دوره‌ای چه در زمان حیات و چه در ممات در بر نداشته است.

در دوره فعالیت این موسسه مسئولانی داشته که از آن جمله آقای  عبدالله نبی‌زاده است. به اطلاع مردم شریف استان فارس می‌رساند با توجه به اینکه اتهاماتی از سوی دستگاه محترم قضایی  متوجه جناب نبی‌زاده است اما هیچ کدام از این اتهامات درباره موسسه فلاحت و دوره مسئولیت ایشان در این مجموعه نیست.

موسسه فلاحت با توجه به اهمیتی که نهاد منتسب به آن داشته، همواره مورد حسابرسی‌های شفاف قرار گرفته و می‌گیرد تا این «باقیات صالحات» از گزند هر ناراستی مصون بماند.

لازم به ذکر است مدیریت موسسه پس از استعفای حضرت آیت‌الله، در اختیار دفتر امام جمعه بعدی فقیه فقید آیت‌الله ایمانی رسید و هم اکنون نیز موسسه فلاخت در فراغت، تحت اشراف حضرت آیت‌الله دژکام، نماینده معظم رهبری در فارس و امام جمعه شیراز قرار دارد.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: farsnews.com