ترامپ دوباره کشورهای اروپایی را علیه ایران تهدید کرد
رئیس جمهور آمریکا در نشست سازمان ملل گفت که تحریم‌های ایران از ماه نوامبر با قدرت اجرا می‌شوند و هر نهادی که با تحریم‌های ضدایرانی آمریکا همراه نشود با عواقب سختی مواجه می‌شود

ترامپ: هر نهادی که با تحریم‌های ضدایرانی آمریکا همراه نشود با عواقب سختی مواجه می‌شود

نشست شورای امنیت درباره عدم اشاعه تسلیحات هسته‌ای‎ به ریاست دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا آغاز شد.

در این نشست آنتویو گوترش دبیرکل سازمان ملل، ترزا می نخست وزیر بریتانیا و امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه نیز حضور دارند.

ترامپ در ابتدای این جلسه گفت: موضوع امروز صحبت درباره بکارگیری سلاح‌های مخرب شیمیایی و هسته‌ای و راهه‌های استفاده از این سلاح‌ها است.

وی در ادامه صحبت‌های ضدایرانی خود گفت: حکومت ایران به صدور هرج و مرج و خشونت دست زده است. حکومت ایران برنامه خود را به نحوی پیش می برد تا به سلاح هسته‌ای دست یابد. به همین دلیل اعلام کردم که آمریکا از برجام خارج خواهد شد. آنها در آن زمان بسیار مشکل داشتند و به پول نیاز داشتند و ما این پول را به آنها دادیم. آنها از این پول استفاده کردند تا تروریسم و هرج و مرج را گسترش دهد.

تحریم‌های ایران از 4 نوامبر (13 آبان) با شدت کامل اجرا خواهند شد. هر گروهی که با این تحریم‌ها همراه نباشد، با عواقب بسیار جدی مواجه خواهد شد.

رئیس جمهور آمریکا همچنین با اشاره به تحولات سوریه گفت: از ایران، روسیه و سوریه بخاطر اینکه حمله‌های خود را به ادلب، در پی درخواست من، کاهش دادند، تشکر می‌کنم. از ترکیه نیز تشکر می‌کنم که حاضر شد برای خویشتنداری مذاکره کنیم. ما آماده کمک هستیم.

در صحبت‌های دیروز، من تعهد دولت خود را برای ایجاد صلح و امنیت پایدار اعلام کردم. اخیرا اطلاع پیدا کردم که چین می‌خواهد در انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا دخالت کند. چین نمی‌خواهد که من در انتخابات پیروز شوم. ما نمی‌خواهیم آنها در انتخابات ما دخالت کنند.

ترامپ همچنین درباره مسئله کره‌شمالی گفت: باید تحریم‌های شورای امنیت را ادامه دهیم تا خلع سلاح در کره شمالی انجام شود. مطلع شدیم که برخی از کشورها در حال نقض تحریم‌‌ها هستند. بسیار مهم است که رهبر کره شمالی به دنبال امنیت و صلح برای کشورش است، خیلی چیزها به دور از رسانه‌ها در حال انجام است. فکر می‌کنم در ماه‌ها و سال‌های آینده خبرهای خیلی خوشی از کره خواهید شنید.

کار کردن با رئیس جمهور کره جنوبی برای من باعث افتخار بود. کار کردن با رئیس جمهور چین و نخست وزیر ژاپن برای من مایه افتخار بوده است.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
Seemorgh.com/news
منبع: tasnimnews.com